کاربرد سنگ نمک در دکوراسیون منزل را فراموش نکنید!

استفاده از سنگ نمک در دکوراسیون منزل یکی از مواردی که در چند سال اخیر رایج شده و تقریباً تمامی افراد حتماً از این سنگ در قسمت‌های مختلف خانه استفاده می‌کند. در دنیای مدرن، سبک‌های مختلفی برای طراحی داخلی منزل و محیط کار وجود دارد و برای این منظور از ‌ایده‌ها و عناصر بسیار متنوع استفاده می‌شود. جالب است بدانید در برخی موارد چند سبک با یکدیگر ترکیب شده و در نهایت دکوراسیون جذاب و دیدنی را برای خانه به ارمغان می‌آورند.

با توجه به استقبالی که از جانب مردم برای استفاده از سنگ نمک در طراحی دکوراسیون داخلی به عمل آمده است، طراحان در این زمینه دست به کار شده و‌ ایده‌های مختلفی را برای زیباتر شدن سنگ نمک پیاده کرده‌اند به گونه‌ای که شما می‌توانید حتی وسایل دکوراتیو را با این سنگ در قسمت‌های مختلف خانه نصب کنید. اما آیا می‌دانید چرا استفاده از سنگ نمک در محیط خانه بسیار توصیه می‌شود؟ این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

فواید استفاده از سنگ نمک در دکوراسیون داخلی

در صورتی که کمی در بازار قدم بزنید و وسایل دکوراتیو مختلف را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که انواع مختلفی از سنگ نمک با طرح‌ها و شکل‌های بسیار زیبا ساخته شده‌اند که شما می‌توانید از آن‌ها برای خانه یا محیط کار استفاده کنید. اما جالب است بدانید سنگ نمک علاوه بر اینکه زیبایی محیط خانه را بیشتر می‌کند قطعاً فواید دیگری نیز با خود به همراه خواهد داشت که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

– سنگ نمک، تصفیه‌کننده هوا است

تحقیقات نشان داده است که سنگ نمک باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد. بنابراین در صورتی که در خانه خود افرادی را دارید که مبتلا به بیماری‌های تنفسی و آسم هستند، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از سنگ نمک در محیط خانه به خصوص در اتاق خواب آن‌ها استفاده کنید.

فواید استفاده از سنگ نمک در دکوراسیون داخلی

– سنگ نمک، افسردگی را برطرف می‌کند

حتماً تا به حال شنیده‌اید که وجود سنگ نمک در داخل خانه می‌تواند روحیه افراد را تقویت کرده و حتی علائم افسردگی را برطرف کند. اما آیا می‌دانید این اتفاق به چه دلیل رخ می‌دهد؟

آزمایشاتی که انجام گرفته است نشان می‌دهد هر اندازه یون‌های منفی در هوا و محیط زندگی ما بیشتر باشد، میزان سروتونین در داخل محیط بیشتر خواهد شد. این هورمون باعث تنظیم خلق و خوی افراد گشته و علائم افسردگی را برطرف می‌کند. وجود سنگ نمک در دکوراسیون داخلی، با افزایش یون‌های منفی در هوا، باعث بهبود شرایط روحی شما خواهد شد.

– سنگ نمک باعث بهتر شدن خواب شما خواهد شد

یکی از کاربرد‌های سنگ نمک در دکوراسیون داخلی منزل، استفاده از آن برای چراغ شب‌خواب در اتاق خواب است. به جای اینکه از لامپ‌های ساده با نور‌های مختلف استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم لامپ‌ها نمکی را در نزدیکی تختخواب خود قرار دهید. همانگونه که گفته شد سنگ نمک باعث می‌شود شرایط و خلق و خوی شما حالت بهتری پیدا کند.

این مسئله قطعاً بر روی کیفیت خواب تاثیر گذاشته و حتی می‌تواند کمک کند شما کابوس‌های شبانه خود را فراموش کنید و به شرایط آرام در زمان خواب رسید. بنابراین در یک جمع‌بندی کلی سنگ نمک همانند یک آرامبخش طبیعی برای افراد عمل می‌کند.

– چراغ‌های سنگ نمک باعث جذابیت دکوراسیون داخلی می‌شوند

به شما پیشنهاد می‌کنیم به جای اینکه سنگ نمک ساده‌ای را در قسمتی از پذیرایی قرار دهید، حتماً از لامپ‌های نمکی استفاده کنید. این لامپ‌ها رنگ‌های مختلفی دارند. زمانی که نور از داخل سنگ نمک عبور می‌کند به دلیل شکستگی‌های که در آن اتفاق می‌افتد، جلوه دیگری خواهد داشت و به همین دلیل زیبایی دکوراسیون شما را بیشتر می‌کند. بنابراین استفاده از سنگ نمک در دکوراسیون منزل، همانند یک وسیله دکوراتیو باعث جذابیت بیشتر طراحی داخلی خواهد شد.

چرا لامپ‌‌های نمکی شوره می‌دهند؟

یکی از سوالاتی که اغلب کاربران مطرح می‌کنند این است که چرا بعد از مدتی چراغ‌های نمکی شور داده و یا به اصطلاح دچار نشتی می‌شوند و سطح زیری آن‌ها آغشته به نمک خواهد شد؟ حتماً این سؤال برای شما نیز به وجود می‌آید این اتفاق به چه دلیل رخ می‌دهد. به هرحال نمک یک ماده نمناک است.

به این معنا که به راحتی می‌تواند رطوبت هوا را جذب کرده و همین عامل باعث می‌شود به شکل شوره بر روی سطح به نظر برسد. به شما پیشنهاد می‌کنیم در طول روز چند ساعت لامپ نمکی را روشن بگذارید تا رطوبتی که در داخل آن وجود دارد خشک شده و در نتیجه دچار نشتی نگردد. در مورد سنگ نمک‌هایی که مجهز به لامپ نیستند، قطعاً مسأله شوره وجود دارد و شما هر از گاهی باید آن را تمیز کنید تا هم زیبایی سنگ نمک دوباره برگشته و هم سطح زیری آن‌ها کثیف نشود.

چگونه باید سنگ نمک را تمیز کنیم؟

اما در پایان مقاله لازم می‌دانیم نکته‌ای را در مورد نحوه تمیز کردن سنگ نمک در دکوراسیون داخلی بیان نماییم. استفاده از دستمال‌های خیس باعث از بین رفتن سطح رویی سنگ نمک خواهند شد، زیرا همانگونه که گفتیم نمک به راحتی می‌تواند رطوبت را جذب کرده و به صورت شوره بر روی سطح نمایان شود. بنابراین هر از گاهی از دستمال خشک و یا برس‌های نرم برای تمیز کردن لامپ‌های نمکی و یا سنگ نمک در دکوراسیون منزل استفاده کنید.

البته می‌توانیم یک دستمال را به مقدار خیلی کم نمناک کرده بر روی سنگ نمک بکشید تا تمامی گرد و خاک بر روی آن برداشته شود و سنگ یا چراغ نمکی شما جلای قبلی را به دست بیاورد. اما بلافاصله باید لامپ را روشن کنید تا رطوبت خشک شود.

سخن پایانی

تفاوت نمی‌کند که شما به فکر طراحی دکوراسیون خانه بوده و یا اینکه می‌خواهید محیط کار خود را طراحی نمایید؛ به هر حال می‌توانید بر روی کمک گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان حساب کنید. برای استفاده از سنگ نمک در دکوراسیون داخلی بهتر است از ‌ایده‌های مهندسین ما استفاده کنید تا در نهایت طراحی بسیار جذاب را برای خانه یا محل کار خود پیاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =