عوامل موثر بر قیمت کابینت

کابینت یکی از مهمترین بخش‌های دکوراسیون داخلی آشپزخانه محسوب می‌شود. کابینت‌ها به طور معمول در انواع و اقسام مختلف تولید می‌شوند و از لحاظ کیفیت، مدل، طرح، رنگ، سبک و قیمت دارای تفاوت‌های قابل‌توجه می‌باشند. اگر قصد خرید کابینت مورد نظر خود را دارید باید قیمت کابینت را در نظر بگیرید زیرا افراد به طور معمول برای خرید کابینت بودجه مشخصی را در نظر می‌گیرند. هزینه خرید کابینت به عوامل مختلف وابسته می‌باشد و تغییر در یکی از این عوامل باعث کاهش یا افزایش کابینت خواهد شد. در ادامه هزینه مورد نیاز برای خرید کابینت و عوامل موثر بر آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

قیمت کابینت به چه عواملی وابسته می‌باشد؟

قیمت کابینت تحت تاثیر عوامل مختلف بسیار زیادی قرار داد و مهمترین عامل جنس متریال مورد استفاده در مرحله تولید آن می‌باشد. برخی از کابینت‌ها با استفاده از مواد اولیه گران‌قیمت تولید شده‌اند که این امر باعث افزایش هزینه تولید کابینت خواهد شد. نوع روکش کابینت نیز زیبایی و ماندگاری کابینت را تحت تاثیر قرار می‌دهد از این رو قیمت روکش‌های مستحکم بیشتر است. از دیگر عوامل موثر بر قیمت کابینت نیز می‌توان به طرح و سبک انتخابی برای آن اشاره کرد.

از آنجا که در کابینت‌های مدرن طرح و نقش پیچیده وجود ندارد قیمت آن در مقایسه با کابینت‌های کلاسیک کمتر است. به خاطر داشته باشید هرچه کابینت مورد نظر شما ساده‌تر باشد هزینه تولید آن نیز کمتر خواهد بود.

قیمت کابینت به چه عواملی وابسته می‌باشد؟
از عوامل موثر بر قیمت کابینت طرح و سبک انتخابی است

از دیگر عوامل موثر بر‌ قیمت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع رنگ‌های پردازش شده روی روکش کابینت
 • یراق‌آلات
 • تزئینات
 • ابعاد
 • نصب

انتخاب هر یک از این عوامل تا حد زیادی به سلیقه، نیاز و بودجه شما وابسته می‌باشد.

قیمت کابینت ‌های گلاس چقدر است؟

در تولید کابینت های گلاس از مغزی ام دی اف و روکش پلاستیکی براق استفاده می‌شود. روی سطح این نوع کابینت پوشش شیشه‌ای و شفاف وجود دارد که از مقاومت و استحکام نسبتا بالایی برخوردار است. پوشش شیشه‌ای به کار رفته در این نوع کابینت باعث افزایش زیبایی و وزن آن می‌شود. این نوع کابینت در مقابل حرارت، رطوبت و گرد و غبار از مقاومت و ماندگاری نسبتا بالایی برخوردار است. قیمت این کابینت تا حد زیادی به نوع روکش گلاس و کیفیت آن وابسته می‌باشد.

کابینت های گلاس ترک به طور معمول از دیگر مدل‌ها گران‌قیمت‌تر است. لازم به ذکر است که کابینت‌های پلکسی گلاس نیز نسبت به های گلاس معمولی قیمت بالاتری دارند. هرچه شفافیت، کیفیت و دوام لایه پردازش شده روی مغزی ام دی اف بیشتر باشد قیمت نهایی آن نیز بیشتر خواهد شد.

قیمت کابینت ممبران

یکی دیگر از انواع کابینت‌ها که در تولید آن از مغزی ام دی اف و روکش پس وی سی استفاده شده است کابینت ممبران می‌باشد. این نوع کابینت دارای طرح پذیری خوبی است و امکان پیاده‌سازی انواع طرح مدرن و کلاسیک روی آن وجود دارد. کابینت ممبران نسبت به دیگر کابینت‌ها در مقابل رطوبت از مقاومت بهتری برخوردار است. آب و مایعات به راحتی قادر به نفوذ به داخل کابینت‌های ممبران نیستند. چسب مورد استفاده در تولید روکش کابینت ممبران و کیفیت آن تا حد زیادی قیمت این نوع کابینت را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در صورتی کیفیت چسب به کار رفته در تولید این کابینت خوب نباشد پس از گذشت مدتی زیبایی و ماندگاری آن از دست می‌رود.

قیمت کابینت ممبران
این نوع کابینت دارای طرح پذیری خوبی است

از مهمترین عوامل موثر بر‌ کابینت ممبران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضخامت روکش
 • درجه کیفی ام دی اف مغزی
 • اسکلت کابینت
 • دستگاه وکیوم
 • طرح انتخابی
 • یراق‌آلات به کار رفته در تولید این کابینت

از آنجا که کابینت ممبران به نحو خاصی تولید می‌شود در مقایسه با کابینت‌ های گلاس قیمت بالاتری دارد.

قیمت کابینت مدرن

به طور معمول قیمت کابینت مدرن در مقایسه با دیگر مدل‌ها کمتر است. از آنجا که کابینت مدرن طرح‌های پیچیده و پرنقش و نگار ندارد قیمت آن کمتر است. سطوح کابینت مدرن صاف و یکپارچه هستند و از هر گونه طرح سنتی و کلاسیک عاری می‌باشد از این رو سرعت تولید آن نسبتا بالاست. این نوع کابینت با انواع دکوراسیون همخوانی دارد و امکان نصب آن به راحتی وجود دارد.

کابینت‌های مدرن به طور معمول فضای کمی را اشغال می‌کنند و داخل آن‌ها وسایل بسیار زیادی جای می‌گیرند به همین دلیل گزینه مناسبی برای خانه‌هایی با آشپزخانه‌های کوچک گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. در اکثر کابینت‌های مدرن دستگیره وجود ندارد و این امر باعث کاهش قیمت آن‌ها شده است. قیمت مناسب این نوع کابینت باعث شده تا افراد با بودجه محدود قادر به خرید این کابینت مناسب با ماندگاری نسبتا بالا باشند.

قیمت کابینت کلاسیک

کابینت‌های کلاسیک معمولا دارای نمای اشرافی و سلطنتی هستند که طرح‌های پیچیده و پرنقش و نگار دارند. کابینت‌های کلاسیک اغلب در آشپزخانه‌های بزرگ کاربرد بیشتری دارند زیرا استفاده از آن‌ها در فضای کوچک باعث می‌شود فضای مورد نظر تاریک‌تر و کوچک‌تر به نظر برسد. قرینه بودن اجزا در این نوع کابینت‌ها از اهمیت ویژه برخوردار است و تمامی عناصر به کار رفته در یک سمت کابینت باید در بخش مقابل نیز وجود داشته باشند.

از آنجا که طرح‌های کابینت کلاسیک در مقایسه با دیگر سبک‌های کابینت پیچیده‌تر می‌باشد قیمت آن نیز بالاتر است. پردازش طرح روی کابینت سخت و دشوار است و این امر باعث افزایش قیمت این سبک کابینت شده است. در تولید کابینت کلاسیک از متریال مختلف استفاده می‌شود و قیمت آن تا حد زیادی به مواد اولیه و جنس به کار رفته در تولید آن وابسته می‌باشد. تزئینات و یراق‌آلات متعدد در کابینت‌های کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند و با افزایش این عناصر در تولید کابینت قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

قیمت کابینت کلاسیک
کابینت‌های کلاسیک معمولا دارای نمای اشرافی و سلطنتی هستند

قیمت کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک از ترکیب سبک مدرن و کلاسیک تولید شده است. یکپارچگی کابینت‌های مدرن در این نوع کابینت وجود دارد در حالی که روی این نوع کابینت نقوش مختلفی پردازش می‌شوند. امکان استفاده از این نوع کابینت در انواع خانه‌ها با متراژ و سبک دکوراسیون مختلف وجود دارد. در صورتی که سخت پسند هستند با انتخاب این نوع کابینت می‌توانید طرح منحصربه‌فردی را روی کابینت‌های خود اجرایی نمایید. هرچه پیچیدگی طرح انتخابی مشتری بیشتر باشد هزینه خرید این نوع کابینت نیز افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =