راهکارهای ساخت کابینت ارزان

برای ساخت کابینت ارزان‌قیمت 4 راهکار وجود دارد. توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب یکی از این 4 راهکار در رابطه با آن‌ها اطلاعات کامل و جامع کسب کنید تا بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید. در ادامه نکات مرتبط با هر یک از این راهکارها را به طور جامع و کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آشنایی با راهکارهای ساخت کابینت ارزان

استفاده از متریال ارزان

با انتخاب متریال ارزان قیمت کابینت حدود 20 تا 40% کاهش خواهد یافت.بدون شک متریال ارزان بی‌کیفیت خواهند بود و در این پروسه کابینت‌ها با کمترین کیفیت تولید می‌شوند. به طور کلی می‌توان گفت نخستین راه‌حل ساخت کابینت ارزان‌قیمت آشپزخانه استفاده از متریال ارزان‌قیمت می‌باشد. امکان پیدا کردن متریال ارزان‌قیمت به دو روش برای افراد وجود دارد:

– متریال برند درجه 2 و 3 که به طور معمول در کارخانه‌های داخلی تولید می‌شوند و کیفیت تولیدی آن‌ها و قیمت متریال شان کمتر است.

– استفاده از جنس‌های ضعیف به عنوان مثال می‌توان به جای ام دی اف از نئوپان یا نئوپان روکش لترون یا روکش ملامینه استفاده کرد.

همانطور که عنوان شد می‌توان برای آشپزخانه کابینت‌هایی ساخت که مواد اولیه آن‌ها از متریال درجه 1 نباشد. این متریال دارای کیفیت معمولی بوده و بابت ساخت آن‌ها به هزینه کمتر نیاز خواهیم داشت. همواره توصیه می‌شود در تولید کابینت‌ها از لترون استفاده نشود زیرا این روکش در مقابل رطوبت بسیار ضعیف است و گزینه مناسبی برای کابینت آشپزخانه محسوب نمی‌شود. در برخی شرایط می‌توان از نئوپان روکش ملامینه استفاده کرد. علاوه بر تحقیق در رابطه با قیمت کابینت‌ها و انتخاب بهترین متریال باید کابینت سازی پیدا کنید که قادر به ساخت کابینت ارزان مورد نظر برای شما باشد.

استفاده از متریال ارزان
نخستین راه‌حل ساخت کابینت ارزان‌قیمت آشپزخانه استفاده از متریال ارزان‌قیمت می‌باشد

خرید کابینت پیش‌ساخته یا آماده

این روش تولید کابینت هزینه آن را 30 تا 50% کاهش خواهد داد. البته لازم به ذکر است که با انتخاب این روش کیفیت به طور نسبی کاهش خواهد یافت و در طرح و اندازه با محدودیت مواجه خواهید شد. کابینت‌های پیش ساخته از قبل مونتاژ شده و به صورت تکمیل شده و نهایی به محل نصب انتقال خواهند یافت.

در این روش باکس کابینت در محل با سرعت بالا و به سادگی نصب خواهد شد. به خاطر داشته باشید که این نوع کابینت‌ها برای فضاهای خاص مناسب نیستند زیرا اندازه و طرح آن‌ها ثابت است. این کابینت‌ها به طور معمول از پیش ساخته و نو هستند. این نوع کابینت‌ها ممکن است دست دوم نیز باشند که به اصطلاح کابینت استوک نیز نامیده می‌شوند.

کابینت‌های آماده نصب ارزان کابینت‌های از پیش ساخته

به طور کلی می‌توان گفت کابینت‌های آماده نصب ارزان کابینت‌های از پیش ساخته شده هستند. از این رو برای ساخت این کابینت نیازی به مراجعه به نجار برای ساخت کابینت مخصوص شما نخواهید داشت. این کابینت‌ها که طرح خاصی ندارند و در دو متراژ ثابت به فروش می‌رسند از قبل ساخته شده‌اند.

نوعی دیگر از کابینت آماده نصب نیز وجود دارد که در بازار ایران کمتر مشاهده می‌شود اما در خارج از ایران با نام RTA شناخته می‌شوند. این کابینت‌ها شباهت زیادی به کابینت‌های پیش ساخته دارند. در این نوع کابینت قطعات مختلف کابینت از یکدیگر جدا شده و به صورت بسته‌های مسطح قابل حمل هستند. قطعات جدا این کابینت در نهایت در محل نصب مونتاژ می‌شوند.

کابینت‌های RTA به صورت قطعه قطعه بوده و تمام اجزای آن آماده هستند. این قطعات توسط خود فرد به یکدیگر متصل شده و یک کابینت کامل را تشکیل می‌دهند. شرکت‌های بزرگ همچون ایکیا این نوع کابینت را تولید می‌کنند. همانطور که عنوان شد این کابینت‌ها در ایران کمتر مشاهده می‌شوند و ممکن است بسیاری از افراد تاکنون آن‌ها را ندیده باشند.

کابینت‌های آماده نصب ارزان کابینت‌های از پیش ساخته
کابینت‌های آماده نصب ارزان کابینت‌های از پیش ساخته شده هستند

خرید کابینت دست دوم

با انتخاب این روش نیز هزینه تا 50% کاهش خواهد یافت. در این روش با کاهش کیفیت، کاهش عمر و محدودیت در طرح و اندازه مواجه خواهید شد. لازم به ذکر است که به کارگیری کلمه استوک به جای کابینت دست دوم اشتباهی رایج می‌باشد. کابینت استوک به معنای کابینت‌های از پیش ساخته می‌باشد که امروزه کابینت‌های آماده کابینت استوک نیز نامیده می‌شوند. ممکن است تعجب کنید زیرا در ایران منظور از استوک همان دست دوم است که اشتباهی کاملا رایج است.

کابینت‌های استوک یا دست دوم کابینت‌های آماده هستند که در گذشته برای استفاده در منزل تولید شده‌اند و حال از جای اصلی خود کنده شده و به فروش می‌رسند. در صورت نیاز به کابینت‌های ارزان قیمت و به صرفه انتخاب مناسبی به نظر می‌رسند. این کابینت‌ها با استفاده از متریال مختلف تولید می‌شوند به عنوان مثال می‌توان کابینت ممبران را به عنوان کابینت دست دوم خریداری کرد.

قیمت این کابینت‌ها به طور معمول توافقی انتخاب می‌شوند و از فرمول خاصی پیروی نمی‌کنند. باید به قیمت کابینت توجه کنید و آن‌ها را با قیمت معقول و منطقی خریداری نمایید.

رعایت نکات ناب صرفه‌جویی در تولید کابینت

با انتخاب این روش نیز هزینه شما حدود 10تا 15% کاهش خواهد یافت. در این روش نیز کیفیت افت خواهد کرد اما در انتخاب طرح و اندازه با محدودیت مواجه نخواهید شد. این روش در مقایسه با سه روش قبلی هزینه کابینت را کمتر کاهش می‌دهد اما در تنوع طرح، ابعاد و کیفیت با محدودیت خاصی مواجه نخواهید شد. در هزینه ساخت کابینت می‌توان با استفاده از روش‌های مختلف صرفه‌جویی کرد.

این روش‌ها تا حد زیادی به انتخاب شما وابسته می‌باشند و قادر به کاهش هزینه‌های کابینت خواهند بود. این روش دو روش شامل متریال و طرح هستند. با انتخاب طرح‌های ساده و کابینت‌های مدرن می‌توان هزینه‌ها را به صورت محسوس کاهش دهید. با انتخاب درست متریال در کنار حفظ کیفیت می‌توان در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی کرد.

رعایت نکات ناب صرفه‌جویی در تولید کابینت
انتخاب طرح‌های ساده و کابینت‌های مدرن

آیا کیفیت تمام کابینت‌های ارزان پایین است؟

افراد با شنیدن واژه ارزان ناخودآگاه ذهنشان به سمت اجناس ارزان با کیفیت بسیار پایین می‌رود. این ذهنیت تا حد زیادی به حداکثر بودجه شما و اهمیت ارزان بودن کابینت وابسته می‌باشد. با انتخاب یکی از این راهکارها می‌توان کابینت ارزان خریداری کرد. البته لازم به ذکر است که میزان کیفیت دریافت شده متفاوت است.

همیشه نمی‌توان اجناس باکیفیت و ارزان قیمت خرید. گاهی به دلیل بی‌دقتی اجناس ارزان را می‌توان با قیمت بسیار نازل و پایین خرید. به خاطر داشته باشید که اجناس ارزان به دلیل کیفیت پایین خود بلای جان ما خواهند شد و پول زیادی را به هدر خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 8 =