آشنایی با سبک‌های مختلف طراحی کافی شاپ

نخستین گام طراحی دکوراسیون کافی شاپ انتخاب سبک آن می‌باشد. سبک‌های مختلف طراحی کافی شاپ نباید بر اساس اولویت‌های شما انجام گیرد. ابتدا باید سبک مورد علاقه مشتری را تشخیص دهید سپس با توجه به اولویت بزرگترین گروه مشتری طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ خود را آغاز نمایید.

سبک‌های مختلف طراحی کافی شاپ

طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ ممکن است مدرن، آرامش‌بخش، فانتزی، کودک پسند و کلاسیک می‌باشد. از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کافی شاپ مدرن

پرطرفدارترین سبک طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ، سبک مدرن می‌باشد. اگر قصد طراحی کافی شاپ خود با این سبک را داشته باشید باید تمام لوازم و معماری بنا را به سبک مدرن انتخاب نمایید. سیستم نورپردازی، مبلمان، لوازم دکوراتیو، دیوارها، کف، پیشخوان و تمام لوازم مورد نیاز در این فضا باید هماهنگ با سبک مدرن باشد.

کافی شاپ مدرن
کافی شاپ مدرن از پرطرفدارتین سبک ها مس باشد

کافی شاپ کلاسیک

در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک تمامی موارد از جمله درب ورودی تا کفپوش، دیوار، لوستر و صندلی از اهمیت ویژه برخوردار هستند. در این سبک دکوراسیون داخلی کافی شاپ لوسترهای چند شاخه، دیوارهایی با کاغذدیواری طلایی و سفید چشم بیننده را به سوی خود جذب می‌کند. همچنین در این سبک دکوراسیون داخلی کافی شاپ چوب و مبلمان کلاسیک سلطنتی بسیار به چشم می‌خورد.

کافی شاپ سنتی

کافی‌شاپ‌های سنتی بسیار زیادی در ایران وجود دارند. این کافی شاپ ها اغلب با استفاده از فرش و گلیم‌های رنگی تزئین می‌شوند و در آن‌ها میز، فنجان و لیوان‌های قدیمی نوستالژیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. وجود لوازم دکوراتیو این سبک دکوراسیون داخلی کافی شاپ باعث شده است تا اجرای آن به سادگی قابل اجرا است.

کافی شاپ سنتی
اجرای ساده کافی شاپ به سبک سنتی

کافی شاپ روستیک

در دکوراسیون داخلی کافی شاپ سبک روستیک برای طراحی دیوار، سقف و پیشخوان از چوب استفاده می‌شود از این رو سبک مشابه قهوه‌خانه‌های جنگلی را تداعی می‌کند. یکی از طرح‌هایی که برای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد، سبک روستیک می‌باشد.

کافی شاپ صنعتی

برخی از کافی شاپ ها نیز به سبک صنعتی طراحی می‌گردند. در این سبک طراحی به طور معمول از المان‌ها و عناصر صنعتی استفاده می‌شود. استفاده از این عناصر و المان‌ها باعث شده تا کافی شاپ ها شباهت زیادی به کارگاه‌های صنعتی داشته باشند.

آشنایی با اصول طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ به سبک‌های مختلف

برای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ حتما باید یک تم در نظر بگیرید. تم مورد نظر ممکن است هنری، ورزشی، طبیعت، تاریک، عاشقانه، فرانسوی یا گیم باشد. دقت کنید که هنگام انتخاب تم کافی شاپ تمام اجزای آن باید با تم شما هماهنگی و مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال در صورت انتخاب تم فرانسوی لیوان‌ها، میزها، کتاب‌های موجود در کتابخانه، گل‌ها و پوسترهای نصب شده به دیوار با تم شما هماهنگی و مطابقت کامل داشته باشند.

طراحی کانتر بار جذاب برای کافی شاپ

از دیگر موضوعاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ باید مورد توجه قرار گیرد طراحی کانتر یا پیشخوان می‌باشد. تمامی مشتریان بدون شک پس از ورود به کافی شاپ به این بخش مراجعه می‌کنند از این رو توصیه می‌شود برای طراحی این بخش از کافی شاپ وقت و انرژی زیادی را صرف نمایید. زیرا نحوه طراحی این بخش در کافی شاپ نظر مشتریان را به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

طراحی کانتر بار جذاب برای کافی شاپ
تأثیر مستقیم طراحی کانتر بار جذاب کافی شاپ بر نظر مشتریان

نحوه نورپردازی در کافی شاپ

برای ورود حداکثر نور طبیعی به داخل کافی شاپ باید نهایت تلاش خود را به کار گیرید. البته همواره توصیه می‌شود در این مورد عواقب کار را نیز در نظر بگیرید. پنجره‌های آفتابی و نورگیرها در کافی شاپ ها به دلیل گرمای تولید شده توسط ماشین‌آلات، مشتریان و کارمندان روی سیستم خنک‌کننده بار اضافه را تحمیل می‌کنند.

به منظور پیشگیری از تابش نور خورشید از پنجره‌های بزرگ کافی شاپ موثرترین روش استفاده از سایبان بیرونی می‌باشد. این سایبان‌ها به طور معمول به منظور پیشگیری از تابش مستقیم آفتاب به شیشه کافی شاپ طراحی شده‌اند. نورپردازی کافی شاپ نیز از اهمیت ویژه برخوردار است که باید متناسب با حال و هوای ایجاد شده در فضای مورد نظر طراحی شود.

به طور معمول در کافی شاپ ها نورهای ملایم مورد استفاده قرار می‌گیرند تا فضایی رمانتیک، عاشقانه و آرامش‌بخش ایجاد شود. امکان استفاده از انواع چراغ‌های مدرن در نورپردازی‌های خلاقانه برای شما وجود دارد. این چراغ‌ها در طرح‌ها و مدل‌های مختلف تولید می‌شوند. امکان نصب این چراغ‌ها روی میز، دیوار یا سقف متحرک برای افراد وجود دارد.

با استفاده از لامپ‌های رشته‌ای رنگی و مینی هالوژن‌ها می‌توان فضایی گرم ایجاد کرد. در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ بهتر است برخی از بخش‌ها به اندازه کافی روشن شوند تا برای مطالعه مناسب بوده و دیگر مناطق بهتر است کم نور باشند تا مشتری بتواند به استراحت بپردازد. نورپردازی شکل هنری پیچیده می‌باشد که فناوری‌های مربوط به آن به سرعت در حال پیشرفت می‌باشند.

طراحی نمای کافی شاپ

در صورتی که نمای بیرونی کافی شاپ شما برای مشتریان راضی‌کننده باشد وارد آن خواهند شد. از این رو در طراحی نمای کافی شاپ باید وسواس زیاد به خرج داد.

طراحی نمای کافی شاپ
طراحی نمای کافی شاپ با علاقه مشتری

از مهمترین نکات موجود در طراحی نمای کافی شاپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مطابقت سبک معماری بیرون و داخل کافی شاپ

در صورت استفاده از سبک به خصوص برای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ دقت کنید که با نمای بیرونی آن هماهنگی کافی داشته باشد.

نصب تابلو در مکان مناسب

صرف نظر از نحوه طراحی تابلو کافی شاپ، محل قرار گیری و در معرض دید بودن آن از اهمیت ویژه برخوردار می‌باشد. برای بیشتر دیده شدن می‌توان از تابلوهای چوبی، نورانی و چشمک‌زن نیز استفاده کرد.

مورد توجه قرار دادن دیوارها

دیوارهای بیرون از کافی شاپ نیز باید مورد توجه قرار گیرند و با استفاده از روش‌های مختلف همچون دیوار سبز و رنگ‌آمیزی جذابیت بصری آن را چندین برابر کرد.

مطابقت سبک نماسازی کافی شاپ

نماسازی ساختمان کافی شاپ باید با توجه به سبک انتخابی باید انجام گیرد. به عنوان مثال امکان استفاده از سبک آجری، سرامیکی، چوبی و کامپوزیت برای طراحی نمای کافی شاپ وجود دارد.

ایده‌های جذاب طراحی کافی شاپ

با به کارگیری این ایده‌ها می‌توان طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ را به بهترین نحو ممکن انجام داد:

– امکان استفاده از صندلی‌های چوبی و رنگی در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ به سبک صنعتی وجود دارد. با استفاده از این صندلی‌ها می‌توان گرما و صمیمت فضا را افزایش داد.

– ریسه کشی یکی از کارهایی است که برای تزیین سقف و دیوار کافی شاپ می‌توان انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =