ویژگی‌های سبک فرانسوی طراحی دکوراسیون داخلی

در میان انواع سبک طراحی داخلی یکی از جذاب‌ترین سبک‌ها که باعث می‌شود منزل شما بسیار لوکس و زیبا به نظر برسد، سبک فرانسوی دکوراسیون داخلی است. زمانی که شما تصمیم گرفته‌اید خانه‌ای بسازید و یا به فکر نوسازی هستید در اولین قدم باید بهترین سبک طراحی دکوراسیون منزل را انتخاب کنید که این مسأله به اندازه مساحت ساختمان، میزان نور ورودی و البته سلیقه اعضای خانواده بستگی دارد.

همه ما می‌دانیم که فرانسه شهر عشاق است و زیباترین تصاویر عاشقانه و ظریف‌ترین مجسمه‌ها و وسایل تزیینی به این کشور تعلق دارد. همین ظرافت و زیبایی و حس آرامش را می‌توان به دکوراسیون داخلی نیز انتقال داد. در این مقاله برای شما از ویژگی‌های منحصر به فرد سبک فرانسوی دکوراسیون منزل و نحوه اجرای آن توضیح خواهیم داد.

بررسی ویژگی‌های سبک فرانسوی طراحی داخلی

هر کدام از انواع سبک دکوراسیون خانه ویژگی‌های خاص خود را دارند که از طریق همین ویژگی‌ها، متمایز شده و قابل تشخیص خواهند بود. در این میان مهم‌ترین ویژگی ‌های سبک فرانسوی طراحی داخلی عبارتند از:

اجازه دهید برای بررسی ویژگی ‌های دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی ابتدا به بررسی طراحی سقف و دیوار‌ها بپردازیم. یکی از مهم‌ترین نماد‌ها در این سبک، استفاده از گچبری‌های گل و بوته و فرشته و حاشیه‌های تزئینی است که در قسمت‌های مختلف خانه به کار برده می‌شود. البته نباید فراموش کرد که در رنگ‌امیزی این طرح‌ها از رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و برنزه استفاده می‌شود و در کنار آن‌ها آیینه‌کار‌های بسیار ظریف نیز اجرا خواهد شد. دقیقاً محیط خانه شما شبیه به کاخ‌های فرانسوی به نظر می‌رسد. به همین دلیل است که هزینه آن بیشتر خواهد شد.

دومین ویژگی طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی بحث نورپردازی بسیار خاص و جذاب آن است که در طراحی این سبک باید از آویز‌ها با شمعدان و چراغ‌های بسیار زیبا و کریستالی استفاده شود. به طور کلی آینه و کریستال جزء جدایی‌ناپذیر سبک فرانسوی طراحی داخلی به حساب می‌آیند.

سبک فرانسوی عمدتاً برای خانه‌هایی به کار برده می‌شود که ارتفاع آن‌ها زیاد هستند زیرا لازم است بر روی دیوار‌ها پنجره‌های بزرگی اجرا شود. بنابراین برای خانه‌های دوبلکس استفاده از سبک فرانسوی واقعاً جذاب خواهد بود.

ویژگی‌های سبک فرانسوی طراحی داخلی

سبک فرانسوی طراحی داخلی

در استفاده از پارچه‌ برای مبلمان و یا حتی برای پرده باید به سراغ پارچه‌های مخملی برویم. البته گزینه‌های زیادی در این زمینه وجود دارد ولی پارچه‌های مخملی با طرح‌های متنوع زیبا‌ترین انتخاب برای سبک فرانسوی هستند.

– رنگ‌ها یکی از مهمترین عناصری هستند که در طراحی دکوراسیون باید با احتیاط انتخاب شوند. همانگونه که می‌دانید نوع رنگ بر میزان آرامش فضا، روشنایی محیط و همچنین میزان زیباتر به نظر رسیدن طراحی تاثیر می‌گذارد. کارشناسان معتقد هستند که در محیط‌های کم نور باید از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کرد. در این میان نوع سبک انتخابی برای طراحی دکوراسیون منزل نیز در انتخاب رنگ تاثیر می‌گذارد.

در سبک فرانسوی باید از رنگ‌های کمرنگ به خصوص سفید استفاده شود. اما بسیاری از افراد از سفید یکدست ساختمان استقبال نکرده و به دنبال اجرای تنوعی از رنگ‌ها در طراحی داخلی هستند. در سبک فرانسوی بهترین ترکیب‌های رنگ شامل سفید، سبز، آبی و طلایی بسیار کمرنگ است.

استفاده از وسایل تزیینی و آنتیک بخش مهمی از طراحی دکوراسیون را به خود اختصاص می‌دهد. اما قبل از خرید این وسایل باید به سبک طراحی نیز دقت کنید. در سبک فرانسوی وسایل تزیینی کریستالی و وسایلی که رنگ و لعاب طلایی دارند جایگاه بسیار ویژه خواهند داشت. برای مثال مجسمه‌های طلایی کشیده که زندگی شاهانه را به فضا اعمال می‌کند مهمترین وسایلی هستند که باعث می‌شوند سبک فرانسوی خانه شما چشمگیرتر گردد.

نکات مهم طراحی داخلی به سبک فرانسوی

نکات مهم طراحی داخلی به سبک فرانسوی

همانگونه که گفته شد برای پرده‌ها و مبلمان بهتر است از پارچه‌های مخملی استفاده کنیم ولی استفاده از حریر‌های بلند در کنار مخمل برای پرده واقعاً جذابیت دکوراسیون فرانسوی را بیشتر خواهد کرد. البته به خاطر داشته باشید که در سبک فرانسوی باید تعداد چین‌ها و تزئیناتی که برای پرده به کار برده می‌شود بیشتر باشد.

همانگونه که گفته شد عناصر تزئینی برای دکوراسیون فرانسوی باید متناسب با این سبک از طراحی داخلی انتخاب شوند. بنابراین استفاده از قاب‌های نقاشی که گویای سبک فرانسوی هستند بر روی دیوار کانونی در قسمت پذیرایی یا بالایی شومینه، انتخاب بسیار ‌ایده‌آلی خواهد بود.

حتی رومیزی‌هایی که انتخاب می‌کنید باید از سبک فرانسوی دکوراسیون داخلی پیروی کنند. بنابراین پارچه‌های شفاف و تزیین شده با گلدوزی‌های طلایی، توری و حاشیه‌های بسیار زیبا بهترین انتخاب برای چنین سبکی از طراحی داخلی هستند.

هزینه طراحی دکوراسیون فرانسوی

هزینه طراحی دکوراسیون فرانسوی

هزینه طراحی دکوراسیون فرانسوی واقعاً بسیار گران تمام خواهد شد چرا که نقش و نگار‌های خاص در میان دیوار‌ها، استفاده از رنگ‌های جذاب همانند طلایی و نقره‌ای، وسایل تزیینی و آنتیک و حتی کفپوش‌ها و دیوارپوش‌های قیمتی همگی باعث می‌شود هزینه کار بالا برود. اما به هر حال تمامی عناصر ذک شده، بخشی از سبک فرانسوی بوده و نمی‌توان آن‌ها را کنار گذاشت.

سخن پایانی

تنوع در سبک طراحی دکوراسیون داخلی باعث شده است که مردم براساس هزینه‌ای که در نظر دارند، مساحت ساختمان و حتی میزان نور ورودی به داخل ساختمان، بهترین سبک را انتخاب نمایند. طراحی دکوراسیون فرانسوی بسیار شیک و البته گرانقیمت خواهد بود و با توجه به ویژگی‌های خاصی که دارد برای خانه‌های دوبلکس و خانه‌های ویلایی که ارتفاع دیواره‌های آن‌ها زیاد است مناسب‌تر به نظر می‌رسد.

در این میان گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان در خدمت شما است تا با بررسی انواع طراحی داخلی بتوانید بهترین ‌ایده‌ها را برای خانه خود اجرا کنید. اگر به دنبال سبک فرانسوی برای طراحی دکوراسیون منزل هستید حتماً از مهندسین ما بخواهید نمونه کار‌ها را به شما نشان دهند تا بهتر بتوانید با یک ذهنیت درست تصمیم‌گیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 14 =