نکات مهم در طراحی سقف آشپزخانه

یکی از مهمترین بخش ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، طراحی آشپزخانه سقف منزل می باشد. با ورود اشخاص به محیط داخلی یک منزل در نگاه نخست توجه آن ها به سقف جلب می شود. در صورت منحصر به فرد و جذاب بودن طراحی سقف آشپزخانه دکوراسیون و وسایل موجود در آشپزخانه نیز نمای زیبا پیدا خواهند کرد. در ادامه به بررسی نکات مهم طراحی سقف آشپزخانه به صورت مختصر خواهیم پرداخت. اگر قصد طراحی سقف آشپزخانه خود را دارید بهتر است ما را تا پایان همراهی نمایید. امیدواریم در پایان بتوانید به دکوراسیون زیبا برای سقف آشپزخانه خود دست یابید.

در طراحی سقف آشپزخانه می توان از متریال مختلف همچون چوب، آینه، آسمان مجازی و سقف کاذب استفاده نمایید. هر یک از این متریال به محیط آشپزخانه شما نمای ویژه و جذاب خواهد بخشید.

طرحهای زیبا و جذاب برای سقف آشپزخانه

سقف مهمترین بخش در فضای آشپزخانه می باشد. با طراحی یک سقف زیبا و دلنشین می توان در محیط آشپزخانه فضایی ایده آل ایجاد کرد. همچنین با استفاده از طرح های رمانتیک و جذاب می توان آشپزی را به کاری لذت بخش تبدیل کرد. از این رو همواره توصیه می شود به نورپردازی صحیح و طراحی سقف آشپزخانه به صورت خلاقانه توجه زیادی نشان دهید.

طرحهای زیبا و جذاب برای سقف آشپزخانه

استفاده از سقف کاذب برای طراحی سقف آشپزخانه

یکی از پرطرفدارترین ایده های جدید برای طراحی سقف آشپزخانه استفاده از سقف کاذب کناف می باشد. در اکثر خانه های مدرن و امروزی این سقف ها مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از نورپردازی به صورت پنهان و آشکار در سقف کاذب آشپزخانه زیبایی این فضا را چندین برابر خواهد کرد.

سقف آسمان مجازی یکی از جدیدترین انواع سقف های کاذب می باشد که دارای طراحی متنوع و خلاقانه است. انواع طرح ها و نمونه های مختلف این نوع سقف قابل استفاده است، با استفاده از این نوع سقف کاذب می توان به دیزاین سقف آشپزخانه چشمگیر و زیبا دست یافت. در اکثر موارد برای طراحی سقف های جدید می توان از متریال مختلف مانند چوب، آینه و شیشه استفاده کرد. با بکارگیری این ایده های خلاقانه می توان جذابیت فضای داخلی آشپزخانه را چندین برابر نمود. در طراحی سقف آشپزخانه این نکته را باید به خاطر داشت که دکوراسیون آشپزخانه با مدل سقف انتخابی باید هماهنگی کامل داشته باشد.

نکته مهم دیگر در رابطه با این موضوع این است که در انتخاب رنگ سقف آشپزخانه باید خلاقیت لازم را به خرج داد. در صورت بزرگ بودن فضای آشپزخانه می توان از رنگ های تیره استفاده کرد و در صورت کوچک بودن محیط آشپزخانه با انتخاب رنگ های روشن می توان در محیط آشپزخانه فضایی دلنشین ایجاد کرد.

نورپردازی سقف آشپزخانه

پس از استفاده از طرح های خلاقانه در طراحی سقف آشپزخانه برای جذاب سازی آن می توان از نورپردازی مخفی و آشکار استفاده کرد.این نکته را نیز باید به خاطر داشت که انتخاب صحیح محل لامپ روی زیباسازی نمای داخل آشپزخانه تاثیر قابل توجهی دارد. از این رو اگر قصد جذاب سازی سقف کاذب آشپزخانه را دارید بهتر است برای بخش های بالا و پایین نورپردازی از لامپ های مختلف استفاده کرد. این لامپ ها را می توان روی سقف کاذب نصب کرد.

مکان مناسب برای نصب لوستر و چراغ

لازم به ذکر است که در محل نصب لوستر و چراغ برای سقف های بلند و کوتاه تفاوت چندانی وجود ندارد. از این رو به دلیل کوتاه بودن سقف منزل نیازی نیست که از استفاده لامپ های آویز بالای میز اپن یا وسط سقف خودداری کرد. در صورت وجود میز جزیره یا ناهار خوری در آشپزخانه ایده خوب برای زیباسازی سقف آشپزخانه آویزان کردن لوستر چند طبقه زیبا در بالای میز یا جزیره است. نصب دو یا سه عدد لامپ آویز برای میز اپن ایده خوبی برای زیباسازی سقف کوتاه آشپزخانه می باشد. اجازه ندهید کوتاه بودن سقف شما را از دستیابی به دکوراسیون مورد نظر دور سازد.

مکان مناسب برای نصب لوستر و چراغ

استفاده از چراغ های شیشه ای و شفاف

بهترین انتخاب برای روشن سازی محیط آشپزخانه با سقف کوتاه استفاده از چراغ های شیشه ای شفاف می باشد. شفاف بودن این آویزها باعث می شود تا جلوی نور گرفته نشود و همین امر باعث می شود تا فضای آشپزخانه بزرگ به نظر برسد.

استفاده از آویزهای جفتی برای زیباسازی سقف آشپزخانه

از دیگر ایده های بکر برای زیباسازی سقف آشپزخانه می توان به استفاده از آویزهای جفتی با کلاهک های گرد بزرگ اشاره کرد. البته این آویزهای بیشتر برای آشپزخانه هایی مناسب هستند که سقف کوتاهی دارند. به طور معمول این مدل آویزها را روی جزیره، میز و اپن نصب می کنند. علاوه بر متمرکز ساختن نور روی یک محیط با استفاده از این آویزها به صورت لطیف و دلپذیر می توان نور را از بین کلاهک های گرد در تمام فضای آشپزخانه پخش کند.

لامپ های مدرن

بهترین مکان برای استفاده از لامپ های خلاقانه و مدرن سقف های کوتاه هستند. در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که به علم و تکنولوژی علاقه دارید بهتر است به دنبال لامپ هایی باشید که با استفاده از آن ها بتوان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. این لامپ ها اصولا دارای طراحی زیبا و کاربردی هستند. هر یک از شاخه های این لامپ های زیبا قادر به روشن ساختن بخشی از محیط آشپزخانه خواهد بود. از این رو تنها با استفاده از یک لامپ بدون نیاز به دیگر نورپردازی ها می توان تمام محیط آشپزخانه را روشن ساخت.

لامپ های مدرن

لوسترهای مدرن و لوکس

برای آشپزخانه ها با سقف های کوتاه و کوچک لوسترهای مدرن کریستالی با آویزهای کریستالی و طراحی مدرن گزینه ای عالی برای زیباسازی و لوکس نشان دادن فضا آشپزخانه می باشد. لامپ و لوسترهای شیشه ای و کریستالی نیز با درخشش خود قادر به روشن ساختن تمام محیط آشپزخانه هستند. با نصب سه عدد از این لامپ روی میز اپن دیگر به نصب لامپ روی دیوار و وسط سقف نیازی نخواهید داشت.

لامپ های توکار

بهترین گزینه برای زیباسازی سقف های مختلف در آشپزخانه ها نورپردازی با سیستم توکار می باشد. این روش نورپردازی در حقیقت به انتخاب اول بسیاری از طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه تبدیل شده است. در این روش تمامی لامپ ها باید با فاصله ای یکسان از یکدیگر در داخل سقف قرار گیرند. در طراحی سقف آشپزخانه های امروزی و مدرن این روش گزینه ای عالی و ایده آل خواهد بود.

علاوه بر تمامی سیستم های ذکر شده در این محتوا در قسمت دیوار بین کابینت ها می توان از نورپردازی مخفی استفاده کرد. برای هم سطح کردن سقف و استفاده از لامپ های توکار می توان از سقف های کاذب استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + ده =