انتخاب مناسب‌ترین آسانسور برای ساختمان شما

صنعت آسانسور یکی از بهترین و پیشرفته ترین انواع صنایع موجود در جهان و کشورمان می باشد. به طور کلی از آسانسورها برای جابجایی افراد و وسایل در بین طبقات جهت سهولت در انجام کار ها استفاده می کنند. امروزه بسیاری از شرکت ها با استفاده از دانش بسیار پیشرفته، توانسته اند بهترین و باکیفیت ترین این محصولات را تهیه و آماده کنند. شما نیز می توانید قبل از تهیه و نصب یکی از بهترین و باکیفیت ترین انواع آسانسورها، در مورد برخی از بهترین برند آسانسورهای موجود در بازار اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید.

یکی از مشکلات اساسی در ساختمان های چند طبقه قدیمی برای استفاده یا فروش آنها، مسئله آسانسور می باشد. برای طراحی ویلاها و ساختمان های زیبا با تعداد طبقات کم، یک آسانسور زیبا و امن می تواند عنصری تاثیرگذار در معماری ساختمان باشد. صنعت آسانسور برای رفع این نیاز، طراحی و ساخت آسانسورهای هیدرولیکی و خانگی را در نظر گرفته است.

استفاده از حداقل فضا، ایمنی بالا، مصرف برق کم، صدای بسیار کم، طراحی لوکس و چشم نواز فضای آسانسور برای نمای ساختمان یا داخل آن از ویژگی های این آسانسور می باشد. آسانسور خانگی بر اساس سیستم هیدرولیک طراحی می گردد و فرایندی که برای نصب این گونه از آسانسور ها طی می گردد درست به مانند آسانسورهای هیدرولیک می باشد.

اصولاً آسانسور خانگی برای مکان هایی مناسب است فضای موجود آنها برای نصب آسانسورهای کششی اندک می باشد. توصیه می شود که برای نصب و راه اندازی بهترین مدل مورد نظر خود، از باتجربه ترین افراد استفاده کنید چرا که بروز کوچکترین ایراد در هنگام نصب این وسیله ممکن است اتفاق های و مشکلات بسیار ناگواری را به وجود آورد.

ویژگی یک آسانسور خوب

ویژگی یک آسانسور خوب

راحتی اولین ویژگی مهم یک سیستم خوب است.

مقصود از راحتی عدم بروز آلودگی صوتی، کم سر و صدا بودن و عدم لرزش کابین آسانسور است.

بازدهی مناسب، دیگر ویژگی مهم یک بالابر خوب است.

مقصود از بازدهی مناسب آن است که ساختار و طراحی بالابر بسته به موقعیت مورد استفاده به‌نحوی باشد که از نظر ظرفیت و سرعت جواب‌گوی نیاز افراد باشد.

بازدهی مناسب بیش از هرچیز از هدر رفتن وقت جلوگیری می‌کند.

در دسترس بودن، ویژگی مهم دیگر است.

مقصود از دسترس بودن، در واقع تأمین این اطمینان در کاربر است که می‌تواند در اوقات به‌هنگام نیاز، از آن استفاده کند.

ویژگی مهم دیگری که بی‌تردید یکی از ضروری‌ترین و اساسی‌ترین ویژگی‌های هر آسانسوری به‌شمار می‌آید، ایمنی است.

طراحی آسانسور باید به‌نحوی باشد که تا جای ممکن از بروز هرگونه حادثه‌ی خطرناک ممانعت به‌عمل آید و احتمال بروز هرگونه پیش‌آمد ناگوار به حداقل برسد.

هیچ‌چیز مهم‌تر از جلوگیری از بروز خسارت‌ها و صدمه‌های مالی و جانی نیست.

کدام برند آسانسور را انتخاب کنیم؟

کدام برند آسانسور را انتخاب کنیم؟

در انتخاب آسانسور و برند سازنده‌ی آن باید به نکات مهمی توجه نمود. چرا که انتخاب آسانسور برای موقعیت‌ها و کاربردهای مختلف ممکن است در انتخاب برند سازنده‌ی آن نیز تاثیر بگذارد. برخی از این نکات شامل موارد زیر می‌شود:

 • شرایط آب و هوایی از قبیل نوع رطوبت، سرمایش و گرمایش محیط، گرد و غبار و …
 • مکان نصب آسانسور و کارایی آن همچون کارایی باربری، نفربری، بیمارستانی و …
 • سازگاری قطعات و تجهیزات با نوع آب و هوا و نوع کاربری آسانسور
 • توجه به نوع طراحی ساختمان و محل قرارگیری آسانسور در آن به عنوان مثال آسانسور هیدرولیک، کششی و …

در انتخاب آسانسور باید سابقه‌ی شرکت ارائه‌دهنده‌ی آسانسور بررسی شود. یکی از مهم‌ترین نکات در خرید آسانسور از شرکت‌های مختلف، داشتن تاییدیه استاندارد از سازمان‌های مربوطه می‌باشد. بسیاری از ساختمان‌ها به دلیل استاندارد نبودن گواهی پایان کار نمی‌گیرند و باعث ضرر رساندن به پیمان‌کار می‌شود. پس دقت در انتخاب شرکت ارائه‌دهنده آسانسور بسیار حائز اهمیت است

موتور آسانسورهای امروزی چه ویژگی‌ها و استانداردی دارند؟

موتور آسانسورهای امروزی چه ویژگی‌ها و استانداردی دارند؟
 • افزایش اطمینان از طریق استفاده از فناوری های جدید که اثبات شده است
 • کیفیت و عملکرد این تکنیک ها یک ماده اولیه کاملاً محدود را شامل می شوند
 • آزمایش مشخصات، تأیید کیفیت قطعات، تضمین های موجود در فرآیند و تست مستند هر محصول نهایی. برنامه Qperial QA ممکن است سختگیرانه ترین باشد
 • ولتاژ پلاک موتور آسانسور با توان موجود تعیین می شود
 • نصب و تعمیر راحت تر
 • منبع تغذیه باید شناخته شود تا موتور به درستی انتخاب شود
 • برنامه داده شده ولتاژ پلاک نامی معمولاً کمتر از ولتاژ نامی سیستم توزیع خواهد بود
 • ولتاژ توزیع همان درجه ولتاژ ترانسفورماتور تغذیه است.
 • بعضی مشخصات هنوز موتورهای 220 ، 440 یا 550 ولت را می طلبد

استانداردهای پذیرفته شده طولانی بود. با این حال، توزیع مدرن است سیستم ها دارای ترانسفورماتورهایی هستند که در مجاورت پست های واحد ثانویه یا مراکز بارگیری قرار دارند ، اصلاح ضریب قدرت گسترده نیروگاه و کوتاه تر خط برق اجرا می شود. نتیجه یک سیستم توزیع سخت تر است که ولتاژ بالاتر را در موتور تحویل می دهد.

بهترین مکان برای موتور خانه آسانسور

بهترین مکان برای موتور خانه آسانسور

موتورخانه می‌تواند هم در بالاترین نقطه‌ و روی چاه بالابر و هم در پایین‌ترین نقطه و در کنار چاهک مستقر گردد؛ هرچند قرار گرفتن آن روی چاه معمول‌تر است. موتورخانه‌ عمدتاً در آسانسورهای هیدرولیک است که در بخش‌های پایینی تعبیه می‌شود. موتورخانه در بالابرهای هیدرولیک مخزن روغن، تابلوی روغن موتور پمپ را شامل می‌شود.

هرچند موتورخانه به‌طور کلی یکی از بخش‌های ضروری محیط نصب آسانسور به‌شمار می‌آید، اما نصب بالابر بدون موتورخانه نیز ممکن است؛ در این حالت موتور محرک در بالای چاه و تابلوی برق و تابلوی کنترل آسانسور در یک شاسی خاص که در داخل چاه تعبیه شده‌ است قرار داده می‌شود. در چنین شرایطی هرچند نیازی به ساخت اتاق موتورخانه نیست و از این حیث صرفه‌جویی می‌شود، اما در صورت وقوع مشکل، تعمیرات موتور و تابلوهای برق و کنترل آسانسور برای تعمیرکار دشوار خواهد بود.

تیم ما در مهراز طراحان، متعهد به بهبود کلی تجربه انسانی می باشد. با خوش بینی هدایت شده و قاطع، ما می توانیم از قدرت طراحی برای ایجاد تغییرات مثبت و ایجاد آینده ای که موجب برابری، انعطاف پذیری و رفاه برای همه می شود، استفاده کنیم. هدف ما طراحی مکان هایی است که تغییر مثبتی در جهان ایجاد کنند و به همین دلیل است که مردم در قلب همه کارهای ما قرار دارند. هدف ما ایجاد ساختمان هایی است که تأثیر ترمیمی ، مثبتی بر ساکنان ساختمان و تاثیر احیاکننده بر محیط داشته باشند. ما معتقد به استفاده از یک رویکرد تحلیلی برای بهینه سازی عملکرد ساختمان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هشت =