ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون براساس ماه تولد (قسمت اول)

همانگونه که می‌دانید ستاره‌شناسان معتقد هستند طراحی دکوراسیون براساس ماه تولد در رفتار و خلق و خوی آدم‌ها تاثیر و در صور فلکی ماه تولد آن‌ها قرار دارد. بنابراین ما می‌توانیم از این موضوع برای طراحی دکوراسیون براساس ماه تولد افراد استفاده کرده و چیدمانی را به ارمغان بیاوریم که به شرایط روحی آن‌ها نزدیک باشد.

در واقع یکی از دلایل سلایق مختلف افراد برای طراحی دکوراسیون منزل به مسئله تاثیر عناصر مختلف بر روحیات و افکار افراد بستگی دارد. بنابراین در این مقاله‌ ایده‌هایی را برای یک طراحی دکوراسیون داخلی براساس ماه تولد شما ارائه خواهیم کرد. این مقاله قطعاً برای شما جالب و البته تعجب‌آور خواهد بود.

طراحی دکوراسیون ماه فروردین

طراحی دکوراسیون ماه فروردین

عنصر وجودی افرادی که متولد ماه فروردین هستند آتش است به این معنا که این دسته از افراد بسیار پر شور و هیجانی بوده و اراده‌ای محکم دارند. به همین دلیل است که این دسته از افراد جذب رنگ‌های خیره‌کننده همانند قرمز می‌شوند. بهترین بهترین رنگ‌ها در دکوراسیون خانه افرادی که متولد فروردین هستند، رنگ‌های مرجانی، قرمز روشن با نقاط برجسته طلایی، نقره‌ای و فیروزه‌ای است.

این دسته از افراد به ایوان یا حیاط خلوت نیاز دارند و بیشتر به سراغ مبلمان راحتی می‌روند چرا که راحت بودن و بی‌باکی، خصلت ذاتی افراد متولد فروردین است. حتی پیشنهاد می‌کنیم در طراحی دیوار‌های  خانه، از کاغذ دیواری برجسته به عنوان نقطه کانونی در قسمت پذیرایی خانه استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون ماه اردیبهشت

طراحی دکوراسیون ماه اردیبهشت

عنصر وجودی متولدین اردیبهشت، ریشه در زمین دارد به این معنا که این دسته از افراد به چیز‌های طبیعی همانند سنگ‌ها و چوب بسیار علاقه‌مند هستند. از طرف دیگر آن‌ها همیشه دوست دارند اتاق نشیمنی با بالش‌های راحتی، کناپه بزرگ، فرش‌های ضخیم و با یک دکوراسیون طبیعی در اختیار داشته باشند.

بنابراین بهترین فضا برای این دسته از افراد، اتاق خواب است و در نتیجه باید نسبت به طراحی دکوراسیون این قسمت توجه ویژه داشته باشند. بهترین رنگ‌ها برای دکوراسیون داخلی متولدین اردیبهشت، صورتی، کرمی، طلایی و سبز مایل به زرد است و همچنین فرش‌های ضخیم و صندلی‌های راحتی برای آن‌ها بسیار ‌ایده‌آل خواهد بود.

طراحی دکوراسیون ماه خرداد

طراحی دکوراسیون ماه خرداد

حتماً برای شما جالب خواهد بود اگر بگوییم اغلب متولدین‌خرداد به خانه‌های روستایی مدرن بسیار علاقه‌مند هستند و دوست دارند در محیطی زندگی کنند که بازتابی از طبیعت باشد. بنابراین رنگ‌هایی همانند سبز روشن، زرد، چوب‌های روشن و سفید و حتی عناصر شیشه‌ای و شفاف را به وفور در دکوراسیون خود استفاده می‌کنند. آن‌ها دوست دارند نور تمامی قسمت‌های خانه جریان داشته باشد.

همچنین متولدین ماه خرداد ترجیح می‌دهند خانه‌ای داشته باشند که خلوت بوده و با وسایل دکوراتیو بیش از اندازه شلوغ و شلخته به نظر نرسد. حتی یکی از سبک‌های طراحی برای آن‌ها، وجود قفس دیواری کتاب از قسمت کف ساختمان تا سقف است که به خصوص ترجیح می‌دهند این قسمت در داخل پذیرایی قرار گرفته باشد. وجود گلدان‌های شیشه‌های، قالی بزرگ با سبک شرقی، سبد‌های حصیری و حتی جعبه‌های سنتی برای این دسته از افراد واقعاً چشمگیر و جذاب خواهد بود.

طراحی دکوراسیون ماه تیر

طراحی دکوراسیون ماه تیر

تیر ماهی‌ها عاشق فضای آرام و ساکت به خصوص در شب هستند. آن‌ها خانه‌هایی را دوست دارند که سبک روستایی داشته و در عین حال محیطی آرام و دلنشین را برای گوش دادن به موسیقی‌های شبانه و قرار دادن وسایل هنری در اختیار داشته باشند. رنگ‌های مورد علاقه متولدین تیر ماه در خانه، شامل رنگ کرمی، آبی، رنگ چوب و همچنین قهوه‌ای تیره است. این دسته از افراد به آشپزخانه حساسیت بیشتری دارند بنابراین در چیدمان این قسمت به سراغ سبک‌های خاص، جذاب و البته ساده می‌روند.

طراحی دکوراسیون ماه مرداد

طراحی دکوراسیون ماه مرداد

افرادی که متولد مرداد هستند به خونگرمی، هیجان، انرژی زیاد و شوق و ذوق معروف بوده و این افراد بسیار تحت سلطنت خورشید قرار گرفته‌اند. نشانه افراد متولد مرداد، شیر است. این دسته از افراد ذاتاً قدرتمند، کنترل‌گرا و رهبر هستند. بنابراین از رنگ‌های روشن و درخشان در خانه خود استفاده می‌کنند.

یکی از مهمترین وسایل محبوب برای آن‌ها در دکوراسیون قسمت پذیرایی، کاناپه با طراحی زیبا و رنگ‌های بسیار جذاب است. این افراد دوست دارند در محیط خانه خود مجسمه و نقاشی‌های بسیار زیبایی داشته باشند. عنصر وجودی آن‌ها آتش است به همین دلیل آن‌ها هیجان بسیار زیادی دارند و زمانی که وارد خانه‌های این دسته از افراد می‌شوید، انرژی زیاد آن‌ها به شما نیز سرایت خواهد کرد.

طراحی دکوراسیون ماه شهریور

طراحی دکوراسیون ماه شهریور

متولدین شهریور افرادی هستند که بسیار عمل‌گرا و ‌ایده‌آل‌گرا بوده و برای انتخاب حتی لباس‌های خود بسیار محتاطانه عمل می‌کنند. این دسته از افراد به رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای روشن، رنگ‌های مایل به خاک و گیاهان سبز و حتی رنگ زرد مایل به نارنجی علاقه زیادی دارند و بنابراین در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود بیشتر به سراغ این قبیل رنگ‌ها ‌می‌روند.

جالب است بدانید که این دسته از افراد به خانه‌های روستایی و در عین حال با سبکی مدرن علاقه بسیار زیادی نشان می‌دهند. زمانیکه وارد خانه فردی می‌شوید که مورد متولد شهریور است، قطعاً شما نظم خاصی را در بین عناصر و چیدمان دکوراسیون شاهد خواهید بود. افراد متولدین این ماه به وسایل دکوراتیو که فضایی روستایی و در عین‌ حال هنری را برای آن‌ها تداعی کند علاقه بسیار زیادی نشان می‌دهند.

سخن پایانی

حتماً مطالعه این مقاله برای شما نیز جالب بوده است چرا که طراحی دکوراسیون براساس ماه تولد موضوعی است که اغلب افراد به آن فکر نمی‌کنند. البته قطعاً این سؤال برای شما به وجود می‌آید که در یک خانه همه افراد متولد یک ماه نیستند و در آن زمان نظر چه کسی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؟

مسئله‌ای که باید به آن توجه داشت این است که در طراحی دکوراسیون داخلی باید نظر کلیه اعضای خانواده اجرا گردد تا در نهایت سبکی به دست بیاید که آرامش را برای همه افراد به همراه داشته و همه از زندگی در محیط لذت ببرند.

بنابراین تنها گوش دادن به نظر یک شخص نمی‌تواند طراحی ‌ایده‌آلی را به ارمغان بیاورد. گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان در این زمینه بسیار به شما کمک خواهد کرد. در واقع این گروه برای شما طراحی ترکیبی را برای دکوراسیون داخلی اجرا می‌کند تا نظر تمامی اعضای خانواده اجرا شده و در نهایت به یک محیطی امن، زیبا و مملو از آرامش دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =