ایده‌های کم هزینه و عالی برای نورپردازی باغ و ویلا

هدف از نورپردازی باغ روشن کردن فضای حیاط برای برجسته تر نشان دادن ویژگی های آن، روشن کردن مسیر برای عبور راحت، استفاده از روشنایی متمرکز برای نمایش هارد اسکیپ، روشن کردن فضای بیرونی خانه برای نمایش نمای خارجی خانه و درست کردن فضای بیرونی خیره کننده می باشد. نور یک عنصر بسیار مهم در طراحی داخلی و بیرونی یک خانه است. حضور همزمان نور طبیعی و نور مصنوعی می‌تواند با طراحی فضایتان بازی کند. یک فضا، زمانی به خوبی روشن خواهد شد که به ورود نور طبیعی احترام گذاشته شود و از نور مصنوعی می‌توان در محیط‌هایی که نور طبیعی در حد نیاز نیست استفاده کرد.

در نورپردازی باغ و ویلا باید هر دو جنبه کاربردی بودن و زیبایی در نورپردازی ویلا یا نورپرداز باغ لحاظ شود.  با توجه به این مسئله که احساس امنیت در باغ و یا ویلا یکی از مهمترین مسائل پیش روی مالکان است. جدا از بحث زیبایی، نورپردازی باغ باید به گونه ای باشد که چهره افراد از فاصله حداقل ۵ متری برای اشخاص و همچنین دوربین مدار بسته قابل رویت باشد.

بدین منظور با توجه به فضای محوطه و محاسبات مهندسی می توان حداقل وسایل روشنایی کم مصرف مانند چراغ پارکی و یا  پروژکتور ها را به گونه ای جانمایی کرد که علاوه بر احساس امنیت برای ساکنین مصرف برق نیز بهینه شود. بهترین گزینه برای تامین روشنایی مسیر رفت و آمد ساکنین به داخل ساختمان باغ استفاده از چراغ پارکی است. چراغ پارکی در دو نوع متصل به برق شهری و با باتری خورشیدی در بازار موجود است. همچنین به عنوان نورپردازی دکوراتیو مسیر محوطه می توان از سلنگی SMD استفاده که جلوه بسیار زیبای به مسیر می دهد.

نکات نورپردازی باغ و حیاط ویلا

نکات نورپردازی باغ و حیاط ویلا

می توانید با انتخاب رنگ های چشمگیر در نورپردازی باغ جسورانه عمل کنید یا این که با انتخاب رنگ های ملایم تر فضای صمیمانه ای ایجاد کنید. برای روشنایی باغ با نورپردازی حیاط ویلایی از لامپ های LED ضد آب که انرژی کافی، ولتاژ کم و دوام بالایی دارند استفاده کنید. منبع تغذیه برخی از این سیستم های روشنایی با باطری قابل شارژ یا انرژی خورشید است. به طور کلی نورپردازی محوطه را می‌توان بر اساس سبک به انواع زیر دسته بندی کرد.

نورپردازی سرتاسری که در این روش از نورپردازی تمامی فضای یک مکان یا المان به طور کامل روشن و پوشش داده می‌شود.

نورپردازی موضعی که در این روش نور به منظور یک هدف خاص مانند روش کردن مسیر رفت و آمد استفاده می‌شود.

نورپردازی تاکیدی که توجهات را به یک المان یا منطقه خاص معطوف می‌کنند. در این نوع از روش نورپردازی محوطه عمدتاً از انواع نورافکن‌ها استفاده می‌شود.

روشنایی باغ‌ها باید با توجه به پوشش گیاهی موجود مورد توجه قرار گیرد. اگر درختان نقاط مورد علاقه هستند، نور تابانده شده به آنها، به عنوان درختان بلند و تزئینی، هدایت شده باشد. در اینجا، آنها یک محیط زیبایی را در نورپردازی ایجاد می‌کنند. روشنایی همچنین به برجسته کردن نقاط متمایز یا زمینه‌های مورد علاقه در یک محیط کمک می‌کند. در تصویر بالا، ما می‌توانیم یک تراس با حضور قوی‌تر داشته باشیم که در آن هر عنصر با یک نور خاص نمایان می‌شود. گیاهان، کف و جزئیات مانند فانوس‌هایی که جذابیت بیشتری به محیط زیست می‌دهند.

این نوع روشنایی برای تزئین ظاهر خانه شما بسیار مناسب است. این بهترین منبع نور است زیرا می‌تواند پنهان باقی بماند. در پای گیاهان، دیوارها و یا برجسته‌ترین جزئیات فضا، این نوع نورپردازی یک انتخاب عالی است.

نورپردازی فضای سبز و استخر

نورپردازی فضای سبز و استخر

یکی از مهم ترین المان های زیباسازی محوطه و نورپردازی باغ، نورپردازی فضای سبز و درختان است. با استفاده از پروژکتور دفنی میتوان فضای بسیار زیبا و دلنشینی را ایجاد کرد. پروژکتور دفنی اصطلاحاً ۷ رنگ است و قابلیت تغییر نور را به صورت زمانی دارد. با توجه به اینکه سطح آب در شب مانند آینه عمل میکند از این رو تابش مستقیم نور به سطح استخر بسیار جلوه بدی پیدا می کند. نورپردازی استخر باید بطور غیر مستقیم و در زیر آب انجام شود. برای تامین روشنایی پیرامون استخر نیز میتوان از انواع چراغ پارکی استفاده کرد. همچنین با اندکی خلاقیت و هزینه کم  و با ساخت و نصب آبنما میتوان نورپردازی از زیر فواره را در نظر گرفت که جلوه بسیار زیبایی به محیط استخر می دهد.

اگر نورپردازی آبی با دقت بالا انجام شود، در شب تاثیر جادویی خواهد داشت و می‌تواند برای احزاب سرگرم‌کننده باشد.نورپردازی کاشی‌های کف استخر بیش‌ترین تاثیر را بر زیبایی و نورپردازی استخر دارد. زمانی که نور از پایین می‌تابد, قطرات آب شبیه الماس می‌درخشیدند. روشن کردن آب از بالا می‌تواند چالش برانگیز باشد, زیرا در این وضعیت آب بازتاب آن به جای جذب آن است. موقعیت‌ها و زوایای مختلف را امتحان کنید تا بهترین بخش نورپردازی را پیدا کنید.

نورپردازی ورودی و دیوار حیاط ویلا

نورپردازی ورودی و دیوار حیاط ویلا

نورپردازی باغ یا ویلای بسیار مهم است; چون جمله این دعوت فریبنده است. یک راه ورودی روشن که به حیاط یا باغ منتهی می‌شود نه تنها مهمانان را راهنمایی می‌کند بلکه به زیبایی آن را روشن می‌کند. نصب چراغ‌ها برای روشن کردن باغ‌ها در هر دو طرف مسیر در ارتفاعات پایین تاثیر جادویی بر روی پیاده‌رو دارد. به علاوه, شما می‌توانید در امتداد لبه مسیر (به خصوص در اطراف گل‌ها و گیاهان) نورپردازی کنید. گاهی اوقات روشنایی یک باغ کوچک می‌تواند زیبایی حیاط و ورود ویلای شما را افزایش دهد.چراغ‌های آویزان یا لامپ‌های خورشیدی نیز از جمله ایده‌هایی هستند که باغ و حیاط خانه را روشن می‌کنند. زیرا آن‌ها نیاز به سیم‌های برق را از بین می‌برند. علاوه بر این، چراغ‌های روی زمین در راهرو نیز یک ایده جالب هستند.

تیم ما در مهراز طراحان، متعهد به بهبود کلی تجربه انسانی می باشد. با خوش بینی هدایت شده و قاطع، ما می توانیم از قدرت طراحی برای ایجاد تغییرات مثبت و ایجاد آینده ای که موجب برابری، انعطاف پذیری و رفاه برای همه می شود، استفاده کنیم. هدف ما طراحی مکان هایی است که تغییر مثبتی در جهان ایجاد کنند و به همین دلیل است که مردم در قلب همه کارهای ما قرار دارند. هدف ما ایجاد ساختمان هایی است که تأثیر ترمیمی، مثبتی بر ساکنان ساختمان و تاثیر احیاکننده بر محیط داشته باشند. ما معتقد به استفاده از یک رویکرد تحلیلی برای بهینه سازی عملکرد ساختمان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =