طراحی دکوراسیون داخلی با اکسسوری

برای طراحی دکوراسیون منزل نه ‌تنها باید به پوشش دیوار‌ها، کفپوش ساختمان و وسایل مورد استفاده مانند مبلمان و یا پرده توجه داشت، بلکه اکسسوری‌‌ها نیز نقش بسیار مهمی در زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی خانه دارند. منظور از اکسسوری، همان لوازم تزئینی و در واقع لوازم جانبی هستند که باعث زیباتر شدن فضای خانه خواهند شد. برخی از افراد عادت دارند یک ویترین کوچک در کنار سالن قرار داده و وسایل تزیینی از جنس‌های مختلف را در داخل آن بچینند.

فراموش نکنید که نوع اکسسوری‌های مورد استفاده و نحوه چیدمان آن‌ها تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دکوراسیون داخلی خواهد گذاشت. به همین دلیل است که طراحی دکوراسیون داخلی با اکسسوری یکی از موضوعات بسیار مهم است که نباید بی‌تفاوت از کنار آن عبور کرد. حتی در انتخاب لوازم تزئینی باید از گروه مهندسین طراح سوال بپرسید. در این مقاله نکات بسیار مهمی را در مورد انتخاب اکسسوری، چیدمان آن‌ها و تاثیری که بر روی زیبایی دکوراسیون منزل می‌گذارند صحبت خواهیم کرد.

چرا از اکسسوری برای طراحی دکوراسیون منزل استفاده کنیم؟

شما در هر خانه‌ای که وارد شوید ردی از اکسسوری‌ها را در قسمت‌هایی از پذیرایی یا سایر بخش‌های خانه مشاهده خواهید کرد. برخی از خانم‌ها علاقه زیادی به این وسایل تزئینی داشته و تعداد زیادی از آن‌ها را در داخل سالن قرار می‌دهند. اما برخی دیگر سعی می‌کنند تعادل را رعایت نمایند.

مهم‌ترین دلیل استفاده از اکسسوری‌ها این است که از یک سو زیبایی زیادی به فضا داده و از سوی دیگر فضای زیادی را در داخل خانه اشغال نمی‌کند. اگر شما چند شلف کوچک بر روی دیوار نصب کنید، می‌توانید اکسسوری‌ها را بر روی آن قرار دهید بدون اینکه بخشی از فضای سالن را اشغال کرده باشید.

مزیبت طراحی دکوراسیون داخلی با انواع اکسسوری

مزیت دیگر طراحی دکوراسیون داخلی با انواع اکسسوری جذابیت بیشتر نمای داخلی خانه خواهد بود. به خصوص اینکه فضا را از حالت یکنواختی و بی‌روح خارج می‌کند. تصور کنید که شما انواعی از اکسسوری‌ها از جنس‌های مختلف را در گوشه و کنار سالن با طراحی و سبک بسیار زیبا قرار داده‌اید. در این صورت فضای سالن پذیرایی جذابیت بیشتری پیدا کرده و به خصوص اینکه تغییرات چشمگیری را در داخل محیط اعمال می‌کنند.

همچنین اکسسوری‌ها کمک می‌کنند تعادل رنگی در دکوراسیون منزل ایجاد گردد. برای مثال اگر شما تمامی قسمت‌های سالن را با رنگ‌های سرد و بی‌روح مانند طوسی، سفید و خاکستری تیره رنگ‌آمیزی کرده‌اید، در صورت استفاده از اکسسوری‌های طلایی رنگ، تعادلی بین رنگ‌ها ایجاد شده و علاوه بر اینکه زیبایی و آرامش محیط بیشتر می‌گردد، این وسایل تزیینی روح تازه به محیط خانه خواهند بخشید.

نکات مهم در انتخاب اکسسوری برای دکوراسیون داخلی

شاید شما از جمله افرادی هستید که به محض دیدن انواع اکسسوری‌ها، ترغیب می‌شوید چند وسیله تزیینی برای خانه خود خریداری کنید. اما قبل از اینکه خرید خود را انجام دهید، باید نکات زیر را به خاطر بسپارید تا انتخاب ‌ایده‌آلی داشته باشید. فراموش نکنید قرار دادن یک وسیله هر چند کوچک در داخل محیط می‌تواند زیبایی دکوراسیون را به شدت تحت تأثیر قرار دهد:

– برای انتخاب اکسسوری به فضای قسمت پذیرایی توجه داشته باشید.

اندازه اکسسوری‌های انتخابی باید با فضای محیطی که قرار است در داخل آن قرار گیرند همخوانی داشته باشد. در صورتی که به سراغ اکسسوری‌های بزرگ بروید در حالی که مساحت قسمت پذیرایی کوچک بوده و یا اینکه فاصله بین قفسه‌ها بسیار کم است، قطعاً از یک سو برای قرار دادن این وسایل تزیینی دچار محدودیت شده و از سوی دیگر فضای سالن شلوغ‌تر به نظر می‌رسد.

هر اندازه محیط داخلی خانه کوچک‌تر و وسایل که در داخل آن چیده‌اید بیشتر باشد باید به سراغ اکسسوری‌های کوچک بروید و از طرف دیگر در انتخاب آن‌ها زیاده‌روی نکنید.

– تعادل و تناسب را رعایت کنید

زمانی می‌توان ادعا کرد که طراحی دکوراسیون منزل بسیار زیبا شده است که بین تمامی عناصر، تناسب و تعادل وجود داشته باشد. برای مثال زمانی که قرار است اکسسوری‌ها را برای قسمت پذیرایی خود بخرید، حتماً باید به اندازه قفسه‌ها، رنگ آن‌ها و محل قرارگیری اکسسوری‌ها توجه داشته باشید. توجه به این نکته باعث می‌شود اکسسوری، زیبایی خود را به رخ حاضرین در قسمت پذیرایی کشیده و از طرف دیگر تعادل بین تمام عناصر موجود در داخل سالن بهم نخورد.

نکات مهم در انتخاب اکسسوری برای دکوراسیون داخلی

– تنوع در انتخاب اکسسوری فراموش نشود

به شما پیشنهاد می‌کنیم به جای اینکه به سراغ نوع خاصی از اکسسوری رفته و وسایل تزیینی متعددی را از یک نوع خریداری کنید، تنوع را در جنس، طرح و رنگ اکسسوری‌ها در نظر بگیرید. برای مثال خرید وسایل تزیینی با روکش طلایی رنگ، استفاده از وسایل تزئینی سنگی و استفاده از آینه‌های دکوراتیو از جمله مواردی هستند که باعث می‌شوند زیبایی محیط دو چندان شود. از سوی دیگر یکنواختی در داخل فضا وجود نخواهد داشت.

– تابلو‌های هنری انتخاب کنید.

نوعی از اکسسوری‌ها به تابلو‌های هنری اختصاص دارد. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً برای فضای سالن خود از یک تابلوی هنری بسیار زیبا استفاده کنید. البته اندازه تابلو، نقش و نگار‌های موجود در روی آن، باید با اندازه سالن تناسب داشته باشد تا با رعایت این تناسب، زیبایی تابلو به چشم ‌آید.

– محل قرار دادن اکسسوری را تزیین کنید

نکته بسیار مهم برای استفاده از اکسسوری در طراحی دکوراسیون داخلی این است که باید طراحی بسیار زیبایی را برای محل قرار‌گیری لوازم تزئینی در نظر بگیرید.

استفاده از لامپ‌های کوچک در داخل شلف‌ها کمک می‌کند که در شب با روشن کردن لامپ، زیبایی وسایل تزیینی دوچندان شود. می‌توانید وسایل دکوراتیو خود را بر روی یک استند کوچک قرار داده و موقعیت مناسبی از سالن را برای قرار دادن استند در نظر بگیرید. در این صورت فضای سالن شما زیبایی بسیار خاصی را به دست می‌آورد.

انتخاب اکسسوری برای دکوراسیون داخلی
سخن پایانی

همانگونه که متوجه شدید طراحی دکوراسیون داخلی با اکسسوری نقش بسیار مهمی بر زیبایی و جذابیت سالن خواهد گذاشت. به شما پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب اکسسوری و حتی محل قرار دادن آن‌ها از گروه‌های مهندسی با کارشناسان توانند کمک بگیرید تا بتوانید زیباترین سبک طراحی دکوراسیون منزل با استفاده از اکسسوری‌ها را به ارمغان بیاورید. در این زمینه می‌توانید بر روی کمک گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان حساب کنید مهندسین ما در این زمینه در کنار شما خواهند بود تا در نهایت چیدمان بسیار زیبا از اکسسوری در فضای داخلی خانه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 2 =