طراحی استخر خانگی با ایده‌های جدید و مدرن

ایده طراحی استخر خانگی به شیوه مدرن و شیک مورد علاقه بسیاری از افراد می‌باشد که ضمن زیبایی منزل، مزایای دیگری از جمله برای تفریح و لذت بردن اعضای خانواده و همینطور خنک کردن محیط خانه دارد. به همین دلیل طراحی استخر در منزل می‌تواند به عنوان ایده جذابی برای طراحان داخلی دکوراسیون مورد استفاده قرار گیرد که در این بخش به معرفی آن پرداخته‌ایم.

مراحل طراحی و ساخت استخر خانگی

مراحل طراحی و ساخت استخر خانگی جذاب و مدرن نیاز به تخصص و تجربه خاصی دارد. به طور کلی مزایای استفاده از استخرها سبب شده تا امروزه اکثر مردم بخواهند تا این فضاها را در خانه‌های خود ایجاد کنند. عمدتا استفاده از استخر سبب می‌شود تا عضلات و ماهیچه‌های بدن در بهترین وضعیت خود قرار گیرند‌.

اما طراحی و ساخت استخر خانگی همواره نیاز به نکات متعددی دارد در صورت رعایت نکردن هر یک از این نکات ممکن است که خسارات بسیار شدیدی به ساختمان‌ها وارد شود. به این ترتیب هزینه‌های بسیار سنگینی به افراد برای اجرای استخر وارد می‌شود. اما به منظور طراحی و ساخت استخر خانگی باید به چه نکاتی توجه کرد؟ نکاتی که پیش از طراحی استخر باید در نظر گرفت کدامند؟

مراحل طراحی و ساخت استخر خانگی

نکاتی که پیش از طراحی و ساخت استخر باید در نظر گرفت!

به طور کلی علاوه بر آنکه در حین طراحی و ساخت استخر خانگی باید به نکاتی توجه کرد، باید پیش از ساخت استخر خانگی نیز به نکات متعددی توجه شود. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع استخر مورد نظر

یکی از مهمترین نکاتی که پیش از طراحی و ساخت استخر خانگی باید در نظر گرفت، نوع استخر است. به طور کلی عموم مردم تنها دو نوع از استخر های موجود را انتخاب می‌کنند. از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استخر بتنی

استخرهای بتنی در هر ابعاد و اندازه‌ای قابل طراحی و ساخت هستند. همانطور که از نام این استخرها مشخص است، در ساختار استخرهای بتنی عمدتا از بتن استفاده می‌شود. نکته ای که بیش از طراحی و ساخت استخر خانگی بتنی باید در نظر گرفت آن است که این استخرها عمدتا هزینه ساخت و تعمیر و نگهداری بسیار بالایی دارند.

استخر فایبرگلاسی

از دیگر انواع استخرهای مورد علاقه مردم می‌توان به استخرهای فایبرگلاسی اشاره کرد. به طور کلی این استخرها به صورت پیش ساخته هستند و تنوع طرح آن‌ها بسیار محدود است.

به طور کلی استخرهای فایبرگلاسی نسبت به استخرهای بتنی هزینه ساخت و تعمیرات بسیار کمتری دارند. اما این استخرها در برابر اجسام نوک تیز آسیب پذیر بوده و عرض آن‌ها بیشتر از ۵ متر نمی‌شود.

در هنگام طراحی و ساخت استخر خانگی باید چه مراحلی را طی کرد؟

گود برداری

پس از آنکه نوع استخر، موقعیت آن، متریال به کار رفته در آن و طراحی استخر انجام شد، حال نوبت گودبرداری استخر است. گود برداری عموما بر اساس طراحی انجام شده و عمق مورد نیاز استخر انجام می‌شود.

شیب ‌بندی

مرحله دوم از مراحل طراحی و ساخت استخر خانگی جذاب و مدرن، شیب بندی است. البته این مسئله بیشتر در استخرهای بتنی مطرح هستند و استخرهای پیش ساخته فایبرگلاسی از انجام این مراحل معاف هستند. شیب بندی عموما سبب می‌شود تا ناحیه کم عمق و پر عمق در استخر ایجاد شود.

مقاوم سازی استخر

به طور کلی بتن به کار رفته در استخرهای بتنی عموما در برابر بارهای کششی از خود مقاومت نشان نمی‌دهد. از همین رو در طراحی و ساخت استخر خانگی عموما آرماتور و یا میلگرد در ساختار آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. پس از آرماتوربندی باید بتن مورد نظر ریخته شود.

در هنگام طراحی و ساخت استخر خانگی باید چه مراحلی را طی کرد؟

اجرای تاسیسات مکانیکی و برقی

پس از آرماتور بندی که از مراحل طراحی و ساخت استخر خانگی بشمار می‌رود، باید تاسیسات لوله کشی مورد نیاز در استخرها انجام شود. این تاسیسات باید به گونه‌ای طراحی و توزیع شوند که ضمن اتصال به پمپ و تجهیزات برقی تمام استخر را پوشش دهند.

ساخت دیواره ها

پس از بتن ریزی باید دیواره‌های استخر آماده شوند. به طور کلی به منظور تکمیل فرآیند استخر از کاشی و سرامیک در بدنه استفاده می‌شود. پس از کاشی کردن بدن باید تمامی درزهای موجود در استخر آب بندی شوند. تا به این واسطه در هنگام استفاده از استخر آب به درون سایر بخش‌های خانه نفوذ نکند. به این ترتیب از عدم آسیب رسیدن به بخش‌های مختلف خانه می‌توان اطمینان حاصل کرد.

معرفی انواع استخر خانگی مدرن در حیاط ویلاهای امروزی!

برای داشتن یک استخر خانگی مدرن خصوصی‌تر، شیشه‌ها به سادگی می‌توانند به کمک شما بیانند. به راحتی می‌توانید از شیشه‌های مات یا شفاف بر اساس میزان دید به فضای خود استفاده کنید.

برای استخر باغ‌ها می‌توانید از یک سکو برای قرار دادن صندلی‌های راحتی استفاده کنید. بهتر است استخر خود را رو به فضای سبز بسازید تا از منظره جذاب باغ خود لذت ببرید.

وقتی ویلای شما از چنین منظر خوبی برخوردار است پس بهتر است استخر خود را بی‌نهایت در نظر بگیرید، این انتخاب در کنار یک طراحی منحصر به فرد می‌تواند یک استخر خانگی لوکس برای شما ایجاد نماید.

به سادگی می‌توانید این استخرهای بی‌نهایت را با اشکال مختلف ترکیب نمایید، همان طور که گفته شد انتخاب اشکال مدور برای استخرها می‌تواند جلوه‌ی منحصر به فردی به فضای شما ببخشد.

معرفی انواع استخر خانگی مدرن در حیاط ویلاهای امروزی!

طراحی استخرهای خانگی بچه ها

در طراحی استخرهای خانگی بچه ها را فراموش نکنید، حتما برای آن‌ها یک سکو و سرسره در نظر بگیرید و دنیای شیرینشان را شیرین‌تر کنید. برای داشتن یک فضای منحصر به فرد نیاز به یک طراحی عجیب و از بین بردن محیط زیست ندارید کافی است کمی است خلاقیت به خرج دهید گردآگرد یک درخت کهنسال استخر خود را بسازید و از آن به عنوان یک سایه بان استفاده کنید به همین سادگی!

اگر فضای پیرامون استخر شما کوچک است به سادگی می توانید صندلی‌های راحتی خود را درون استخر قرار دهید! تعجب نکنید کافی است سطح استخر خود را طبقه بندی کنید و لذت ببرید.

استخرهای خانگی کوچک بهترین گزینه برای باغ و حیاط کوچک شماست کافی است از یک فرو رفتگی در بخش کناری حیاطتان استفاده کنید و با نورپردازی جلوه آن را دو چندان کنید.

برای داشتن یک جزیره بی نظیر در کنج حیاط ویلای خود کافی است از یک متخصص کمک بگیرید. البته پیش از هر چیز هزینه ساخت استخر شنای خانگی را در نظر بگیرید!

استخرهای طبقه‌ای گونه‌ای منحصر به فرد از استخرهای خانگی است که چهره‌ی جذابی را به فضای باغ و یا ویلای شما می‌بخشد.

تلفیق آبنما با استخر و لذت صدای آبشار و آرامش جنگل در باغ کوچک خانه‌ی شما می‌تواند یکی از لذت‌بخش‌ترین ایده‌های طراحی استخر خانگی باشد.

اگر خواهان یک استخر خانگی سرپوشیده هستید اما نمی‌توانید از لذت آب‌تنی زیر آفتاب بگذرید، پس می‌توانید بخشی از فضای استخر خود را به زیر آلاچیق استراحتگاه خود بیاورید و از هر دو لذت ببرید.

اگر ویلای شما لب ساحل است پس بهترین ایده برای شما استفاده از استخر بی نهایت و تلفیق آن با دریاست، مطمئنا این استخر در فضای حیاط ویلای شما خواهد درخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =