استفاده از آینه در دکوراسیون منزل را فراموش نکنید

آینه یکی از مهم‌ترین وسایلی است که در همه خانه‌ها و حتی در محیط‌های کاری و اداری باید وجود داشته باشد. زمانی که شما می‌خواهید از خانه بیرون بروید و یا اینکه قرار است مهمانی به منزل شما بیاید، قطعاً نیاز دارید رو به روی آینه ‌ایستاده و خود را ببینیم. این تنها یکی از کاربرد‌های آینه در دکوراسیون منزل است.

استفاده از آینه در سرویس بهداشتی و حمام نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. اما ما در این مقاله قرار است در مورد نقش آینه در دکوراسیون منزل و اهمیت استفاده از آن صحبت کنیم. در واقع زمانی که قرار است طراحی دکوراسیون داخلی را انجام دهید، گروه مهندسی به شما پیشنهاد می‌دهند که از آینه‌‌های دکوراتیو برای قسمت پذیرایی نیز استفاده شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا نکاتی را در این مورد برای شما بیان کنیم.

تاثیر آینه در دکوراسیون منزل

در صورتی که در اینترنت تحقیق کنید متوجه خواهید شد که یکی از سبک‌های بسیار زیبا برای طراحی دکوراسیون خانه، استفاده از آینه‌های دکوراتیو در قسمت‌هایی از سالن پذیرایی است. آینه‌ها ۳ نقش بسیار مهم را در محیط بازی می‌کنند:

اولین نقش آینه، روشن‌تر شدن محیط خانه است. با توجه به اینکه آینه‌ها می‌توانند نور خورشید و یا نور مصنوعی را منعکس کنند، بنابراین فضای خانه بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر خواهد رسید. این موضوع درمورد خانه‌های آپارتمانی که مساحت کوچکی دارند اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

آینه علاوه بر روشن‌تر به نظر رسیدن خانه، باعث می‌شود شادابی و طراوت محیط افزایش یابد. در واقع حس زنده بودن را به محیط خانه القا می‌کند.

همچنین اگر شما از آینه‌های دکوراتیو استفاده کنید، طراحی‌های موجود در آن‌ها باعث زیباتر شدن سالن شما خواهد شد. در واقع علاوه بر تاثیر آینه بر روشنایی و بزرگتر جلوه دادن فضا، نقش یک وسیله زینتی را نیز در خانه ایفا می‌کند.

کاربرد آینه در دکوراسیون خانه

قطعاً این سؤال برای شما به وجود آمده است که چگونه می‌توانیم از آینه‌های زیبا برای دکوراسیون منزل استفاده کنیم که علاوه بر روشن‌تر شدن فضا، زیبایی محیط نیز دو چندان شود؟ برای این منظور، ایده‌های مختلف وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

– طراحی دیوارپوش آینه‌ای

همین الان دست به کار شده و در موتور جستجوی گوگل واژه دیوارپوش آینه ‌ای را سرچ کنید. طرح‌ها و سبک‌های بسیار متنوع و جذابی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که حتماً شما را ترغیب می‌کنند در زمان طراحی دکوراسیون داخلی از این دیوارپوش‌ها استفاده کنید. البته فراموش نشود برای طراحی دیوار با آینه حتماً باید از گروه مهندسی کمک بگیرید تا براساس سبکی که جهت طراحی دکوراسیون منزل در نظر گرفته شده است، دیوارپوش آینه‌ای طراحی گردد.

– آینه‌های پازلی

از دیگر‌ ایده‌های بسیار جذاب برای استفاده از آینه در دکوراسیون منزل، طرح پازل مانند است. شما می‌توانید تکه‌های آینه را به گونه‌ای کنار هم بچینید که یک طرح بسیار زیبا بر روی دیوار شکل گرفته و در واقع شبیه پازل این قطعات در کنار یکدیگر چیده شوند.

– استفاده از آینه‌های قدی

همچنین شما می‌توانید از آینه‌های قدی با طراحی‌های بسیار زیبا برای قسمتی از سالن استفاده کنید. آینه‌ها در ابعاد مختلف ساخته شده و از طرفی دیگر قاب آن‌ها طراحی‌های بسیار زیبا و جذاب دارد. در صورتی که سالن پذیرایی شما بزرگ است به جای نصب آینه بر روی دیوار می‌توانید یک آینه قدی بسیار زیبا را در گوشه‌ای از سالن پذیرایی خود قرار دهید.

چند نکته برای استفاده از آینه در طرح داخلی

همانگونه که گفته شد آینه باعث می‌شود میزان نور در فضا افزایش یافته و از طرف دیگر خانه شما از حالت راکد و بی‌روح خارج شود. برای خانه‌های آپارتمانی که میزان نور طبیعی در داخل آن‌ها بسیار کم است، وجود آینه اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

البته فراموش نکنید در چنین فضا‌هایی نباید به سراغ آینه‌های قدی بروید. استفاده از دیوارپوش آینه ای گزینه مناسب‌تری خواهد بود چرا که بدون اشغال کردن محیط، شما می‌توانید آینه‌های بسیار زیبا را بر روی دیوار نصب کنید. برای نصب آینه لازم است چند نکته زیر را در نظر داشته باشید:

با توجه به اینکه بحث انعکاس نور اهمیت زیادی دارد بنابراین آینه‌ها در قسمتی قرار گیرند که نور بیشتری را دریافت می‌کنند.

همیشه نسبت به تمیز نگه داشتن آینه‌ها اهمیت قائل شوید. وجود کمی گرد و غبار بر روی آن‌ها باعث می‌شود جلای آینه و در نتیجه میزان انعکاس نور توسط آن‌ کاهش پیدا کند.

– کوچکترین ترک و شکستگی بر روی آینه، به چشم‌ می‌آید.  البته این موضوع بر روی زیبایی سالن پذیرایی نیز تاثیر می‌گذارد. بنابراین در صورتی که آینه دچار این مشکل شد، سریعاً نسبت به تعمیر و تعویض آن‌ اقدام کنید.

جنس قاب آینه‌ها متنوع است. در صورتی که در محیط‌های مرطوب زندگی می‌کنید حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که قاب آینه نسبت به رطوبت مقاوم باشد تا دچار زنگ‌زدگی نشود.

در زمان انتخاب آینه حتماً به مساحت دیوار توجه کنید تا در نهایت یک طراحی بسیار زیبا و جذاب نصیب شما گردد.

سخن پایانی

استفاده از آینه ‌ها در طراحی دکوراسیون خانه باعث می‌شود خانه شما از حالت دلگیر و تاریک بودن خارج شده و بسیار روشن و زیبا به نظر برسد. اما این موضوع بسیار مهم است که آینه‌ها براساس سبک دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرند. به شما پیشنهاد می‌کنیم از گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان برای کسب ‌ایده‌های بسیار جذاب جهت استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

البته در صورتی که تمایل دارید از آینه در دکوراسیون منزل استفاده کنید حتماً قبل از طراحی سبک دکوراسیون داخلی این موضوع را به مهندسین اطلاع دهید تا ‌ایده مناسب اجرا گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شانزده =