ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون براساس ماه تولد (قسمت دوم)

در قسمت اول مقاله‌ای تحت عنوان طراحی دکوراسیون براساس ماه تولد به این نکته اشاره کردیم که خلق و خوی افراد به شدت تحت تأثیر صور فلکی قرار گرفته و هر کدام از ماه‌های سال نیز یک علامت خاص خود را دارند. به همین دلیل است که سلیقه مردم نسبت به طراحی دکوراسیون متفاوت خواهد بود.

شاید شما از جمله کسانی هستید که به سبک‌های شلوغ علاقه داشته ولی برخی دیگر به سراغ سادگی حتی در انتخاب رنگ‌ها ‌می‌روند. در ادامه این مقاله قصد داریم طراحی دکوراسیون براساس ماه تولد در فصل پاییز و زمستان را مورد بررسی قرار دهیم.

طراحی دکوراسیون برای ماه مهر

طراحی دکوراسیون برای ماه مهر

مهر اولین ماه فصل پاییز به شمار می‌آید. افرادی که متولد این ماه هستند به سبک مدرن علاقه بسیار زیادی نشان می‌دهند. نکته جالب این است که متولدین ماه مهر، به تعادل و تقارن علاقه‌ داشته و زمانی که طراحی دکوراسیون آن‌ها را از نزدیک مشاهده کنیم، این دو ویژگی را به راحتی شاهد خواهیم بود.

آن‌ها سعی می‌کنند عناصر دکوراسیون داخلی را به گونه‌ای انتخاب کنند که با هم جور بوده و در عین حال سبک مدرن را برای آن‌ها به ارمغان بیاورند. مهم‌ترین رنگ‌های مورد علاقه برای متولدین مهر ماه، رنگ‌های صورتی، خاکستری، چوبی و نیلی هستند.

نکته لازم به ذکر این است که در خانه این دسته از افراد حداقل یک دیوار با کاغذ دیواری برجسته و چشمگیر را مشاهده خواهید کرد. در واقع آن‌ها سعی می‌کنند نقطه کانونی در قسمت پذیرایی خود را با این نوع پوشش تزیین کنند.

طراحی دکوراسیون برای ماه آبان

طراحی دکوراسیون برای ماه آبان

مهمترین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی برای افرادی که متولد آبان ماه هستند، وجود آزادی در فضای خانه است. در واقع آن‌ها علاقه‌ای به چیدمان شلوغ ندارند. علی‌رغم اینکه بسیار با سلیقه هستند و از عناصر مدرن برای چیدمان داخل استفاده می‌کنند اما به هیچ عنوان به سراغ تجمل‌گرایی نمی‌رود.

رنگ‌های خاکستری سرد، آبی و مشکی از جمله مهمترین رنگ‌هایی است که برای این دسته از افراد جذاب به حساب می‌آید. جالب است بدانید افرادی که متولد آبان ماه هستند نیز به وجود گیاهان طبیعی در محل زندگی خود علاقمند بوده و حتی دوست دارند گلدان‌هایی داشته باشند که گل‌های سفید رنگ در داخل آن وجود دارد.

طراحی دکوراسیون برای ماه آذر

طراحی دکوراسیون برای ماه آذر

متولدین آذر از یکنواختی، بسیار بیزار هستند. به همین دلیل است که به تغییرات مداوم در طراحی دکوراسیون خود علاقمند بوده و هر از گاهی ترجیح می‌دهند حتی بخشی از خانه را تغییر دهند. مهمترین وسیله‌ای که برای آن‌ها جذاب به نظر می‌آید، میز‌های چوبی در داخل خانه است. از طرفی این دسته از افراد برای رنگ‌های روشن و درخشان و تعادل بین رنگ‌های خنثی، اهمیت زیادی قائل می‌شوند.

طراحی دکوراسیون برای ماه دی

طراحی دکوراسیون برای ماه دی

با شروع فصل زمستان، دوران سلطنت افراد دی ماهی آغاز می‌شود. این دسته از افراد به ساماندهی خانه مشهور هستند به همین دلیل است که مدیریت امور زندگی به دست آن‌ها می‌افتد. تقارن و تعادل، جزء جدایی‌ناپذیر طراحی دکوراسیون برای افرادی است که در دی ماه به دنیا آمده‌اند.

این دسته از افراد به خانواده بسیار اهمیت می‌دهند به همین دلیل دوست دارند فضای را طراحی کنند که آسایش و آرامش را برای همه افراد خانواده به همراه داشته باشد. جالب است بدانید عمده دی ماهی‌ها به اتاق مطالعه علاقه بیشتری نسبت به سایر بخش‌های خانه نشان می‌دهند.

رنگ‌های قهوه‌ای، رنگ‌های چوبی و حتی رنگ خاکی برای این دسته از افراد بسیار جذاب است. افراد دی ماهی ممکن است از آجر در طراحی بخشی از نمای داخلی ساختمان خود استفاده کنند. حتی به وجود وسایل چوبی نسبت به سایر وسایل، علاقه بیشتری نشان می‌دهند.

طراحی دکوراسیون برای ماه بهمن

طراحی دکوراسیون برای ماه بهمن

قدرت ذهنی بهمن ماهی‌ها بسیار بالا است به حدی که آن‌ها ذهن خلاقی داشته و می‌توانند انواع موضوعات را در ذهن خود تجسم کنند. بنابراین زمانی که بحث درمورد دکوراسیون داخلی منزل و محل کار به وجود می‌آید، می‌توانند ‌ایده‌های زیادی را در اختیار شما قرار دهند. موضوعی که برای متولدین آذر اهمیت دارد، وجود فضای بزرگ و دلباز خانه است. بنابراین به شلوغی علاقه نشان نداده و سعی می‌کنند از سبک‌های نوین و در عین حال ساده برای طراحی داخلی استفاده کنند.

طراحی دکوراسیون برای ماه اسفند

طراحی دکوراسیون برای ماه اسفند

اسفند آخرین ماه سال است. با رسیدن به این ماه، خانم‌ها به فکر خانه تکانی افتاده و حتی سعی می‌کنند دکوراسیون داخلی خانه خود را عوض کنند. افرادی که متولد اسفند هستند ترجیح می‌دهند فضای آرام در خانه داشته باشند که بهترین شرایط برای اعضای خانواده به وجود آمده و حتی‌المقدور از نور طبیعی برای روشن کردن فضای خانه استفاده کنند. این دسته از افراد شلوغی را نمی‌پسندند و حتی جالب است بدانید که در انتخاب رنگ‌ها به سراغ رنگ‌های گرم همانند چوب می‌روند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم ‌ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون براساس ماه تولد را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. البته تمامی این ‌ایده‌ها تنها برطبق سرشماری‌هایی که به صورت تصادفی در بین مردم دنیا به دست آمده است، بیان شده و ممکن است که هر کدام از شما سلیقه خاص خود را داشته باشید.

در واقع این مقاله کمک می‌کند که شما به خلق و خوی ذاتی خود نزدیک‌تر شده و بهتر بتوانید برای طراحی دکوراسیون به گونه‌ای عمل کنید که خانه‌ای آرام و زیبا را در اختیار داشته باشید. نکته مهم دیگر این که در طراحی دکوراسیون نباید به صورت یک طرفه عمل کرد. بهتر است نظر تمامی اعضای خانواده را نیز جویا شوید تا محیط داخلی برای همه افراد آرامش را به ارمغان بیاورد.

گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. ما انواع سبک دکوراسیون داخلی را در اختیار شما قرار می‌دهیم و در انتخاب وسایل و خرید آن‌ها نیز شما را یاری خواهیم کرد تا در نهایت بتوانید چیدمان زیبایی را برای خانه یا محل کار خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 6 =