پلان ویلای دوبلکس مدرن

به منظور طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن به بهترین نحو و حداکثر استفاده از فضای موجود در آن توصیه می‌شود برای محوطه‌سازی داخلی آن برنامه‌ریزی درستی داشته باشد. باید متناسب با آن برای پیشبرد بخش‌های مختلف موجود در پلان اولیه ویلا دوبلکس بودجه کافی داشته باشید.

نحوه طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن

قبل از هر کاری برای طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن باید مساحت زمین مورد نظر را به درستی اندازه‌گیری نمایید و به همان نسبت که زمین کوچک یا بزرگ است مطابق سلیقه و درخواست مشتری برنامه‌ریزی مناسب انجام خواهد گرفت. این امر در بهره‌برداری به بهترین نحو از مساحت موجود و بخش‌بندی فضا در طبقات مختلف به شما کمک خواهد کرد.

در صورتی که برای ساخت ویلای دوبلکس مدرن یک زمین با مساحت 100 متر را در نظر گرفته باشید، شرایط شما متفاوت خواهد بود. در حالی که در مساحت‌های بزرگ طراحان پلان ویلای دوبلکس مدرن برای استفاده از المان‌های مدرن سازی دست بازتری خواهند داشت. تفاوت اصلی موجود در طراحی پلان ویلای مدرن دوبلکس با ویلاهای ساده تا حد زیادی به سبک ویلاسازی مربوط می‌باشد. در حقیقت ممکن است محل قرارگیری اتاق‌ها، سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه تفاوت چندانی نداشته باشد اما مولفه هایی که برای مدرن سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند در فضای عادی و معمولی جایگاه تعریف شده ندارند.

جذابیت اصلی طراحی ویلا دوبلکس مدرن پنجره‌های بزرگ آن می‌باشد. افزایش سطح نورگیر فوران نور آفتاب به داخل ویلا را به همراه خواهد داشت. همچنین طراحی ویلای دوبلکس مدرن باعث خواهد شد تا ارتفاع سقف در سالن زیاد شود. در نگاه نخست جلوه لوکس و اشرافی این نوع ویلا باعث خواهد شد تا ذهنیت کاخ را از بنا داشته باشیم. طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن به چندین حالت امکان‌پذیر است.

نحوه طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن
مساحت زمین در طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن

هزینه مورد نیاز برای طراحی ویلای دوبلکس مدرن

به طور کلی می‌توان گفت هزینه مورد نیاز برای طراحی پلان ویلای دوبلکس در مقایسه با ویلاهای معمولی بیشتر است. همچنین طراح برای طراحی اولیه این سازه باید زمان و انرژی بیشتری به خرج دهد که این امر باعث افزایش هزینه مورد نیاز برای طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن خواهد شد. از این رو می‌توان گفت هزینه مورد نیاز برای طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن بیشتر است و برای این منظور حتما باید از طراحان حرفه‌ای در این زمینه کمک گرفت.

این نکته را به خاطر داشته باشید که مدرن سازی از ساخت ویلاهای معمولی کاملا متفاوت است و این مدرن سازی باید در بخش ساخت ویلا در نظر گرفته شود. بهترین سبک مدرن سازی با استانداردهای روز جهانی هماهنگ است و طراحی برای طراحی پلان اولیه ساخت ویلا باید با جدیدترین متدهای روز دنیا آشنا باشد.

چرا برای طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن به طراح متخصص نیاز داریم؟

همانطور که می‌دانید ویلاها ساختمان‌های منحصربه‌فردی می‌باشند که مطابق با شخصیت و نیاز افراد طراحی می‌شوند. امروزه ویلا سازی و خرید باغ/ویلا دارای طرفداران بسیار زیادی در بین افراد جامعه و سازنده‌ها می‌باشد. زیرا اشخاص به منظور رهایی از ازدحام شهر و جریان یکنواخت زندگی خود به دنبال فضایی زیبا و امن با امکانات رفاهی و تفریحی می‌باشند تا قادر به سپری کردن مدت زمانی در آرامش و در کنار خانواده و دوستان خود باشند. از این رو یک متخصص با توجه به تجارب و خواسته‌های مالک می‌تواند برای تامین موارد ذکر شده برای شما بهترین فضا را ایجاد نمایند.

تمامی فضاها با هر قصد و کاربری ساخته شوند باید از شروع نخستین مرحله یعنی نقشه و پلان تا نماسازی و محوطه‌سازی یک هماهنگی کامل داشته باشند. تا در نهایت بتوانند نظر ساکنین، مهمانان و خریدارها را به خود جلب نمایند.

چرا برای طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن به طراح متخصص نیاز داریم؟
هماهنگی نقشه و پلان ویلا دوبلکس

طراحی پلان ویلا در طبقه همکف بهتر است یا به صورت دوبلکس؟

برای طراحی ویلا باید تمامی نیازها، ایده آل ها و شرایط را در نظر گرفت و به دنبال بهترین پاسخ برای آن‌ها باشیم. همچنین با تخصص در امر طراحی جزییات، ساخت و نظارت بر اجرای ویلا می‌توان به صورت دقیق و مطابق با بودجه مورد نظر ویلای رویایی خود را طراحی نماییم. در صورت رعایت نکات ضروری و مهم طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن می‌توان از هزینه‌های اضافه در طراحی و ساخت ویلا جلوگیری کرد.

در مرحله نخست باید بر اساس مجموعه‌ای از شرایط انتخاب کنیم که طراحی ویلا در یک طبقه به صورت همکف بهتر است یا به صورت دوبلکس؟ عوامل زیر در این تصمیم‌گیری تا حد زیادی به شما کمک خواهند کرد:

متراژ قابل ساخت

میزان ساخت زیربنا در برخی مناطق محدودیت‌هایی دارد و باید از دهیاری، شهرداری و ارگان‌های مربوطه مجوز ساخت و ساز میزان مشخص در هر منطقه را دریافت نمود. از این رو طبیعی است اگر متراژ ساختمان قابل ساخت حدود 70 تا 100 متر مربع باشد تمامی فضاهای ساختمان از جمله سالن، آشپزخانه و سرویس و اتاق‌ها را در یک طبقه به صورت همکف طراحی کرد. در صورتی که متراژ بیش از 120 متر قابل احداث باشد می‌توان تفکیک فضا را در دو طبقه انجام داد و این دو طبقه باید با یکدیگر از طریق راه‌پله با یکدیگر در ارتباط باشند.

میزان ارتفاع قابل ساخت

از دیگر عوامل موثر بر انتخاب نوع طراحی پلان ویلا زمین‌هایی هستند که ارتفاع ساختمان در آن‌ها محدود می‌باشد. در صورتی که اجازه ساختمان‌سازی در محوطه ویلا تنها با ارتفاع 3 تا 4 متر امکان‌پذیر باشد طراحی پلان به صورت یک طبقه و روی سکویی به میزان 60 تا 80 سانت فاصله از سطح زمین طراحی امکان‌پذیر می‌باشد و تمامی فضاها در همین سطح باید قرار گیرند. همچنین در زمین‌هایی با عرض کم یا متراژ پایین به دلیل مشرف بودن بر زمین همسایه ساختمان‌ها باید به صورت دوبلکس و با ارتفاع 8 تا 10 متر طراحی شود.

میزان ارتفاع قابل ساخت
طراحی پلان به صورت یک طبقه و روی سکویی

سلیقه و خواست مالک

در زمین‌هایی که متراژ بالا دارند و زمین در موقعیت خوبی از لحاظ جغرافیایی قرار گرفته و ارزش بالای ریالی منطقه کارفرما ممکن است درخواست نماید تا تمام فضاهای مورد نیاز برای تامین آسایش و آرامش ساکنین و مهمانان و تمامی فضاها و امکانات رفاهی و تفریحی در طراحی پلان ویلا در نظر گرفته شوند. از این رو در ابتدا از تمامی فضاهای مورد نیاز باید لیستی تهیه شود و بر اساس آن طراحی پلان ویلا بر اساس دوبلکس، سوبلکس و یا تریبلکس انجام گیرد.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 8 =