طراحی دکوراسیون به سبک لاگوم

در راستای معرفی انواع سبک طراحی داخلی، در این مقاله شما را با سبک لاگوم آشنا خواهم کرد. همه مردم سلیقه و انتظارات یکسانی برای طراحی منزل ندارند و همین تفاوت‌هاست که باعث زیباتر شدن زندگی می‌شود. در همین راستا شاید شما براساس آنچه که به مهندسین طراح برای دکوراسیون داخلی می‌گویید در ذهن خود سبک لاگوم را در نظر گرفته‌اید ولی از نام این سبک هیچ اطلاعی ندارید. بنابراین لازم است نگاه تخصصی‌تربه انواع سبک دکوراسیون منزل داشته باشیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا سبک لاگوم را به شما معرفی نماییم.

منظور از سبک لاگوم در دکوراسیون منزل چیست؟

اگر بخواهیم از نظر لغوی سبک لاگوم را تعریف کنیم باید بگوییم که لاگوم یک واژه سوئدی به معنای نه خیلی کم و نه خیلی زیاد است. همانگونه که متوجه شدید سبک لاگوم به حالت اعتدال توجه دارد چرا که معتقد است برای داشتن یک زندگی پایدار باید از افراط و تفریط جلوگیری کنیم. اکنون در طراحی داخلی نیز باید همین بحث تعادل را در نظر بگیریم. از نظر معماران سوئدی در صورتی که تعادل در طراحی داخلی در هر فضایی وجود داشته باشد، کوراسیون آن علاوه بر زیبایی، سادگی و آرامش بیشتری خواهد داشت. بنابراین در سبک لاگوم سادگی، به عنوان یک عنصر غالب شناخته شده است.

سبک لاگوم در دکوراسیون منزل

برای طراحی دکوراسیون به سبک لاگوم چه کار کنیم؟

با توجه به اینکه هدف از اجرای سبک لاگوم برقراری اعتدال بین عناصر منزل است، بنابراین در صورتی که می‌خواهید برای طراحی داخلی به سراغ سبک لاگوم بروید چند ‌ایده به شما کمک می‌کند تا دکوراسیون بسیار زیباتری داشته باشید:

– از مبلمان‌های ساده استفاده کنید

اولین فاکتور در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک لاگوم انتخاب مبلمان‌هایی است که سازگاری بیشتری داشته و حداقل فرم در داخل آن‌ها رؤیت گردد چرا که سبک لاگوم بر مبنای سادگی و اعتدال بوده و با توجه به اینکه مبلمان در قسمت پذیرایی، به شدت خودنمایی می‌کند بنابراین در سبک لاگوم باید مبلمان‌هایی که از نظر فرم پیچیدگی زیادی نداشته و حتی رنگ پارچه‌های آن‌ها شلوغ نیست را انتخاب نمایید.

حتی نباید تمامی فضای خانه را با مبلمان اشغال کنید. باید اجازه دهید که فضای باز بیشتری در قسمت نشیمن وجود داشته باشد. در صورتی که در داخل مبلمان شما چوب به کار برده شده است، رنگ‌ چوب‌ها باید روشن بوده و رنگ پارچه‌ها نیز باید در گروه رنگ‌های خنثی قرار داشته باشد.

از مبلمان‌های ساده استفاده کنید

– از لوازم سرامیکی و شیشه‌ای استفاده کنید

لوازم شیشه‌ای در داخل خانه به انعکاس نور بیشتر کمک می‌کند. بنابراین در صورتی که به فکر خرید گلدان و وسایل تزئینی بر روی میز مبلمان هستید، وجود وسایل شیشه‌ای و سرامیکی نمای بیشتری را برای سبک لاگوم ایجاد خواهد کرد.

– از رنگ‌های خنثی در محیط داخلی استفاده کنید

همانگونه که گفته شد برای انتخاب مبلمان باید به سراغ رنگ‌های خنثی برویم. همین موضوع در مورد رنگ‌آمیزی دیوار‌ها و حتی انتخاب وسایل تزیینی نیز صدق می‌کند. رنگ دیوار‌ها نباید بسیار شلوغ و پیچیده باشد. استفاده از رنگ خنثی، مهم‌ترین رکن در سبک لاگوم شناخته شده است به خصوص اینکه باعث می‌شود استرس محیط کم شده و میزان آرامش فضا بالا برود.

با این کار محیط شما همیشه سرشار از انرژی خواهد بود. البته بحث ترکیب رنگ را فراموش نکنید. به جایی اینکه تمام خانه‌ با یک رنگ پوشش داده شود، از ترکیب چند رنگ خنثی و ساده برای این منظور استفاده نمایید.

– فضای خانه نباید شلوغ و بهم ریخته باشد

بعضی از افراد فکر می‌کنند اگر وسایل تزیینی زیادی در داخل خانه قرار دهند، زیبایی نما بیشتر خواهد شد. اما شما باید به سبکی که برای طراحی دکوراسیون انتخاب کرده‌اید نیز توجه کنید. قطعاً در سبک لاگوم شلوغی و استفاده بیش از حد وسایل دکوراتیو، شما را از این نوع طراحی دور خواهد کرد. همانگونه که گفته شد سبک لاگوم به فضای ساده توجه می‌کند. بنابراین اجازه ندهید که خانه شما در اثر استفاده زیاد از اکسسوری و وسایل تزئینی بر روی دیوار، شلوغ به نظر برسد.

فضای خانه نباید شلوغ و بهم ریخته باشد

– گیاهان را به خانه خود دعوت کنید

استفاده از گیاهان رکن اصلی در هر نوع دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید. اما براساس سبکی که انتخاب کرده‌اید، نوع گیاه نیز متفاوت خواهد بود. برای مثال در سبک لاگوم شما باید به سراغ گیاهان پهن برگ بروید. این قبیل گیاهان چشم‌انداز زیبایی را در قسمت‌های مختلف خانه ایجاد خواهند کرد. در عین حال که اجازه نمی‌دهند فضای خانه شلوغ به نظر برسد. وجود بامبو بسیار زیبا است چرا که در طراحی دکوراسیون به سبک لاگوم، بامبو بخشی از زیبایی سالن را به خود اختصاص می‌دهد.

– به جای فرش به سراغ گلیم بروید

اگر تصمیم گرفته‌اید سبک لاگوم را در دکوراسیون داخلی خانه خود اجرا کنید، باید به این مسأله توجه داشته باشید که برای کفپوش ساختمان، گلیم نسبت به فرش اولویت دارد. بنابراین تا جایی که امکان دارد به سراغ گلیم بروید و اگر دوست دارید فرش را انتخاب نمایید به سراغ فرش‌هایی بروید که طرح‌هایی مشابه با گلیم داشته باشند.

ویژگی ‌های سبک لاگوم در طراحی داخلی

با توجه به آنچه که درمورد طراحی خانه به سبک لاگوم گفته شد، در یک جمع‌بندی کلی مهم‌ترین ویژگی ‌های این سبک را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد:

– سبک لاگوم به اعتدال توجه دارد. بنابراین اجرای لاگوم در طراحی خانه به ثبات و پایداری فضا کمک می‌کند به گونه‌ای که این محیط برای شما کسل‌کننده نبوده و احساس بدی را برای شما ایجاد نمی‌کند.

– قطعاً در این سبک از طراحی ما باید به کیفیت توجه بیشتری داشته باشیم و به سراغ کمیت نرویم. به عبارت دیگر استفاده بیش از حد از وسایل دکوراتیو باعث شلوغی فضا شده و به همین دلیل است که محیط داخلی از حالت اعتدال و ثبات خود خارج خواهد شد.

– در انتخاب نوع وسایل تزیینی نیز باید به سادگی توجه داشته باشید. وسایل ساده از جنس شیشه و سرامیک نمای زیبا‌تر، آرام‌تر و ساده‌تری را برای خانه ایجاد خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =