طراحی دکوراسیون ورودی منزل با ایده‌های مدرن

راهرو ورودی اولین فضا در هر خانه‌ای است که هنگام ورود توجه افراد را به خود جلب می‌کند بنابراین طراحی فضای ورودی خانه اهمیت زیادی دارد و باید برای این قسمت از منزل دکوراسیون زیبایی را طراحی نمود. همیشه لازم نیست برای زیبایی این قسمت از خانه از وسایل گران قیمت استفاده نمایید بلکه شما می‌توانید با یک دکور کوچک و زیبا ، بدون آن که جای زیادی اشغال کند ، ورودی خانه‌تان را زیبا نمایید.

دکوراسیون راهرو ورودی بیانگر سلیقه و ذهنیت شما است بنابراین برای طراحی دکوراسیون داخلی ورودی منزل خود کمی خلاقیت و سلیقه به خرج دهید تا بتوانید این فضا را به محیطی دلباز و با نشاط تبدیل نمایید .

ایجاد فضای ورودی منزل

در برخی خانه‌ها فضای ورودی از فضای کل منزل تفکیک نشده است . شما می‌توانید برای تفکیک این فضا از سایر قسمت‌های خانه از پارتیشن استفاده نمایید . با اضافه کردن یک پارتیشن شما فضای مورد نظر جهت ایجاد محل جاکفشی، چوب لباسی و فضای نشیمن کوچک را در اختیار خواهید داشت و از همه مهم‌تر، با باز شدن درب خانه، کسی به فضای خصوصی شما دید نخواهد داشت.

یکی از پارتیشن‌هایی که برای تفکیک فضای ورودی در نظر گرفته می‌شود و بسیار کارآمد است ، پارتیشن‌های ال شکل است که به خوبی محیط را تعریف کرده و دید را به قسمت‌های دیگر محدود می‌سازند.

شما می‌توانید برای تفکیک فضای ورودی از سایر قسمت‌های خانه از کاغذ دیواری با طرح‌های متفاوت‌تری استفاده کنید. جنس سقف و رنگ و نوع کاغذ دیواری ورودی باید با بخش‌های دیگر خانه تفاوت داشته باشد.

ایجاد فضای ورودی منزل
در برخی خانه‌ها فضای ورودی از فضای کل منزل تفکیک نشده است

انواع ورودی منزل

با توجه به متراژی که هر خانه دارد، فضایی مختص بخش ورودی برای آن تعریف می‌شود. همین الان یک نگاه کلی به فضای خانه بیندازید! اگر منزل شما دارای متراژ پایینی است نمی‌توانید بخش زیادی را به فضای ورودی خانه اختصاص دهید. نگران نباشید! بهترین راه‌حل استفاده از یک دیوار یا پاراوان (پارتیشن) در کنار یا روبه‌روی در ورودی خانه است. به این شکل می‌توانید فضایی را تحت عنوان ورودی خانه ایجاد کنید.

اما اگر خانه‌تان دارای متراژ بالایی است بدون شک در طراحی آن، فضایی را برای ورودی تعریف کرده‌اند که در این صورت به راحتی می‌توانید مطابق با علاقه و سلیقه‌ خود، دکوراسیون ورودی منزل را طراحی کنید.

گاهی هم ممکن است خانه‌، متراژی مابین دو فضایی که در بالا توضیح دادیم داشته باشد. یعنی نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ. در این حالت سعی کنید بخشی از ورودی (در کنار در ورودی) را به ورودی منزل اختصاص بدهید و با خلاقیت آن را طراحی کنید.

دکوراسیون ورودی منزل ایرانی تا حد زیادی وابسته به نوع چیدمان دکوراسیون قسمت پذیرایی و آشپزخانه است. استفاده از ایده‌های جذاب برای چیدمان فضای ورودی خانه، موجب می‌شود تا در زمان ورود به خانه حس بهتری را تجربه کنید و آخرین صحنه از فضای خانه‌تان در هنگام خروج نیز، زیبا باشد. استفاده از پتانسیل‌های این ناحیه از خانه، برای فراهم کردن نیازهای روزانه، بهترین تصمیم خواهد بود.

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون ورودی منزل

1. از دیوار آجری برای ورودی خانه استفاده کنید

استفاده از دیوار آجری برای ورودی، می‌تواند اتصالی بین فضای بیرون و فضای داخلی را نشان بدهد. هم‌چنین آجر، از جمله مصالحی است که حس گرما و صمیمت را به فضا منتقل می‌کند. این روزها متریال‌های جذاب و کاربردی زیادی برای دکوراسیون ورودی منزل ایرانی وجود دارد. شما به راحتی با پوشش‌های جدید و دارای برچسب، می‌توانید در کمترین زمان ممکن ورودی خانه را زیباتر کنید.

کم هزینه‌تر از این پوشش‌های خاص و چسب دار، دیوارپوش‌هایی است که مانند کاغذ دیواری با طرح سه بعدی آماده شده است تا زیبایی بی اندازه‌ای در فضا ایجاد کند. دکوراسیون ورودی خانه ویلایی می‌تواند با متریالی هماهنگ با دکوراسیون و یا فضای بومی منطقه انتخاب شود تا ساختار شیک و بی نظیری ایجاد کند.

از دیوار آجری برای ورودی خانه استفاده کنید
آجر حس گرما و صمیمت را به فضا منتقل می‌کند

2. از آینه برای تزیین ورودی منزل بهره بگیرید

استفاده از آینه، برای فضاهایی که دارای متراژ کمی هستند بهترین انتخاب است و خانه را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد. دکوراسیون ورودی خانه بدون راهرو با استفاده از آینه بسیار دلباز و زیبا به نظر می‌رسد. شما به راحتی می‌توانید با کمک آینه‌های قدی و دکوراتیو، استایل شیک و بی نظیری را تدارک ببینید. یادتان باشد که آینه‌ها به راحتی می‌توانند نور محیط را دو برابر کنند و متراژ را نیز، بهتر از آنچه هست نشان دهند. پس شک نکنید که با کمک آینه در ورودی خانه، می‌توانید بهترین و جذاب‌ترین عملکرد را مشاهده کنید.

3. دیوار ورودی منزل را با تابلوهای متنوع تزیین کنید

یکی دیگر از ایده‌هایی که می‌توانید به کمک آن دیوار ورودی را از دیگر دیوارهای خانه متمایز کنید، استفاده از تابلو به تعداد زیاد بر روی آن است. شما به کمک تابلوها، به دیوار ورودی منزل تاکید می‌کنید. استفاده از تابلوها به راحتی زیبایی و جذابیت موردنیاز در خانه را تامین می‌کنند.

استفاده از تابلوهای دکوراتیو و قاب عکس‌های خاص از خاطرات شیرین اعضا خانواده بهترین ایده‌ای است که می‌توانید داشته باشید. پس سعی کنید با استفاده از همین ایده، زیباترین و بهترین دیوار را تزیین کنید. یادتان باشد که تابلوهای دکوراتیو مدرن، یکی از رایج‌ترین و بهترین انتخاب‌هایی است که می‌توانید داشته باشید.

۴. سعی کنید برای راهروی ورودی منزل از جالباسی استفاده کنید

جالباسی، تنها برای فضای اتاق‌خواب نیست. شما می‌توانید از جالباسی برای ورودی منزل خود استفاده کنید. این جالباسی هم می‌تواند برای لباس‌های مهمان‌هایتان تعریف شود هم برای لباس‌هایی که خانواده در هنگام خروج از منزل آن را تعویض می‌کنند. استفاده از جالباسی در فضای ورودی خانه، نشان‌دهنده تفاوت بین فضای بیرون و داخلی خانه است. معمولا با استفاده از جالباسی می‌توانید طراحی ورودی آپارتمان لوکس را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و کار را برای مهمانان و خودتان آسان‌تر کنید.

استفاده از فضای این قسمت برای قراردادن کفش‌ها و لباس‌های آویز شده به چوب لباسی، بهترین تصمیم خواهد بود. معمولا طراحی ورودی آپارتمان لوکس با استفاده از جا لباسی لاکچری دیزاین می‌شود و دکوراسیون ورودی منزل ایرانی ساده با استفاده از جالباسی‌های چوبی و ساده دیزاین می‌شود. آن چه در چنین طراحی و دیزاینی اهمیت دارد، استفاده از خلاقیت و ایده‌های نو است.

سعی کنید برای راهروی ورودی منزل از جالباسی استفاده کنید
شما می‌توانید از جالباسی برای ورودی منزل خود استفاده کنید

۵. از تاثیر کنسول غافل نشوید

اگر فضای خانه‌تان به نسبتی است که می‌توانید برای ورودی منزلتان کنسولی قرار دهید این فرصت را از دست ندهید. کنسول‌ها دارای تنوع زیادی در طراحی‌شان هستند و فضای ورودی منزل را شیک‌تر و مرتب‌تر نشان می‌دهند. استفاده از کنسول در دکوراسیون ورودی خانه ویلایی چندان رایج نیست، اما کنسول در دکوراسیون ورودی منزل شیک ایرانی بسیار رایج است.

شما به راحتی می‌توانید با توجه به دکوراسیون اصلی خانه، یک دیزاین شیک تدارک ببینید و کنسول را متناسب با همین دیزاین انتخاب کنید. کنسول با دارا بودن فضای مناسب جهت قراردادن لوازم دکوری و همچنین آینه، نیازهای شما را به فضای مناسب و شیک در ورودی خانه، پایان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =