چگونه یک معمار و طراح موفق شویم!

بحث دکوراسیون داخلی خانه و یا محل کار و همچنین طراحی نمای بیرونی ساختمان‌ها، یکی از بحث‌های بسیار مهم، جذاب و البته تخصصی در زمینه ساختمان‌سازی است. قطعاً اگر به فکر طراحی دکوراسیون ساختمان جدید خود هستید و یا می‌خواهید محیط داخلی خانه یا محل کار را بازسازی کنید، به یک معمار و طراح دکوراسیون نیاز دارید.

اما شاید شما یکی از کسانی هستید که علی‌رغم داشتن تحصیلات دانشگاهی در زمینه معماری و طراحی دکوراسیون، هنوز نتوانسته‌اید به جایگاه ‌ایده‌آل خود برسید. آیا می‌دانید معماران و طراحان موفق چگونه توانسته‌اند به شهرت زیادی در حیطه کاری خود دست پیدا کرده و البته چه مواردی را رعایت کرده‌اند تا به این موفقیت در جایگاه کاری خود برسند؟ در ادامه مقاله تمام این موارد را برای شما توضیح خواهیم داد.

مواردی که معماران و طراحان موفق رعایت می‌کنند

اگر می‌خواهید به یک معمار و طراح موفق تبدیل شوید، این چند نکته را به ذهن خود بسپارید و به آن‌ها توجه داشته باشید چرا که رمز موفقیت شما در تمامی نکاتی است که در ادامه مقاله برای شما ذکر خواهیم کرد:

معماران و طراحان موفق

– قدرت تصویرسازی ذهنی خود را تقویت کنید

لازم است بدانید که یکی از نکات بسیار مهم در زمینه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی، قدرت تصویرسازی ذهنی بالا است. زمانی که شما وارد یک محیط کاری و یا یک ساختمان مسکونی می‌شوید، در ابتدا باید بتوانید در ذهن خود این فضا را تحلیل کرده و سپس یک ‌ایده بسیار جذاب برای آن در ذهن خود تصور کنید.

این موضوع در کلاس‌های درسی به تمامی معماران و طراحی دکوراسیون‌های داخلی نیز آموزش داده می‌شود. برای مثال ساختمان‌ها از نظر میزان نور طبیعی با یکدیگر متفاوت هستند و شما باید با در نظر گرفتن این موضوع فضایی را در ذهن خود تجسم کنید که بعد از طراحی بتواند بیشترین روشنایی را در طول روز برای اهالی ساختمان فراهم کند.

– از تجربه روش ‌های جدید نترسید

فراموش نکنید که دنیای معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها، دنیایی است که هر روز با تنوع‌های بسیار زیادی روبرو می‌شود و شما اگر بخواهید همان روش‌های قدیمی را دنبال کنید، هیچگاه نمی‌توانید به یک معمار و طراح موفق تبدیل شوید. از تجربه دیگران استفاده کرده، راه‌های قدیمی را کنار یکدیگر بگذارید و با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته و با استفاده از تصویر‌سازی‌، ایده‌های جدید و راه‌های جدید را در پیش بگیرید.

البته ریسک کردن به این معنا نیست که بدون هیچ تفکری و حتی مشورت گرفتن از همکاران بخواهید دست به یک کار جدید بزنید که احتمال موفقیت در آن بسیار پایین است. بلکه منظور از ریسک‌پذیر بودن، ارائه روش‌های جدید با ضریب اطمینان بسیار بالا است که بتواند رضایت مشتری را به خود جلب کند.

نکات مهم معماران و طراحان موفق

– از جزئیات غافل نشوید

شاید تا به حال برای شما پیش آمده باشد که وقتی به یک منزل جدید و یا محیط کار جدید وارد می‌شوید، کوچکترین نقض به چشم شما می‌آید چرا که این نقص‌ها دقیقاً در نقطه کانونی قرار گرفته‌اند. یک معمار و طراح موفق نباید از جزئیات غافل شود.

برای مثال طراحی پله‌ها در محیط داخلی خانه‌های دوبلکس، یکی از موضوعات بسیار مهم است که نیاز به دقت بالایی دارد و شاید بعد از پایه‌ریزی و ساختن راه پله‌ها، متوجه شوید ایده بهتری برای این قسمت از طراحی دکوراسیون وجود داشته و شما از آن غافل بوده‌اید. بنابراین تمامی محیط را با دقت بررسی کنید و جزئیات را در نظر داشته باشید تا در نهایت یک طراحی خاص از شما به جا بماند.

– مسائل پیچیده را ساده حل کنید

برای هر کسی تا به حال این شرایط پیش آمده است که دچار مشکلات کاملاً پیچیده در زندگی و یا شرایط کاری شده و هیچ راه‌حلی برای آن‌ها پیدا نمی‌کند. در صورتی که بعد از هم‌فکری کردن با چند فرد مجرب، متوجه می‌شود که به کمک راهکارهای بسیار ساده می‌توانسته این مسئله پیچیده را حل کند.

یک معمار و طراح موفق به دلیل اینکه از نظر ذهنی بسیار قوی بوده و البته تجربه‌های زیادی نیز داشته است، به خوبی می‌داند که با کنار هم قرار دادن روش‌های مختلف، مسائل پیچیده را ساده کرده و اکنون آن‌ها را به راحتی حل کند. برای مثال استفاده از شکل‌های هندسی ساده، متریال‌های ساده و یا حتی یک طراحی ساده دکوراسیون داخلی، این شرایط فراهم خواهد شد.

معماران و طراحان موفق

– از تکرار نترسید

برخی از معماران و طراحان دکوراسیون‌های داخلی منازل فکر می‌کنند وقتی در مورد ‌ایده‌های جدید صحبت می‌کنیم، یعنی طرح جدید باید عاری از هرگونه تکرار باشد.

در صورتی که وجود برخی از عناصر تکراری در طراحی همانند درب، پنجره و یا حتی برخی از الگو‌ها، کاملاً طبیعی است. اما این مسأله به توانایی ذهنی شما بستگی دارد که همین عناصر تکراری را چگونه در طراحی داخلی ساختمان به کار ببرید تا محیط کاملاً جذاب بوده و نمای داخلی خانه یا محل کار، خاص به نظر برسد.

– با افراد توانمند کار کنید

اگر فکر می‌کنید در کار خود بسیار موفق شده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم که به سراغ معماران و طراحان دیگری بروید که از شما سابقه بیشتری دارند و قطعاً موفق‌تر از شما هستند چرا که شما هنوز چند پله با آن‌ها فاصله دارید. بنابراین در صورتیکه می‌توانید پروژه‌های کاری مختلفی را با افرادی که نسبت به شما جایگاه بالاتری دارند شریک شوید و از تجربه‌های آن‌ها استفاده کنید. قطعا ً‌ایده‌هایی که آن‌ها در ذهن دارند و از طرف دیگر آموزش‌هایی که به صورت عملی برای شما ارائه می‌کنند، کمک خواهد کرد تا شما نیز به یکی از معماران و طراحان موفق در زمینه دکوراسیون داخلی تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 2 =