خانه‌ای شاد با فلسفه شادی دانمارکی سبک هیگ طراحی کنید!

آیا می‌دانید منظور از فلسفه شادی دانمارکی سبک هیگ چیست و چگونه می‌توان از این فلسفه برای طراحی دکوراسیون منزل استفاده کرد؟ همین عنوان مقاله کافی است تا شما را به مطالعه این مقاله ترغیب نماید. آیا شما با فلسفه هیگ در طراحی دکوراسیون داخلی آشنایی دارید؟ بار‌ها در مقالات متعدد این موضوع را ذکر کرده‌ایم که دکوراسیون داخلی باید به گونه‌ای طراحی شود که در کنار زیبا بودن، آرامش بسیار زیادی را به ارمغان بیاورد.

چه بسا دکوراسیون‌هایی که به دلیل عدم توجه به مسأله، علی‌رغم زیبایی، احساس آرامش را برای اعضای خانواده به همراه نداشته و حتی وقتی مهمان وارد چنین خانه‌ای می‌شود احساس کلافگی خواهد داشت. بنابراین این موضوع را به ذهن بسپارید و برای یادگیری فلسفه شادی هیگ در طراحی داخلی ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.

معنی فلسفه شادی به سبک هیگ چیست؟

همه متخصصان علم روانشناسی معتقد هستند آنچه باعث می‌شود انسان با هیجان و انرژی حتی در بدترین شرایط ممکن به زندگی خود ادامه دهد، احساس شادی و نشاط است. شما نمی‌توانید یک فرد افسرده حال را پیدا کنید که از زندگی لذت ببرد و برای رسیدن به آینده روشن تلاش کند.

افسردگی، استرس و ناامیدی انسان را به کام مرگ می‌کشاند چرا که اگر این حالات روحی نامساعد ادامه‌دار شوند، در وجود انسان ریشه داده و چنین افرادی دست به خودکشی می‌زنند. بنابراین در طراحی داخلی باید به گونه‌ای عمل شود که از لحظات حضور در خانه آرامش زیادی را به دست بیاوریم. در این زمان است که باید به بررسی سبک هیگ در طراحی دکوراسیون منزل بپردازیم.

فرض کنیم که شما در یک تابستان بسیار گرم با اعضای خانواده خود در قسمت پذیرایی نشسته و در حالی که باد خنک از پنجره وارد می‌شود، شربت خنکی را میل می‌کنید. این شرایط به شما احساس شادی می‌دهد. در واقع لذت بردن از این دورهمی و نوشیدن شربت خنک، به دلیل احساس شادی است که از این شرایط در وجود شما شکل می‌گیرد.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هیگ

برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هیگ چه کار کنیم؟

اکنون که متوجه شدید سبک هیگ تا چه اندازه می‌تواند میزان شادی محیط خانه را بیشتر کند، اجازه دهید به این موضوع بپردازیم که برای طراحی دکوراسیون منزل با سبک هیگ باید چطور عمل کنیم؟ نکاتی که ذکر می‌شود را با دقت مطالعه نمایید:

در اولین قدم باید خود را از جزئیات جدا کنید. هر اندازه طراحی داخلی ساده‌تر باشد قطعاً آرامش بیشتری خواهد داشت زیرا طراحی شلوغ، استفاده از وسایل تزیینی بسیار زیاد و از طرف دیگر تنوع زیاد در پوشش‌های دیواری، اصلاً آرامش به همراه ندارند حتی اگر زیبا جلوه کنند. بنابراین تا جایی که امکان دارد برای طراحی، از خودنمایی پرهیز کرده و به سراغ سبک‌های ساده بروید.

– حتی برای انتخاب رنگ‌ها نیز باید به این موضوع توجه داشته باشید. به جای اینکه از رنگ‌های تند و زننده استفاده کنید رنگ‌های ملایمی را انتخاب نمایید که می‌توانند فضای دلنشین‌تری را برای شما به ارمغان بیاورند.

هر اندازه مواد طبیعی بیشتری در خانه شما وجود داشته باشد میزان شادی و نشاط محیط بیشتر می‌شود چون در این صورت پیوند شما با طبیعت نزدیک‌تر خواهد شد. بنابراین یک اصل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی با سبک هیگ، استفاده از عناصر طبیعی است. برای مثال تا جایی که امکان دارد طراحی را با چوب انجام دهید. حتی استفاده از وسایل چوبی یا وسایل دکوراتیو چوبی نیز بسیار موثر خواهد بود.

از طرف دیگر شما باید از گیاهان طبیعی متنوع و زیبا در محیط خانه استفاده کنید. بزرگترین اشتباهی که برخی از افراد مرتکب می‌شوند این است که به دلیل عدم توانایی در نگهداری و تکثیر گیاهان ترجیح می‌دهند به طور کامل گیاه را از خانه حذف کنند. در صورتی که بهتر است به دنبال آموزش نگهداری از گیاهان آپارتمانی رفته و محیط خانه خود را با گیاه، بسیار بانشاط‌تر کنند.

نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هیگ

 نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هیگ

– استفاده از وسایل قدیمی همانند فرش‌های دستباف و یا حتی کوسن‌هایی که طرح کاشی کاری دارند واقعاً محیط دلگرم‌کننده را برای شما به ارمغان خواهند آورد. درست است که سبک‌های مدرن و لوکس واقعاً زیبا به نظر می‌رسد اما آیا شما در چنین محیط‌هایی احساس آرامش دارید؟ در واقع طبق سبک هیگ شما باید طراحی را به گونه‌ای پیش ببرید که براساس حالات روحی شما و اعضای خانواده بتواند آرامش زیادی را به همراه آورده و ساعاتی که در خانه هستید احساس نشاط داشته باشید.

– حتی در انتخاب مبلمان هم باید به این مسئله توجه کنید که طراحی مبلمان، رنگ پارچه‌ها و حتی طرح‌هایی که بر روی پارچه وجود دارد، شادابی محیط را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. جالب است بدانید برخی از افراد برای اینکه یک محیط یکنواخت و یکدست داشته باشند تنها به سراغ مبلمان‌های یکرنگ ‌می‌روند. در حالی که براساس فلسفه هیگ در طراحی داخلی، تنوع رنگ در پارچه مبل یک مسئله بسیار مهم جهت افزایش شادابی محیط خانه شناخته شده است.

سخن پایانی

همانگونه که در این مقاله متوجه شدید برای طراحی دکوراسیون با سبک هیگ باید تمامی تمرکز خود را بر روی انتخاب عناصری بگذارید که می‌دانید در نهایت آرامش زیادی را برای شما به ارمغان آورده و فلسفه شادی دانمارکی سبک هیگ به وقوع خواهد پیوست.

اگر محیط خانه شما آرامش کافی نداشته باشد شما نمی‌توانید بعد از یک روز خسته‌کننده به استراحت پرداخته و برای روز بعد تجدید قوا کنید. بنابراین بهتر است با گروه‌های مهندسی همانند گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان در این زمینه مشورت کرده و از تجربه‌های آن‌ها در زمینه طراحی داخلی با سبک هیگ بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =