5 نکته در انتخاب تابلو برای دکوراسیون که نباید فراموش کنید!

برخی از افراد دوست دارند برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه و محل کار خود از تابلو‌های هنری استفاده کنند. انتخاب تابلو در طراحی داخلی یکی از مهم‌ترین مراحل برای رسیدن به سبک ‌ایده‌آل و البته داشتن محیط زیبا و مملو از آرامش است.

در صورتیکه در بازار قدم بزنید قطعاً انواع مختلفی از تابلو‌ها را مشاهده خواهید کرد. شاید برخی از آن‌ها به چشم شما زیبا بیایند اما قطعاً به این معنا نیست که برای سبک انتخابی جهت دکوراسیون منزل و محل کار شما مناسب خواهد بود. در این مقاله ۵ نکته برای انتخاب تابلو در دکوراسیون داخلی را بیان خواهیم کرد که کمک می‌کند شما در نهایت محیط زیبا و چشمگیر داشته باشید.

نکاتی برای انتخاب تابلو در طراحی داخلی

شاید تا به حال این اتفاق برای شما پیش آمده باشد که بعد از مراجعه به منزل یکی از دوستان یا محل کار آن‌ها متوجه می‌شوید که تابلو‌های انتخابی اصلاً با اندازه فضا یا سبک دکوراسیون خانه یا محل کار تطابق ندارد و حس می‌کنید که یک عنصر اضافی در داخل فضا وجود دارد. این مسئله زیبایی بقیه عناصر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر شما نکات مفید برای انتخاب تابلو در دکوراسیون داخلی را رعایت کنید دچار چنین مشکلی نخواهید شد.

انتخاب تابلو در طراحی داخلی

– به رنگ تابلو توجه کنید.

در صورتی که مقالات نگارش شده در سایت را با دقت مطالعه نمایید، متوجه می‌شوید که یکی از مهمترین موضوعات در طراحی داخلی خانه یا محل کار، بحث انتخاب رنگ است. همانطور که گفته شد، در انتخاب عناصر برای طراحی دکوراسیون حتماً باید به هارمونی رنگ آن‌ها توجه کنید. برای مثال استفاده از رنگ‌های بسیار تند یا رنگ‌هایی که تضاد شدید با یکدیگر دارند، اصلاً مناسب نیست زیرا شاید در نگاه اول زیبا به نظر برسد اما به مرور زمان محیط کسل‌کننده را ایجاد خواهد کرد که حتی آرامش روانی شما را از بین می‌برد. بنابراین در انتخاب رنگ تابلو حتماً به رنگ‌های غالب در دکوراسیون داخلی خود توجه کنید.

– اندازه تابلو بسیار مهم است.

قبل از اینکه برای خرید تابلو جهت طراحی دکوراسیون داخلی اقدام کنید حتماً اندازه فضایی که قرار است تابلو نصب شود را در نظر بگیرید. برای مثال خانه‌های کوچک به تابلو‌های کوچک نیز نیاز دارند. اگر شما تابلوی بزرگ را برای چنین فضایی انتخاب کنید، محیط خانه شما بسیار محدودتر به نظر خواهد رسید. به خصوص اینکه در ساختمان‌های امروزی، ارتفاع سقف نیز کوتاه شده است. یا اینکه اگر بر روی دیواری که قرار است تابلو قرار بگیرد نقش و نگار‌های زیادی وجود داشته و یا وسایلی دکوری زیادی را نصب کرده‌اید، بزرگ بودن تابلو باعث شلوغ به نظر رسیدن دیوار شده و همین موضوع آرامش فضای داخلی را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اندازه تابلو در طراحی داخلی

– سبک طراحی تابلو را انتخاب کنید.

همانگونه که می‌دانید نقاشی نیز سبک‌های مختلفی دارد. زمانی که می‌خواهید تابلویی را برای دکوراسیون داخلی خریداری کنید، باید سبک طراحی داخلی را نیز در نظر بگیرید. البته عمدتاً گروه‌های طراحی داخلی به شما پیشنهاد می‌دهند که تضاد بین سبک تابلو و سبک طراحی دکوراسیون خانه می‌تواند قسمتی از محیط داخلی را به یک نقطه کانونی تبدیل کند.

در قسمت پذیرایی ساختمان، شما نیاز به یک نقطه کانونی دارید. نقطه کانونی قسمتی است که بلافاصله بعد از ورود به ساختمان توجه مهمان را به خود جلب می‌کند. اگر طراحی آن قسمت تفاوت بسیار فاحشی با قسمت‌های دیگر داشته باشد، نقطه کانون شکل می‌گیرد.

برای مثال اگر شما تصمیم گرفته‌اید از سبک سنتی برای طراحی دکوراسیون پذیرایی استفاده کنید، یکی از دیوار‌ها را به سبک مدرن اختصاص دهید. این دیوار به نقطه کانون تبدیل می‌شود. در این صورت می‌توان تابلویی با سبک مدرن را نیز در این قسمت نصب کنید.

سبک طراحی تابلو در طراحی داخلی

– طرح روی تابلو را انتخاب کنید.

برای خرید تابلو جهت دکوراسیون داخلی باید حوصله به خرج دهید. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند این کار را به صورت آنلاین انجام دهند اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حداقل برای خرید این عنصر در دکوراسیون داخلی حضوری اقدام نمایید چون رنگ‌ها و طرح‌ها را نمی‌توانید به صورت اینترنتی و به شکل واقعی آن‌ها رؤیت نمایید.

بنابراین به فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های معتبر مراجعه کرده و تمامی تابلو‌ها را از نزدیک مشاهده کنید. بهتر است طرح‌هایی را انتخاب کنید که به سلیقه شما و سایر اعضای خانواده نزدیک باشد نه اینکه طبق نظر افرادی عمل نمایید که در خانه شما زندگی نمی‌کنند چرا که هر کدام از عناصر در محیط خانه به شدت بر آرامش روانی شما تأثیر خواهد گذاشت.

طرح روی  تابلو در دکوراسیون داخلی

– طرح‌های شلوغ یا خلوت؟

زمانی که برای خرید تابلو اقدام کنید قطعاً تنوع زیادی از آثار هنرمندان را شاهد خواهید بود. بعضی از افراد دوست دارند تابلو‌های نقاشی را در خانه داشته باشند و برخی دیگر به سراغ آثار هنری دیگر همانند تابلو فرش می‌روند. تفاوتی ندارد که سلیقه شما چیست.

آنچه اهمیت دارد میزان شلوغی یا خلوت بودن طرح‌هایی است که بر روی تابلو مشاهده می‌کنید. برای خانه‌های کوچک شما باید به سراغ تابلو‌هایی با طرح‌های خلوت بروید. شلوغی زیاد باعث محدود‌تر به نظر رسیدن فضای ساختمان خواهد شد. از طرف دیگر اگر قرار است چند تابلو در داخل ساختمان داشته باشید، طرح‌های خلوت گزینه مناسب‌تری خواهند بود.

انتخاب تابلو دکوراسیون داخلی توسط گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان

یکی از معروف‌ترین و البته مشهورترین گروه‌های طراحی دکوراسیون داخلی، گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان است که در چند سال اخیر به لطف اعتماد مشتریان و البته فعالیت متخصصین در تیم خود توانسته است شهرت زیادی را به دست بیاورد.

شما برای هر کدام از مراحل طراحی داخلی می‌توان از کارشناسان کمک بگیرید. حتی جهت انتخاب تابلو برای دکوراسیون می‌توانید از متخصصان ما سوال پرسیده و بعد از مشورت کردن و البته بر اساس سلیقه خود و اعضای خانواده، بهترین تابلو را خریداری می‌نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 2 =