هنگام خرید ویلای دوبلکس یا نیم دوبلکس چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

در حال حاضر جهان به سوی پیشرفت و مدرن شدن پیش می‌رود. لازم به ذکر است که تکنولوژی در حوزه ساختمان نیز تاثیرات مثبتی به همراه داشته است. ساختمان‌ها به طور کلی با سازه‌ها و نماهای متفاوت و بر اساس سلیقه مالک اجرا می‌شوند. این روند امروزه در شمال کشور و روی ویلاهای مختلف به راحتی قابل مشاهده است. سبک اجرا و ساخت بنا در عصر جدید تفاوت‌های قابل‌توجهی با زمان‌های گذشته دارد. اکثر ویلاها به صورت دوبلکس، نیم دوبلکس و تریبلکس در شمال وجود دارند. در ادامه به بررسی نکات مهم که هنگام خرید ویلا دوبلکس یا نیم دوبلکس باید در نظر گرفته شوند خواهیم پرداخت.

طرفداران کدام نوع ویلا بیشتر هستند؟

بر اساس آمار خرید و فروش ویلاهای شمال هر دو نوع ویلا از لحاظ خرید و فروش در یک سطح قرار نگرفته‌اند. با بررسی فاکتورهای مد نظر خریداران برای طبقه‌بندی این نوع ویلاها متوجه خواهیم شد که ویلا دوبلکس گوی سبقت را در این بین ربوده است و توجه اکثر مخاطبین ویلاهای شمال را به سوی خود جذب نموده‌اند.

ویلاهای دوبلکس در مقایسه با ویلاهای فلت از زیبایی و کاربرد بیشتر و مضاعف‌تری برخوردار هستند و قیمت آن‌ها نیز نسبت به تریبلکس مناسب‌تر است. این ویلاها در حقیقت پله‌های کمتری دارند. با جستجویی ساده متوجه خواهیم شد که بهترین نوع ویلا در شمال دوبلکس است. علاوه بر تمام مزایای ویلا دوبلکس طراحی ویژه آن باعث شده است تا به سطحی عالی دست یابد.

طرفداران کدام نوع ویلا بیشتر هستند؟
بهترین نوع ویلا در شمال دوبلکس است

ویلا نیم دوبلکس چیست؟

اکثر ویلاهای موجود در بخش شمالی کشور امروزه از نوع نیم دوبلکس هستند که به نحو احسنت توسط مهندسان و ناظران ایجاد شده‌اند. اختلاف بسیار جزئی سطح ویلا نیم دوبلکس با ویلاهای دوبلکس به طور واضح مشهود می‌باشد. در ویلاهای نیم دوبلکس به طور معمول دو یا سه پله وجود دارند و سطح فضا را بالاتر ایجاد می‌کنند. این روش باعث افزایش جلوه و زیبایی خاص ویلاهای نیم دوبلکس شده است. همچنین باعث شده است تا از فضاهای موجود در ویلا به بهترین نحو احسنت استفاده شود.

در ویلاهای نیم دوبلکس اتاق‌ها در سطوح بالاتر از زمین ساخته می‌شوند تا امکان استفاده از فضای زیر آن برای موتورخانه، انباری و پارکینگ وجود داشته باشد. سازه ویلاهای نیم دوبلکس با ویلاهای دوبلکس متفاوت است و از لحاظ قیمت نیز این دو نوع ویلا تفاوت‌های قابل‌توجهی دارند. ویلا نیم دوبلکس در مقایسه با ویلا فلت گران‌تر و نسبت به ویلاهای دوبلکس ارزان‌تر می‌باشد.

ویلا دوبلکس چیست؟

به منظور دسترسی بهتر ساکنین ویلاهای دوبلکس به امکانات و اتاق‌های موجود در طبقات تغییرات قابل‌توجهی مشاهده می‌شود. طراحی سازه‌ای این ویلاها اغلب به صورت دو سطح کاملا متفاوت اجرا می‌شوند. از مشخصه‌های اصلی ویلاهای دوبلکس می‌توان به وجود پلکان در آن اشاره کرد. پلکان در این گونه بناها به عنوان عضو جدایی‌ناپذیر شناخته می‌شوند.

طراحان در این حوزه نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرند پلکان با جلوه خاص و زیبایی را طراحی نمایند. بر اساس سلایق و پیشنهاد طراحان پله‌های داخلی ساختمان ممکن است دورانی، مارپیچ، سه طرفه و نیم دایره باشند. نحوه طراحی پله‌ها در ویلا دوبلکس تا حد زیادی به مساحت زمین وابسته می‌باشد.

ویلا دوبلکس چیست؟
ویلاهای دوبلکس به منظور دسترسی بهتر ساکنین

مزایا و معایب خرید ویلا دوبلکس

– از آنجا که در طراحی این نوع ویلاها فضای عمومی خانه و اتاق‌های استراحت به صورت مجزا در نظر گرفته می‌شوند در این ویلاها حریم خصوصی خوبی ایجاد شده است.

– گاهی اوقات مالک به فضای زیاد برای ساخت و ساز دسترسی ندارد و برای جبران زمین از ارتفاع زیاد استفاده می‌کند. این امر باعث شکل‌گیری فضاها در طبقات می‌شود.

– یکی از اولویت‌های طبیعی ویلاهای دوبلکس آسایش و امنیت است از این رو قادر به پیروی از فرهنگ و زندگی غربی‌ها نخواهیم بود. با اجاره دادن فضای خالی ویلاهای دوبلکس در صورت مجزا بودن مسیر عبور و مرور به درآمد قابل‌توجهی دست خواهید یافت.

– از مهمترین معایب زندگی در ویلاهای دوبلکس می‌توان به وجود سر و صدای زیاد در آن اشاره کرد. با رعایت اصول ساخت ویلا دوبلکس می‌توان این مشکل را تا حدودی رفع کرد.

– تورم و مشکلات اقتصادی باعث شده‌اند تا بازسازی و تعمیرات ویلاهای دوبلکس پرهزینه باشند. به دلیل سطوح ارتفاع و وسعت خانه مسائل سرمایشی و گرمایشی نیز ممکن است از مهمترین معایب این نوع ویلا باشند.

– در هنگام ساخت پله‌های ویلا دوبلکس ارتفاع استاندارد، پله‌ها و امنیت نیز باید در نظر گرفته شوند.

نکات مهم خرید ویلا نیم دوبلکس و دوبلکس

بر اساس ارتفاع ایجاد شده در سازه ساختمانی ویلا دوبلکس ممکن است برای خانواده چشم‌انداز زیبایی ایجاد نماید. از این رو در هنگام خرید ویلا نکات زیر باید در نظر گرفته شوند:

– مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید ویلا دوبلکس و نیم دوبلکس باید در نظر گرفته شود متریال کاربردی در ساختمان می‌باشد. از آنجا که پس از انجام معامله در این مکان قرار است زندگی جریان گیرد در صورت نامرغوب بودن مصالح در آینده با مشکلات جبران‌ناپذیری مواجه خواهید شد.

– از ضروری‌ترین گزینه‌ها که هنگام خرید ویلا نیم دوبلکس و دوبلکس باید در نظر گرفته شود قانونی و حقوقی بودن سند و ساختمان می‌باشد. زیرا خرید ویلا و زمین معامله‌ای بسیار تخصصی است و همواره توصیه می‌شود در این حوزه از راهنمایی‌های افراد خبره و باتجربه استفاده نمایید. در صورت گیر افتادن بین دو راهی و سردرگمی و دشوار شدن انتخاب برای شما بهتر است با مجموعه مهراز طراحان تماس بگیرید تا در نهایت دست به سرمایه‌گذاری خردمندانه بزنید.

نکات مهم خرید ویلا نیم دوبلکس و دوبلکس
متریال کاربردی از مهمترین نکات خرید ویلا

ویلا دوبلکس بخریم یا نیم دوبلکس

در صورتی که در زندگی خود قصد خرید و سرمایه‌گذاری را داشته باشید ابتدا باید با توجه به بودجه مالی و سلیقه خود برنامه‌ریزی نمایید. در صورت عدم وجود بودجه کافی برای این منظور به توصیه مشاوران حقوقی این مجموعه بهتر است به دنبال خرید ویلا نیم دوبلکس باشید. زیرا متریال و مصالح کمتری در این ویلاها در مقایسه با دیگر ویلاها مورد استفاده قرار گرفته است از این رو قیمت آن‌ها کمتر است. اما اگر قیمت ویلا برای شما از اهمیت زیادی برخوردار نیست و به دنبال امکانات مناسب و مدرن هستید توصیه می‌کنیم اقدام به خرید ویلا دوبلکس نمایید.

پس از انتخاب نوع ویلا می‌توان به نحوه طراحی و دیزاین ویلا خریداری شده فکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 1 =