عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر ویلا

یکی از مهمترین چالش‌ها و دغدغه‌های مجریان عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر ویلا می‌باشد. در سال‌های اخیر در این زمینه پیشرفت‌هایی صورت گرفته است که فاکتورها و پارامترهای موثر بر هزینه ساخت استخر ویلا را دستخوش تغییرات قابل‌توجه نموده است. در حال حاضر برای طراحی استخر متریال و مواد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر یک از این متریال از قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد برخوردار می‌باشند. این امر عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر ویلا را تا حد قابل‌توجهی تحت تاثیر قرار می‌دهند.

عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر ویلا

ابعاد و اندازه

نخستین و مهمترین عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر ویلا اندازه و ابعاد استخر مورد نظر هستند. نخستین گام طراحی و اجرای استخر ویلا در نظر گرفتن ابعاد و اندازه آن است. از این رو در تعیین هزینه طراحی استخر ویلا اندازه و ابعاد نقش پررنگ و برجسته‌ای را ایفا می‌کنند. این نکته را به خاطر داشته باشید که ابعاد مورد نظر با هزینه نهایی ارتباطی مستقیم و تنگاتنگ دارد. از این رو در نظر گرفتن ابعاد کوچک برای استخر برای مصرف‌کننده هزینه کمتری را به همراه خواهد داشت.

ابعاد و اندازه
ابعاد مورد نظر با هزینه نهایی ارتباطی مستقیم و تنگاتنگ دارد

شکل و فرم استخر

از دیگر عوامل موثر بر هزینه طراحی استخر ویلا می‌توان به شکل و فرم استخر مورد نظر اشاره کرد. معمولا استخرهای طراحی شده در سراسر کشور به صورت مستطیل یا مربع هستند. سادگی اشکال مرسوم مستطیل و مربع باعث می‌شود تا هزینه کمتری برای طراحی استخر ویلا نیاز داشته باشیم. در صورت انتخاب اشکال هندسی پیچیده برای طراحی و اجرای استخر ویلا باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.

جنس استخر

از دیگر مولفه های موثر بر قیمت نهایی استخر ویلا جنس آن می‌باشد. به طور معمول دیواره و کف استخر از جنس فایبرگلاس و وینیلی هستند. استخرها با توجه به متریال مورد استفاده در انواع بتن طراحی و ساخته می‌شوند. استخر فایبرگلاس انعطاف‌پذیری نسبتا بالایی دارد. برای ساخت استخر ارزان و کم هزینه فایبرگلاس و وینیلی گزینه‌های مناسبی هستند. از انواع استخرهای رایج و مرسوم در سطح کشور می‌توان به استخرهای بتنی اشاره کرد. هزینه ساخت و نگهداری استخرهای بتنی نسبتا زیاد است.

اجرای نورپردازی

از دیگر عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر ویلا می‌توان به طراحی و اجرای نورپردازی آن اشاره کرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که به طور معمول با هدف افزایش زیبایی و جذابیت بصری این سازه نورپردازی صورت می‌گیرد. تامین نور کافی برای استخر همچنین ضریب امنیت و ایمنی شناگر را نیز افزایش خواهد داد. لازم به ذکر است که هزینه اجرای نورپردازی با توجه به نوع و مدل استخر مورد نظر متغیر و متفاوت می‌باشد. از دیگر عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر ویلا می‌توان به ساخت سونا و جکوزی، استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده و تجهیزات مورد استفاده اشاره کرد.

ضدعفونی و مواد شیمیایی

استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده در تمامی استخرها از جمله استخرها با امکانات کم و ارزان یا استخرهای لاکچری و گران قیمت برای نظافت و پاکیزگی و حفظ قابلیت شنا کردن در استخر لازم و ضروری است. به طور کلی می‌توان گفت مواد ضدعفونی کف مسئولیت حفظ پاکیزگی آب استخر را به عهده دارند بخش زیادی از هزینه‌های یک استخر را به خود اختصاص خواهند داد. هرچه استخر بزرگتر بوده و عمق بیشتری داشته باشد باید هزینه بیشتر و قابل‌توجهی را صرف مواد ضدعفونی‌کننده کرد. نوع و شکل استخر میزان هزینه مورد نیاز برای تهیه مواد ضدعفونی‌کننده را مشخص می‌سازد.

ضدعفونی و مواد شیمیایی
مواد ضدعفونی‌کننده در تمامی استخرها لازم و ضروری است

آپشن ها و امکانات استخر

از دیگر عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر می‌توان به افزودن آپشن ها و امکانات مختلف اشاره کرد. آپشن ها ممکن است شامل سرسره، فواره، چشمه و آبشار باشد. تهیه و افزودن این امکانات تا حد زیادی به سلیقه شخصی صاحب استخر بستگی دارد و وجود آن‌ها الزامی نیست. اگر قصد ساخت استخر با امکانات جذاب برای بازی و تفریح اعضای خانواده خود داشته باشید هزینه‌ها تا حد زیادی افزایش خواهند یافت. از این رو هنگام طراحی و اجرای استخر ویلا باید آپشن ها و امکانات آن را در نظر گرفت.

هوشمند سازی استخر

از دیگر عوامل موثر بر هزینه طراحی استخر ویلا می‌توان به هوشمند سازی آن اشاره کرد. تکنولوژی در حال حاضر تا حدی پیشرفت کرده است که امکان هوشمند سازی استخرها را نیز برای صاحبان آن فراهم ساخته است. هوشمند سازی استخر به طور معمول با هدف افزایش امنیت و راحتی کار صاحبان آن انجام می‌گیرد. امکان شنا کردن به راحتی داخل استخر هوشمند سازی شده برای شما وجود خواهد داشت. همچنین شما با شنا کردن در این استخرها لحظات خوشی را تجربه خواهید کرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که هوشمند سازی استخر ویلا به هزینه‌های میلیونی نیاز دارد.

تجهیزات مورد استفاده در طراحی استخر ویلا

در ساخت استخر ویلا از تجهیزان بسیار زیادی استفاده شده است. هر یک از این تجهیزات وظایف مختص به خود را دارند و وجود آن‌ها لازم و ضروری است. از دیگر عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر ویلا می‌توان به نوع، قیمت و برند تجهیزات مورد استفاده در ساخت استخر ویلا اشاره کرد. همواره توصیه می‌شود قبل از هر اقدامی تجهیزات اصلی و مورد نیاز برای استخر خود خریداری نمایید.

نگهداری و محافظت از استخر

فرآیندی که پس از ساخت استخر نمی‌توان از آن غافل شد نگهداری و محافظت از استخر می‌باشد. برای نگهداری و محافظت از استخر روش‌های مختلف بسیار زیادی وجود دارند از این رو هزینه آن نیز مختلف خواهد بود. اگر به دنبال ساخت استخر سالم با طول عمر بالا هستید باید فرآیند نگهداری و محافظت را به صورت اصولی و دقیق انجام دهید. برای این کار می‌توان به صورت دستی اقدام کرد. همچنین می‌توان از شرکت‌های معتبر درخواست کرد تا نگهداری از استخر شما به عهده گیرد.

نگهداری و محافظت از استخرنگهداری و محافظت از استخر
فرآیند نگهداری و محافظت از استخر به صورت اصولی و دقیق

روش‌های موثر صرفه‌جویی در هزینه ساخت ویلا

یکی از پروژه‌های بزرگ برای اکثر صاحبان ویلاها ساخت استخر می‌باشد. ممکن است برای ساخت استخر به هزینه‌های زیاد نیاز داشته باشید. از بهترین روش‌های صرفه‌جویی در ساخت استخر می‌توان به خرید مصالح ارزان اشاره کرد. البته روش‌های زیاد دیگری وجود دارند که بدون افت کیفیت می‌توان با استفاده از آن‌ها در ساخت استخر صرفه‌جویی کرد. در ادامه با روش‌های صرفه‌جویی در هزینه ساخت استخر بیشتر آشنا خواهیم شد.

خودداری از نصب تجهیزات اضافه یکی از روش‌های صرفه‌جویی در هزینه مورد نیاز برای ساخت استخر ویلا می‌باشد. از مهمترین عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر ویلا می‌توان به ویژگی‌های اضافه همچون تخته غواصی، نورپردازی منحصربه‌فرد، عرشه یا پاسیو اشاره کرد. برای صرفه‌جویی در هزینه ساخت استخر می‌توان از نصب این موارد خودداری نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یازده =