رنگ‌های مختلف در طراحی داخلی منزل

رنگ های یک خانه تاثیر قابل توجهی بر ساکنان آن دارد. ما در زمینه انتخاب رنگ مناسب برای اتاق های مختلف توضیحاتی را ارائه می دهیم. این یک واقعیت ثابت شده است که رنگ ها تأثیر روانی قابل توجهی بر روی افراد دارند. خانه مکانی است که فرد قسمت عمده ای از زندگی خود را در آن سپری می کند. از آنجا که رنگ های خاص احساسات متمایز را در مردم تحریک می کنند، داشتن تعادل رنگ مناسب در خانه، برای احساس شادابی و زندگی سالم مهم است. در اینجا توضیحات مفصلی در مورد انتخاب رنگ دیوارها و سایر نکات آورده شده است که باید هنگام انتخاب این رنگ ها رعایت کنید:

رنگ دیوار در طراحی داخلی خانه

رنگ ها برای هر اتاق باید بر اساس جهت گیری آن اتاق و تاریخ تولد صاحب خانه انتخاب شوند. “در حالی که هر جهت رنگ خاصی دارد، اما ممکن است بعضی مواقع برای مالک مناسب نباشد. بنابراین، صاحبان خانه باید به دستورالعمل های کلی رنگ که نکات کلیدی زیر را دنبال می کند، پیروی کنند:

جهت اتاقرنگ های مناسب
شمالی شرقیآبی کم رنگ
شرقیسفید و آبی کم رنگ
جنوبی شرقینارنجی ، نقره ای، صورتی
شمالیسبز
شمالی غربیخاکستری کم رنگ، کرمی، سفید
غربیآبی و سفید
جنوبی غربیهلویی، قهوه ای روشن
جنوبیقرمز و زرد

صاحبان خانه باید در هنگام انتخاب رنگ هایی مانند سیاه، قرمز و صورتی، احتیاط بیشتری داشته باشند، زیرا این رنگ ها برای هر فردی مناسب نیستند. “

نگاهی سریع به بهترین رنگ‌ها برای خانه شما

بهترین رنگ‌ها برای خانه شما

متخصصان خاطرنشان می كنند كه هر بخش از خانه شما به میزان انرژی، اندازه و جهت آن به رنگ نیاز دارد. نیاز رنگ قسمت منزل شما باید مطابق با کاربرد آن باشد. گوراووو میتال، متخصص اعداد و ارقام ، گفت: “افرادی که در یک خانه زندگی می کنند، باید هنگام رنگ آمیزی اتاق، نکات زیر را در نظر داشته باشند:

اتاق خواب اصلی

طبق توصیه واستو برای اتاق خواب، اتاق خواب اصلی باید در جهت جنوب غربی باشد و از این رو باید با رنگ آبی رنگ آمیزی شود. اتاق خواب فضایی برای استراحت است. بنابراین مهم است که این فضا باید هاله مثبت داشته باشد. بهتر است فضا را با لحن های آرام بخش که برای چشم راحت است سبک و خنک نگه دارید. یک الگوی رنگ کاملاً سفید با درها و مبلمان به رنگ آبی، ترکیب ایده آل است. جدا از این، هر سایه روشن یا پاستلی می تواند در اتاق خواب کار کند. از رنگ های سنگین و تیره خودداری کنید زیرا ممکن است احساس تیرگی به فضا اضافه کند.

اتاق مهمان یا اتاق نقاشی

جهت شمالی غربی بهترین مکان برای اتاق مهمان یا اتاق نشیمن است و بنابراین، یک اتاق مهمان در این جهت باید با رنگ سفید رنگ شود.

اتاق کودکان

جهت شمالی غربی بهترین مکان برای اتاق هایی برای کودکانی است که بزرگ شده اند و برای تحصیل بیرون می روند. از آنجا که جهت شمال غربی توسط ماه اداره می شود، بنابراین اتاق های کودکان در این جهت باید با رنگ سفید رنگ آمیزی شوند.

آشپزخانه

جهت جنوبی شرقی برای آشپزخانه ایده آل است و از این رو دیوارهای آشپزخانه باید با رنگ نارنجی یا قرمز رنگ آمیزی شوند. آشپزخانه نشان دهنده عنصر آتش است. از این رو، سایه های روشن بهترین انتخاب هستند. می توانید رنگ زرد را انتخاب کنید. تن های گرم مانند صورتی نشان دهنده عشق و گرما است، در حالی که رنگ قهوه ای نیز برای آشپزخانه خوب کار می کند زیرا نشان دهنده رضایت است.

اگر کابینت های آشپزخانه وجود داشته باشد، سایه های زرد لیمویی، نارنجی یا حتی سبز به خوبی کار می کنند، زیرا این نشان دهنده طراوت، سلامتی و مثبت بودن است. در مورد کفپوش، کاشی های معرق، مرمر یا سرامیک را انتخاب کنید. سایه های روشن – بژ ، سفید یا قهوه ای روشن برای کف مناسب است. رنگ های نارنجی، زرد و سبز برای میزهای آشپزخانه به خوبی کار می کنند.

حمام

جهت شمال غربی بهترین مکان برای حمام است و بنابراین، حمام باید با رنگ سفید رنگ شود.

سالن

در حالت ایده آل، سالن باید در جهت شمال شرقی یا شمال غربی باشد و از این رو باید زرد یا سفید رنگ شود.

رنگ بیرونی خانه

رنگ بیرونی خانه باید بر اساس صاحبان آن باشد. رنگ هایی مانند سفید مایل به زرد یا سفید یا مایل به نارنجی روشن یا نارنجی می توانند برای همه افراد مناسب باشند.”

درب یا ورودی اصلی

رنگ های ملایم را برای درب جلو انتخاب کنید، مانند رنگ های سفید ، نقره ای یا چوبی. از رنگ های تیره مانند سیاه، قرمز یا آبی تیره خودداری کنید. به یاد داشته باشید، دروازه های ورودی اصلی همیشه باید در جهت عقربه های ساعت باز شده و به سمت داخل باز شوند.

اتاق مطالعه

اگر دفتر کار در منزل دارید، رنگ هایی مانند سبز روشن، آبی، کرم و سفید را انتخاب کنید. رنگ های روشن باعث بزرگ جلوه دادن اتاق می شوند. از رنگ های تیره خودداری کنید زیرا باعث برزخی شدن فضا می شود.

بالکن یا ایوان

بالکن باید در جهت شمال یا شرق باشد. استفاده از رنگ های آرام مانند آبی، کرم و رنگ های روشن صورتی و سبز را برای بالکن ترجیح دهید. این فضایی است که افراد منزل با دنیای خارج ارتباط برقرار می کنند. از این رو باید از تمام رنگ های تیره خودداری کرد.

گاراژ

مکان ایده آل برای یک گاراژ در ضلع شمال غربی است. رنگ های ایده آل سفید، زرد، آبی یا هر سایه روشن دیگری است.

بهترین رنگ‌ها برای دیوار

رنگ‌های دیواری که باید در خانه از آن‌ها اجتناب کنید

کارشناسان پیشنهاد می کنند که سایه های روشن همیشه خوب هستند. سایه های تیره مانند قرمز، قهوه ای، خاکستری و سیاه ممکن است برای همه مناسب نباشد. “از قرمز، زرد تیره و سیاه باید خودداری شود. به طور کلی، این رنگ ها از شدت بالایی برخوردار هستند و ممکن است الگوی انرژی داخل خانه شما را مختل کند. ” با این حال، اگر احساس می کنید خانه شما فاقد شور و گرما است، می توانید رنگ قرمز را در گوشه گوشه خانه خود انتخاب کنید.

برای اتاق خواب، از استفاده بیش از حد از رنگ قرمز خودداری کنید زیرا نشان دهنده انرژی آتش است و ممکن است باعث ایجاد مزاج شود.

صاحبان خانه ها باید از رنگ سفید بیش از حد خودداری کنند زیرا باعث افزایش خودگرایی می شود.

صاحبان منازل همچنین باید از هرگونه رنگ تیره در گاراژ و محل پارک خودرو خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =