طراحی آجر نما پشت تلویزیون

آجر نما پشت تلویزیون یکی از روش‌های جدید برای طراحی دیوار پشت تلویزیون در خانه‌ها است. امروزه تلویزیون به بخشی جدایی ناپذیر از اتاق نشیمن تبدیل شده است. از آنجا که تلویزیون یکی از ویژگی‌های غالب اتاق نشیمن یا سالن است، باید دیوار اطراف آن را به عنوان یک ویژگی برجسته طراحی کرد. همچنین، پنهان کردن سیم‌های داخل دیوار آجری، کابینت یا صفحه دیوار برای ایجاد جلوه‌ای منظم و بدون درهم و برهمی فضا ضروری است. در این مقاله به انواع آجر پشت تلویزیون و نمای آجری پشت تلویزیون می‌پردازیم.

آجرنما برای دیوار آجری پشت تلویزیون

نمای پشت تلویزیون آجری یکی از زیباترین طراحی‌هایی است که می‌توان برای تی‌وی‌روم انجام داد. این نوع تی‌وی‌وال با استفاده از انواع آجرها مانند آجر صنعتی، آجر طرح چوب، آجر رستیک، آجر سفید دکوراتیو، آجر نسوز و… اجرا می‌شود. قیمت اجرای دیوار پشت تلویزیون می‌تواند با در نظر گرفتن نوع آجر، قیمت خرید محصولات جانبی نصب آجر ، اجرت نصاب و… محاسبه شود‌.

آجرنما برای دیوار آجری پشت تلویزیون
نمای پشت تلویزیون آجری یکی از زیباترین طراحی‌ها است

تی‌وی‌وال آجری چیست؟

تی وی وال آجری (TV Wall) بخشی از فضای دکوراسیون است که برای قرار گرفتن تلویزیون به طور ویژه طراحی خواهد شد. در حال حاضر در طراحی‌های مدرن تلویزیون را بر روی دیوار جایگذاری می‌کنند و استفاده از میز تلویزیون کمتر مورد توجه طراحان قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید برای طراحی تی‌وی‌وال آجری یک دیوار اختصاصی ایجاد کنید یا اینکه یکی از دیوارهای خانه را با نصب آجر نسوز 5.5 در 26 به عنوان تی‌وی‌وال قرار دهید.

انواع نمای پشت تلویزیون

می‌توان پشت تلوزیون را به طور کلی با یک دیوار آجری پوشش داد. یا اینکه از طرح‌هایی که اصطلاحا به آن هشته‌گیر می‌گویند، استفاده کرد. بدین صورت که فقط بخشی از دیوار به شکلی با آجر پوشش داده می‌شود. در مقاله انواع چیدمان آجر نسوز می‌توانید چیدمان‌های مختلف را مشاهده کنید.

آجر مصنوعی دکوراتیو که به شکلی آماده بر روی پنل است و با چسب مخصوص به دیوار چسبانده می‌شود، یکی از روش‌های طراحی پشت تلویزیون است. یا اینکه مستقیما از آجر طبیعی استفاده کنید. استفاده از آجر رستیک نما، آجر دستی و آجر آنتیک نیز می‌تواند انتخاب خوبی باشد. یکی از ویژگی‌های مهم آجر، انرژی آن است که به فضا منتقل می‌شود و آن را از سنگ که هویتی سرد و جامد دارد متمایز می‌کند.

رنگ‌بندی آجر نسوز پشت تلویزیون

پشت تلویزیون می‌توان از انواع آجر نماها که دارای رنگ بندی متنوعی است استفاده کنید. از جمله آجرهای سفید نسوز، آجر انگلیسی، آجر قهوه‌ای، شاموتی، مشکی و … . استفاده از رنگ‌های خنثی مانند سفید یا آجر سفید صدفی می‌تواند در باز نشان دادن فضا کمک زیادی بکند. معمولا آجر سفید در طراحی داخلی نقش بسیار مهمی دارد. اگر فضای نشیمن شما کوچک است، توصیه می‌شود از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اگر به دنبال طرح‌های سنتی هستید، می‌توانید از آجر خشتی سنتی که نمای بسیار زیبایی دارد، استفاده کنید.

رنگ‌های گرم مانند آجرهای شاموتی و انگلیسی نیز به فضای نشیمن صمیمیت و گرما می‌بخشد. اما رنگ‌های تیره مانند آجرهای مشکی، که به ندرت برای طراحی پشت تلویزیون استفاده می‌شود، را می‌توان به صورت بخشی از دیوار با طرحی خاص به کار برد. برای نمای پشت تلویزیون قالبا از آجرهای پلاک سایز 31×7 استفاده می‌شود که آن هم قابل تغییر است.

با اینحال اگر در حال حاضر آجر یکی از ویژگی‌های معماری خانه شما نیست، می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. مهم نیست که چقدر آجر را دوست داشته باشید، در نهایت به نظر می‌رسد از جای خود خارج شده و می‌تواند ارزش خانه شما را کاهش دهد. توصیه می‌شود اگر صد درصد تصمیم گرفته‌اید که از آجر برای نمای پشت تلویزیون استفاده کنید، به فکر کاشی کاری آشپزخانه یا یکی از دیوارهای اتاق خود با آجر باشید. به این ترتیب، شما به سطحی می‌رسید که استفاده از آجر برای طراحی در خانه‌تان منطقی به نظر برسد.

رنگ‌بندی آجر نسوز پشت تلویزیون
آجر سفید در طراحی داخلی نقش بسیار مهمی دارد

آجر نما چوب

تی‌وی‌وال آجری نما چوب یکی از زیباترین طرح‌هایی است که می‌توانید برای تی‌وی‌روم خود ایجاد کنید. آجر نما چوب با داشتن شیار و رنگ طبیعی خود می‌تواند طرح چوب را تداعی کند و گرما بخش فضای تی‌وی‌روم باشد با این تفاوت که قیمت آن نسبت به چوب واقعی و ترموود بسیار به صرفه‌تر است.

طراحی تی‌وی‌وال آجری (طراحی دیوار پشت تلویزیون)

طراحی دیوار پشت تلویزیون آجری می‌تواند از سبک کلاسیک یا مدرن و مینیمال پیروی کند. در سبک کلاسیک آجر نما طرح چوب یا آجر دکوراتیو طرح چرم با استقبال زیادی روبرو می‌شود و می‌تواند یک تی‌وی‌وال لاکچری را ایجاد کند. طراحی این آجر ها با الگوبرداری از عناصر طبیعی است و زیبایی سبک کلاسیک را دو چندان خواهد کرد. در طراحی کلاسیک رنگ‌های الهام گرفته از طبیعت فضایی گرم و صمیمی را به وجود می‌آورد. بنابراین می‌توان از آجر قرمز، آجر گلبهی، آجر زرد و آجر رنگ چوب به خوبی استفاده کرد.

سبک مدرن بر سادگی و زیبایی تاکید فراوان دارد بنابراین برای طراحی تی‌وی‌روم ساده می‌توان از آجر آنتیک سفید استفاده کرد. آجر دکوراتیو سفید قیمت به صرفه‌ای نیز دارد و اجرای این نوع تی‌وی‌وال به آسانی انجام خواهد شد.

برای اجرای سبک رستیک دیوار تی‌وی می‌توان از آجر رستیک یا آجر قزاقی استفاده کرد. این نوع آجر فضا را صمیمی و آرامش بخش می‌کند و دکوراسیون سنتی و نوستالژی را به وجود می‌آورد.

برای جلوه بیشتر تی‌وی‌وال آجری می‌توان بندکشی با رنگ متضاد را انجام داد. به طور مثال آجر قرمز را با پودر بند کشی سفید طراحی کرد. همچنین استفاده از سایر عناصر دکوراتیو مانند کفاف، کفپوش چوبی، باکس گل و گیاه، نورپردازی مناسب و.. می‌تواند تی‌وی‌روم را جذاب تر نشان دهد.

قیمت آجر نسوز نما دیوار پشت تلویزیون

قیمت اجرای تی‌وی‌وال آجری با در نظر گرفتن موارد مختلف محاسبه خواهد شد. اینکه از آجر نسوز یا آجر صنعتی استفاده شود یا اینکه پودر بند کشی بین آجرها قرار بگیرد یا خیر در قیمت اثرگذار است. به طور معمول آجر طرح چوب و آجر دکوراتیو سفید به نسبت سایر متریال‌ها هزینه‌ی به صرفه‌تری خواهد داشت.

قیمت آجر نسوز نما دیوار پشت تلویزیون
قیمت اجرای تی‌وی‌وال آجری با در نظر گرفتن موارد مختلف محاسبه خواهد شد

میکروسمنت برای دیوار پشت تلویزیون

جدیدا طرح جدیدی به نام میکروسمنت وارد بازار شده که جذابیت منحصر به فرد و خاصی به منزل شما میبخشد . میکروسمنت چیست؟ رنگ میکروسمنت یکی از انواع پوشش‌های تزئینی صنعتی است که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رنگ‌های میکروسمنت از پلیمر مایع و نوعی ترکیب سیمانی مخصوص ساخته می‌شوند و با ضخامت تنها 3 میلی‌متر می‌توانند روی سطوحی با متریال‌های مختلف، قرار بگیرند بدون اینکه هیچگونه درزی بر روی سطح ایجاد کنند. رنگ میکرو‌سمنت به دلیل چسبندگی بالایی که دارد قابل اجرای بر روی سطوح مختلفی مانند کف، دیوار و انواع سطوح افقی و عمودی و مورب می‌باشد و طرح‌های بندی پیچیده سطوح، محدودیتی برای اجرای آن ایجاد نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =