مقایسه املاک دپارتمانی و سنتی؟

افزایش متقاضیان خرید ویلا در شمال، خرید آپارتمان، مسکن و زمین باعث افزایش راه‌اندازی مشاور املاک متعدد در نقاط مختلف کشور شده است. اگر از آن دسته از افرادی هستید که قصد فعالیت در حوزه مشاور املاک و خرید و فروش مسکن را دارید باید به خاطر داشته باشید که برای شروع فعالیت به آژانس املاک نیاز دارید. در ادامه مقاله مقایسه املاک دپارتمانی و سنتی؟ همراه ما باشید.

به خاطر داشته باشید که با توجه به نحوه کارایی، تجهیزات و سازماندهی انواع مختلفی از آژانس املاک وجود دارند. برای داشتن فعالیت موفق در این عرصه بهتر است آن‌ها را شناخته و تفاوت بین آن‌ها را درک نمایید. در حقیقت املاک واگذار شده برای فروش، رهن و اجاره به بخش‌های املاک از لحاظ امکانات باید مورد ارزیابی قرار گیرند. در ادامه قصد مقایسه املاک دپارتمانی و سنتی را به صورت مختصر داریم.

املاک سنتی و دپارتمانی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

املاک به فروش سنتی، دپارتمانی و کفی طراحی می‌گردند از این رو آشنایی با تفاوت‌های موجود بین آن‌ها از اهمیت ویژه برخوردار است. مراجعه به آژانس‌های املاک که توسط نیروهای متخصص، مشاورین باتجربه و تجهیزات مدرن مدیریت می‌گردند بدون شک خدمات مشاوره دقیق‌تری را به مشتریان ارائه می‌دهند. در ادامه به بررسی تفاوت بین این املاک خواهیم پرداخت.

مقایسه املاک دپارتمانی و سنتی از لحاظ نحوه سازماندهی

نخستین و اصلی‌ترین تفاوت موجود بین املاک دپارتمانی و سنتی نحوه سازماندهی آن‌ها می‌باشد. ساختار سازمانی در املاک سنتی وجود نداشته و نیروی انسانی کمتری به فعالیت مشغول هستند که از تجهیزات کمتری استفاده می‌کنند و در حالی که املاک دپارتمانی به صورت تخصصی و مدرن سازماندهی شده و در گروه‌های مختلف نیروهای انسانی بیشتری به فعالیت مشغول هستند. در حال حاضر تعدادی از نیروها مسئول ارائه خدمات مشاوره رایگان و برخی دیگر مسئول یافتن بهترین املاک با توجه به خواسته‌های مشتریان هستند. در این املاک گروهی از افراد نیز مسئول عقد قراردادها می‌باشند.

مقایسه املاک دپارتمانی و سنتی از لحاظ نحوه سازماندهی
تفاوت بین املاک دپارتمانی و سنتی نحوه سازماندهی آن‌ها است

مقایسه این املاک از لحاظ استفاده از نیروی تخصصی

در املاک کفی و سنتی افراد با سابقه طولانی‌مدت در زمینه مشاوره املاک مشغول به فعالیت می‌باشند و مهارت‌های خود را به صورت تجربی کسب نموده‌اند. در حالی که در املاک دپارتمانی نیروهای متخصص حضور داشته و قادر به راهنمایی شما به خرید و فروش آپارتمان و زمین هستند. این افراد در خرید آپارتمان و خانه قادر به ارائه راهنمایی‌های لازم در زمینه بررسی کیفیت مصالح و آینده پروژه‌های این چنین هستند.

مقایسه املاک دپارتمانی و سنتی از لحاظ ساختار داخلی

از دیگر تفاوت‌های فاحش املاک دپارتمانی و سنتی می‌توان به ساختار داخلی آن‌ها اشاره کرد. با بررسی دقیق محیط داخلی متوجه خواهید شد که در املاک دپارتمانی چند بخش وجود دارند و در هر بخش گروهی از متخصصان و مشاوررین به فعالیت مشغول هستند. در برخی از این آژانس‌ها برای عقد قرارداد یک اتاق مجزا وجود دارد و پس از اخذ تصمیم نهایی در رابطه با خرید و فروش ملک می‌توانید همراه با فروشنده به آژانس مراجعه نموده و تمام مراحل قانونی معامله در اتاق مخصوص انجام خواهند گرفت.

نحوه فایل یابی

یک تفاوت مهم دیگر املاک سنتی و دپارتمانی به روش‌های بازاریابی و فایل یابی آن‌ها مربوط می‌باشد. فایل‌ها در املاک دپارتمانی در سیستم‌های کامپیوتری ذخیره شده و در زمان مراجعه به آژانس املاک برای خرید و فروش، پیش فروش آپارتمان، رهن و اجاره آن برای خرید یا رهن و اجاره املاک کافی است انتظارات و خواسته‌های خود را ارائه نمایید تا مشاورین با استفاده از کلمات کلیدی موجود در فایل‌های کامپیوتری خود به جستجو پرداخته و بهترین ملک را به شما پیشنهاد دهند. در املاک سنتی اما تمامی فایل‌ها به صورت دستی وجود دارند و این امر دقت جستجو را کاهش داده و باعث اتلاف وقت مشتریان خواهد شد.

نحوه فایل یابی
باید بدانید که در املاک سنتی تمامی فایل‌ها به صورت دستی وجود دارند

در املاک دپارتمانی با مشتری رابطه بهتری برقرار می‌شود؟

همانطور که عنوان شد در املاک دپارتمانی بخش‌های مختلفی وجود دارند که گروهی از مشاورین املاک در آن‌ها به فعالیت مشغول هستند. با ورود به آژانس املاک کافی است درخواست خود را مطرح کرده تا به گروهی از کارشناسان ارجاع داده شوید.

دسته‌بندی مشتریان یکی از مهمترین اصول راه‌اندازی آژانس املاک دپارتمانی می‌باشد. در صورتی که قصد خرید آپارتمان‌های پیش فروش شده در شهرک سیمرغ اصفهان را داشته باشید باید به سراغ مشاورین مخصوص پیش فروش بروید. اما اگر قصد فروش آپارتمان در این شهرک را داشته باشید باید به گروهی دیگر از مشاورین مراجعه نمایید. این گروه‌بندی باعث ایجاد ارتباط بهتر با مشتریان خواهد شد و همچنین این امر مشاورین را قادر خواهد ساخت تا به صورت تخصصی به هر یک از مشتریان خود اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهند.

نقش شبکه‌های اینترنتی و فضای مجازی در املاک دپارتمانی

تجهیزات مدرن و پیشرفته همچون وب‌سایت‌ها و شبکه‌های مجازی آژانس املاک را قادر می‌سازند تا با مشتریان ارتباط بهتری برقرار نمایند. شبکه‌سازی از طریق اینترنت باعث موفقیت و پیشرفت آژانس‌های دپارتمانی نسبت به املاک سنتی شده و املاک دپارتمانی را قادر ساخته تا با مشتریان راحت‌تر و آسان‌تر ارتباط برقرار نمایند. آژانس‌های دپارتمانی همگام با دنیای مدرن پیش می‌روند و هر زمان که بخواهید می‌توانید با مشاورین این املاک ارتباط برقرار کنید.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی هر یک از این آژانس‌ها

تنها در صورتی که مطمئن هستید از لحاظ تعداد معاملات برای شما شرایط خوبی فراهم می‌شود بهتر است به راه‌اندازی املاک سنتی فکر کنید. املاک سنتی در خیابان اصلی به ویترین نیاز دارند از این رو برای خرید یا اجاره مغازه به منظور راه‌اندازی املاک سنتی به سرمایه اولیه بیشتری نیاز خواهید داشت.

در صورتی که در املاک دپارتمانی این مشکل وجود ندارد. زیرا از طریق شبکه‌های اینترنتی و روش‌های بازاریابی مختلف می‌توان با مشتری ارتباط برقرار کرد. در صورت داشتن فعالیت در واحدهای ساختمانی در این شرایط همچنین می‌توان مشتریان را از مناطق مختلف استان و یا حتی دیگر استان‌ها جذب کرد.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی هر یک از این آژانس‌ها
املاک سنتی در خیابان اصلی به ویترین نیاز دارند

امکان توسعه کار

املاک سنتی تنها می‌توانند در منطقه جغرافیایی خود معامله انجام دهند از این رو نسبت به آژانس‌های دپارتمانی محدوده کاری محدودتری در اختیار خواهند داشت. املاک دپارتمانی به دلیل داشتن نیروهای متخصص، استفاده از روش‌های مختلف بازاریابی و از طریق شبکه‌سازی می‌توانند در بخش‌های مختلف کشور معاملات مختلف را انجام دهند.

در صورت داشتن سوال یا ابهام در این زمینه می‌توانید با مشاورین و متخصصین مهراز طراحان ارتباط برقرار نمایید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + سه =