5 راهکار برای پوشاندن عیب دیوار‌ها

یکی از سوالات پرتکرار در بین کاربران این است که برای پوشاندن عیب دیوار‌ها چه کار باید انجام دهیم؟ شاید شما به تازگی به خانه خود وارد شده و در حین اسباب‌کشی، آسیبی به دیوار وارد شده است. این آسیب به صورت خش یا فرورفتگی و یا حتی کنده شدن قطعه‌ای از بافت زیرین دیوار خواهد بود. به هر حال تفاوتی نمی‌کند چه مشکلی در دیوار‌ها رخ داده باشد.

ما در این مقاله ۵ راهکار برای پوشاندن عیب دیوارها را بیان خواهیم کرد که قطعاً برای شما مفید خواهد بود. ادامه مقاله را با دقت مطالعه کرده و براساس آسیبی که به دیوار وارد شده و البته طراحی داخلی ساختمان، راهکار مناسبی را استفاده کنید.

راهکار‌هایی برای پوشاندن عیب دیوار‌ها

همه ما زمانی که دیوار ساختمان به خصوص در قسمت پذیرایی دچار مشکلی می‌گردد، ناراحت می‌شویم زیرا یک آسیب کوچک به چشم آمده و زیبایی دکوراسیون داخلی را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. این موضوع زمانی بیشتر حاد می‌گردد که تضاد رنگی در داخل محیط خانه زیاد باشد. برای مثال شما از رنگ‌های متنوع در داخل ساختمان استفاده کرده و اکنون یک شکستگی بزرگ و یا کنده شدن قسمتی از دیوار در قسمت پذیرایی دیده می‌شود. همین موضوع به چشم می‌آید. برای پوشاندن آسیب دیوار و ترمیم آن، چند راهکار در پیش روی شما قرار دارد:

ترمیم دیوار

– ترمیم دیوار

در صورتی که شرایط وجود دارد می‌توانید برای ترمیم دیوار اقدام کنید. برای مثال اگر می‌توانید وسایل را به یک سمت خانه جمع کرده و آن قسمت از دیوار را با رنگ کردن مجدداً ترمیم کنید. یا اگر پوشش دیوار شما کاغذ دیواری یا چوب یا سنگ است، با افرادی که طراحی داخلی را برای شما انجام داده‌اند در میان بگذارید تا مجدداً ترمیم را برای شما انجام دهند. این کار، بهترین راهکار ممکن است به خصوص اگر به تازگی خانه را تحویل گرفته و هنوز اسباب‌کشی انجام نشده، فرصت بیشتری برای ترمیم خواهید داشت.

– قفسه‌های دیواری

‏شاید آسیب وارد شده به دیوار در قسمتی باشد که با استفاده از قفسه‌های دیواری بتوانید آن را پوشش دهید. بنابراین قبل از اینکه بخواهید هزینه‌ای برای ترمیم کردن کنار بگذارید، به خوبی مشکل را بررسی کرده و حتی از گروه‌های مهندسی در زمینه طراحی داخلی کمک بگیرید.

گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان در این زمینه بار‌ها راهکار‌های خلاقانه‌ای ارائه کرده است. شاید در نگاه اول مشتری فکر کند که این مشکل هیچ راهی به جز ترمیم ندارد اما زمانی که دقت می‌کنیم، متوجه خواهید شد که در زمان طراحی داخلی، قفسه‌هایی بر روی این قسمت قرار گرفته و این دیوار را به صورت ناخواسته می‌پوشاند. بنابراین نیازی به ترمیم نخواهد بود.

– استفاده از تابلو و آینه

استفاده از تابلو و آینه

یکی دیگر از راهکار‌های پوشاندن عیب دیوار‌ها، استفاده از تابلو‌های هنری است که ساده‌ترین راهکار به حساب می‌آید. اگر مشکل به وجود آمده در دیوار در قسمتی است که امکان آویزان کردن تابلو وجود دارد، این کار را انجام دهید. البته فراموش نکنید استفاده از تابلو‌های هنری، تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دکوراسیون داخلی می‌گذارد.

بنابراین در انتخاب تابلو، به طراحی و ترکیب رنگ‌های موجود در آن و حتی اندازه تابلو توجه کنید تا هارمونی بین عناصر دکوراسیون داخلی رعایت شده و تضاد زیادی به چشم نیاید. حتی شما می‌توانید به جای استفاده از تابلو، به سراغ آیینه بروید.

در مقالات دیگر در سایت توضیح دادیم که کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی چه تاثیری بر زیبایی آن خواهد گذاشت. بنابراین از آیینه‌هایی که جنبه دکوراتیو نیز دارند برای قسمتی که دچار آسیب شده استفاده نمایید. فراموش نکنید که اندازه آینه و حتی طراحی آن نیز باید براساس سبک طراحی داخلی تعیین گردد.

– استفاده از برچسب

برچسب‌های دیواری متنوعی در بازار وجود دارد که از نظر کارایی شبیه به کاغذ دیواری هستند ولی نحوه نصب آن‌ها بسیار راحت‌تر بوده و از طرف دیگر تنوع بسیار زیادی دارند. شما می‌توانید از این برچسب‌ها برای پوشاندن عیب دیوار استفاده کنید. البته این راهکار بیشتر برای اتاق خواب کاربرد دارد چرا که طراحی‌های برچسب‌ها غالباً فانتزی هستند و شاید با سبک پذیرایی مطابقت نداشته باشند.

تغییر چیدمان منزل

– تغییر چیدمان منزل

عمده افراد زمانی که دنبال دچار مشکل می‌شوند، به دنبال راهکار‌های پیچیده هستند در صورتیکه اگر آرامش خود را حفظ کرده و کمی فکر کنند، شاید با راهکار‌های ساده بتوانند آن مشکل را حل کنند. برای مثال جهت پوشاندن عیب دیوار‌ها، شاید بتوان از طریق جابجا کردن وسایل، این مشکل را برطرف کرد. برای مثال مبلمان را در جلوی دیواری قرار دهید که دچار آسیب شده است. بنابراین‌ ترک، شکستگی و یا ریزش رنگ یا پاره شدن کاغذ دیواری در پشت مبلمان محفوظ می‌شود.

چند نکته برای پوشاندن عیوب دیوار

چند نکته برای پوشاندن عیوب دیوار

در این مقاله سعی کردیم راهکار‌هایی جهت پوشاندن عیب دیوار‌ها را بیان کنیم. اما در استفاده از این راهکار‌ها چند نکته را به خاطر داشته باشید:

دیوار آسیب‌دیده به کدام یک از قسمت‌های ساختمان تعلق دارد؟ قطعاً پوشاندن عیب دیوار مربوط به پذیرایی با دیوار مربوط به اتاق خواب، متفاوت است. حتی برای این مورد نیز باید از گروه طراحی سوال بپرسید.

در استفاده از راهکار‌هایی برای پوشاندن عیب دیوار‌ها حتماً سبک طراحی داخلی را نیز در نظر بگیرید.

در انتخاب وسایل دکوراتیو جهت پوشاندن عیب دیوار‌ها باید به اندازه دیوار، میزان شلوغ بودن دیوار و شلوغ بودن فضا، عناصر به کار رفته در آن قسمت و حتی اندازه ساختمان خود توجه داشته باشید. برای مثال استفاده از تابلو‌های بسیار بزرگ برای دیوار‌های کوچک و خانه‌هایی که مساحت کوچکی دارند انتخاب ‌ایده‌آلی نیست و فضا را محدودتر نشان می‌دهد.

در نهایت اینکه وقتی دیوار خانه دچار مشکل می‌شود، شما نباید خودسرانه عمل کنید. پیشنهاد می‌کنیم با گروه طراحی داخلی خود مشورت کنید. گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان در این زمینه ‌ایده‌های بسیار جالبی جهت پوشاندن عیب دیوار‌ها در اختیار شما قرار خواهند داد و حتی در صورتیکه نیاز به ترمیم و بازسازی باشد اقدامات لازم توسط کارشناسان این تیم انجام می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =