اصول طراحی باشگاه خانگی

راحتی، شلوغ نبودن و آزادی عمل از مهمترین دلایلی هستند که باعث شده افراد به طراحی باشگاه خانگی فکر کنند. در صورتی که با وجود هزینه‌های زیاد و زمان کمی که در اختیار دارید باز هم خواهان ورزش کردن هستید پیشنهاد می‌دهیم به دنبال طراحی باشگاه خانگی در منزل خود باشید.

اصول طراحی باشگاه خانگی

ممکن است در آغاز کار طراحی باشگاه خانگی به هزینه کردن نیاز داشته باشید اما بهتر است به خاطر داشته باشید با یک بار خرج کردن برای ورزش کردن همیشه به مکانی فوق‌العاده دسترسی خواهید داشت. ورزش کردن به صورت روزانه و منظم باعث خواهد شد حواس‌پرتی شما کم شده و قدرت تمرکزتان تقویت شود. قبل از هرگونه اقدام به منظور خرید و تهیه تجهیزات ورزشی باید این سوالات را از خود بپرسید. تجهیزات ورزشی خریداری شده را در کجا می‌توان قرار داد؟ به چه میزان تجهیزات نیاز دارید؟ آیا به برنامه‌های ورزشی سخت پایبند هستید؟

طراحی باشگاه خانگی با توجه به هدف خود

قبل از هر گونه اقدام برای طراحی یک باشگاه خانگی باید هدف خود را از این کار مشخص سازید. تعیین این اهداف به شما کمک خواهد کرد تا هنگام خرید تجهیزات ورزشی به انتخاب‌های بهتری دسترسی داشته باشید. اهداف خود را یادداشت کرده و با توجه به نوع تمرینات آن‌ها را دسته‌بندی نمایید تا نوع تجهیزات مورد نیاز شما مشخص شوند. اگر قصد انجام تمرینات استقامتی را دارید بهتر است یک تردمیل خریداری نمایید. اگر قصد عضله سازی دارید خرید تردمیل انتخاب هوشمندانه نخواهد بود و باید به دنبال خرید دمبل باشید.

ابعاد فضای مورد نظر خود را نیز باید در نظر بگیرید. قبل از خرید تجهیزات ورزشی باید از میزان فضای آزاد اتاق خود اطلاع داشته باشید. در صورتی که قصد راه‌اندازی باشگاه خانگی خود را در یک اتاق کوچک دارید باید به خاطر داشته باشید که به میزان فضای کافی برای بسیاری از تجهیزات ورزشی دسترسی ندارید. در این شرایط باید بدانید که کدام تجهیزات ورزشی برای شما در اولویت بالاتر قرار دارند.

طراحی باشگاه خانگی با توجه به هدف خود
قبل از خرید تجهیزات ورزشی باید از میزان فضای آزاد اتاق خود اطلاع داشته باشید

انتخاب کفپوش مناسب

محل ورزش باید مکانی باشد که تمام نکات ایمنی به خوبی در آن رعایت شوند تا آسیب‌های احتمالی به حداقل برسند. کفپوش یکی از عواملی است که هنگام راه‌اندازی باشگاه خانگی باید در نظر گرفته شوند. کفپوش انتخابی شما باید جنس مناسبی داشته باشد تا از لیز خوردن افراد هنگام انجام حرکات ورزشی جلوگیری کند. به منظور افزایش امنیت توصیه می‌شود در هنگام انجام حرکات کششی از مت های مخصوص ورزشی استفاده نمایید.

نصب آینه در باشگاه خانگی

هرچه باشگاه خانگی شما شباهت بیشتری به باشگاه‌های عمومی داشته باشد انگیزه ورزش کردن در شما افزایش خواهد یافت. یکی از این عوامل نصب آینه است. در صورت وجود آینه در باشگاه خانگی می‌توانید حرکات ورزشی خود را دیده و آن‌ها را ارزیابی کنید.

اهمیت وجود سیستم صوتی مناسب

موسیقی به افراد کمک خواهد کرد تا برای ورزش کردن به انگیزه کافی دسترسی داشته باشند. لیست موسیقی‌های مورد علاقه خود که برای ورزش کردن مناسب هستند را تهیه کرده و قبل از آغاز تمرینات ورزشی آن‌ها را پخش کنید.

خرید تجهیزات ورزشی

برای انجام تمرینات قدرتی به دمبل نیاز پیدا خواهید کرد. برای خرید دمبل قبل از هر چیز باید توان بدنی خود را ارزیابی کنید و با توجه به توان بدنی خود دمبل مناسب را خریداری نمایید. افراد مبتدی بهتر است برای شروع از دمبل‌های کوچک استفاده کنند و با گذشت زمان وزن دمبل‌های خود را افزایش دهند.

از دیگر تجهیزات ورزشی ساده که برای انواع حرکات ورزشی مناسب هستند، کش های ورزشی می‌باشند. جالب است بدانید در برخی از تمرینات ورزشی می‌توان از این کش ها به جای دمبل استفاده کرد.

از دیگر تجهیزات ساده ورزشی که برای طراحی باشگاه خانگی ممکن است به آن نیاز داشته باشید، بارفیکس می‌باشد. بارفیکس معمولا قیمت مناسبی دارد و نصب آن راحت است. این وسیله ورزشی در تقویت عضلات شما فوق‌العاده موثر است.

از دیگر تجهیزات ساده و بسیار مفید که می‌توان با استفاده از آن روی عضلات شکمی کار کرد توپ ورزشی است.

خرید تجهیزات ورزشی
برای خرید دمبل قبل از هر چیز باید توان بدنی خود را ارزیابی کنید

اهمیت دکوراسیون زیبا باشگاه خانگی

برای داشتن انگیزه لازم برای انجام حرکات ورزشی به فضای مناسب نیاز خواهید داشت. همواره توصیه می‌شود دستگاه‌های بزرگ و سنگین خریداری نکنید و از شلوغ کردن فضای مورد نظر بیش از حد خودداری نمایید. پس از اتمام تمرینات ورزشی باید تمام وسایل را مرتب چید و نظم و ترتیب را به خوبی رعایت کرد.

استفاده از گیاهان در باشگاه خانگی

برای ایجاد حس طراوت در باشگاه خانگی توصیه می‌شود از گیاهان مختلف استفاده نمایید. گیاهان علاوه بر این که زندگی و اکسیژن را وارد فضای خانه می‌کنند بلکه فضای تمرینی خوشایند و دعوت کننده را برای شما ایجاد می‌کنند.
پریزهای فضای تمرین را بشمارید.

در صورتی که قصد خرید دستگاه‌های بدنسازی را برای باشگاه خانگی خود دارید بهتر است قبل از هر اقدام پریزهای موجود در فضای مورد نظر خود را بشمارید. در صورت وجود تنها یک پریز در فضای مورد نظر برای استفاده از وسایل الکترونیکی بیشتر با مشکل مواجه خواهید شد. از این رو توصیه می‌شود هنگام طراحی باشگاه خانگی خود این نکته را در نظر بگیرید.

استفاده از گیاهان در باشگاه خانگی
استفاده از گیاهان برای ایجاد حس طراوت در باشگاه خانگی

خرید یک نیمکت قابل تنظیم با کیفیت بالا

اگر قصد خرید تنها یک آیتم بزرگ برای باشگاه خانگی خود را دارید بهتر است یک نیمکت قابل تنظیم خریداری نمایید. با خرید یک نیمکت قابل تنظیم به صورت شیبدار، صاف و با شیب معکوس در هزینه‌های خود تا حد زیادی صرفه‌جویی خواهید کرد و دیگر نیازی به خرید سه نیمکت مجزا نخواهید داشت. نیمکت‌های قابل تنظیم دارای کاربردهای وسیع و گسترده هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توان تمرینات ورزشی بسیار زیادی را انجام داد. در صورتی که بودجه کافی برای خرید نیمکت قابل تنظیم را ندارید بهتر است به جای آن یک توپ ورزشی خریداری نمایید.

تجهیز باشگاه خانگی به قفل کمدی

امنیت بالا و راحتی در هنگام انجام تمرینات ورزشی در باشگاه خانگی به شما احساس خوبی خواهد داد. یکی از روش‌های پیشروی برای افزایش سطح امنیت باشگاه استفاده از قفل الکترونیک کمد باشگاهی دیجیتال است. این قفل‌ها به شما کمک خواهد کرد تا علاوه بر احساس راحتی آرامش خیال داشته باشید و جای نگرانی برای اشیا باارزش شما دیگر وجود نخواهد داشت. قفل‌های کمدی باشگاهی معمولا ارزان قیمت و مناسب برای استفاده در انواع فضاهای ورزشی هستند. با توجه به نیاز و کاربری خود می‌توانید نوع دستبندی یا کارتی آن را خریداری نمایید. البته انواع قفل باشگاهی رمزی نیز در بازار وجود دارند که به راحتی و تنها با زدن رمز باز و بسته خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 9 =