طراحی داخلی اتاق خواب با رنگ قرمز

خصوصی ترین بخش در داخل هر خانه اتاق خواب است. بنابراین باید طراحی داخلی اتاق خواب را به گونه ای طراحی کنید که به شما احساس آرامش و نشاط بدهد. رنگ اتاق خواب شما نمایانگر مستقیم شخصیت شما می باشد. ممکن است که بسیاری از افراد به اندازه کافی برای انتخاب رنگ اتاق خواب خود فکر نکرده باشند و نسبت به آن بی تفاوت باشند، اما باید در نظر داشته باشیم که رنگ اتاق خواب می تواند بر روحیه و افکار افراد تأثیری مستقیم بگذارد.

رنگ ها بسته به سن، جنس، پیشینه قومی و اقلیم افراد، از بسیاری از جهات بر آن ها تأثیر می گذارد. به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان و طراحان توصیه می کنند رنگ مناسبی را در طراحی داخلی اتاق خواب خود انتخاب نمایید. رنگ قرمز در فرهنگ هندی به معنای ازدواج است و در فرهنگ های غربی این رنگ نمادی از عشق و افسانه می باشد و اگر شما می خواهید در درون اتاق خواب خود فضایی گرم و رمانتیک و پر از عشق را به وجود آورید و یا در طراحی داخلی اتاق خواب عروس بهتر است که از رنگ قرمز استفاده کنید.

اصول طراحی داخلی رنگ قرمز اتاق خواب

اصول طراحی داخلی رنگ قرمز اتاق خواب

روند انتخاب رنگ به طور مداوم در حال تغییر می باشد و شما می توانید رنگ های متعددی را برای طراحی داخلی اتاق خواب خود به کار ببرید. معمولا افراد با انتخاب رنگ های ترجیحی و مورد علاقه شان، به زیبا ساختن فضای منزل خود می پردازند. بنابراین، یکی از ترفند ها این است که رنگ های مورد علاقه تان را در ترکیب بندی فضای داخلی خود به کار ببرید. انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب یکی از حساس ترین مراحل برای افراد می باشد.

بسیاری از افراد در انتخاب رنگ مناسب برای طراحی اتاق خود دچار تردید می شوند. رنگ ها دارای قدرت زیادی می باشند، به طوری که می توان گفت که شدت تا حدی است که می تواند شکل، اندازه مبلمان و حتی اندازه و شکل خود اتاق را تحت تاثیر خود قرار دهد. شما می توانید با مطالعه در مورد رنگ ها و تاثیرات روانی آن ها بر روی افراد، به انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب خود بپردازید.

نکات مهم در انتخاب رنگ در طراحی داخلی اتاق خواب

برای طراحی داخلی اتاق خواب در درجه اول به خاطر داشته باشید که هر رنگی یک ارزش روانشناختی دارد. در نظر داشته باشید که چگونه رنگ های خاص می توانند حسی مثبت را به افراد منتقل کنند، زیرا رنگ ها می توانند احساسات را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار دهند، این موارد می تواند از احساس آرامش گرفته تا خشم متغیر باشد.

برای ایجاد آرامش و هارمونی در تمامی فضای خانه و به خصوص اتاق خواب، سعی کنید رنگ ها را عاقلانه انتخاب کنید. ممکن است که شما به برخی از رنگ ها علاقه داشته و در فضا به کار ببرید، اما آن رنگ در مقادیر زیاد تاثیری متضاد بر روی افراد داشته باشد. رنگ ها به طور معمول به سه روش اساسی عمل می کنند: فعال، منفعل و خنثی. شما می توانید رنگ اتاق خواب خود را مطابق خواسته، سلیقه و هدف خود انتخاب کنید.

رنگ های روشن، گسترده و مطبوع هستند و باعث می شوند تا اتاق ها بزرگتر و روشن تر به نظر برسند. رنگ های تیره نیز پیچیده و گرم به نظر می رسند. آن ها به اتاق های بزرگ جلوه ای صمیمی تر می دهند. آن چه در این بخش قصد داریم به به آن بپردازیم، استفاده رنگ قرمز در طراحی داخلی اتاق خواب می باشد.

قرمز رنگی است قوی، جسورانه، و از نظر عاطفی احساسات را برمی انگیزاند. به طور کلی می توانیم بگوییم که این رنگ شور و عشق می باشد. به کار بردن این رنگ در اتاق خواب شما می تواند انرژی مضاعف به شما وارد کند. اما در هنگام به کارگیری این رنگ در فضای اتاق خواب باید به برخی از نکات و اصول توجه داشته باشید. در ادامه خط معمار به شرح نکات مورد توجه در هنگام استفاده از رنگ قرمز در طراحی داخلی اتاق خواب می پردازد.

نکات مهم در انتخاب رنگ در طراحی داخلی اتاق خواب

رنگ‌های مکمل

وقتی در طراحی داخلی اتاق خواب خود از رنگ قرمز استفاده می کنید، سعی کنید از رنگ های مکمل نیز برای ایجاد تضاد به کار ببرید. در برگرفتن رنگ های روشن در سطح وسیع، هنگامی که از رنگ قرمز به عنوان پس زمینه استفاده می کنید، منجر به ایجاد آشفتگی می شود، بنابراین سعی کنید از ایجاد این بی نظمی جلوگیری کنید. رنگ قرمز با رنگ سفید از جمله ترکیب های تند و قوی محسوب می شود. قرمز با مشکی حالتی رمانتیک دارد و خاکستری (یا طوسی) با قرمز حالتی متعادل ایجاد می کند. 

قرمز با طلایی فضا را لوکس و غنی نشان می دهد و با آبی (یا سرمه ای) انرژی بخش می شود. محبوب ترین روش بکار بردن رنگ های قوی در دکوراسیون استفاده از دیوار شاخص یا دیوار کانونی و تکرار رنگ قرمز در وسایل و اکسسوری های اتاق است. سفید معمول ترین رنگ برای ترکیب با دکوراسیون قرمز اتاق خواب است. اما برای جذابیت بیشتر بهتر است رنگ قرمز را به صورت یک شکل الگودار به اتاق اضافه کنید.

انتخاب رنگ در طراحی داخلی اتاق خواب

مبلمان چوبی

استفاده از مبلمان چوبی هنگامی که رنگ های دیواره ها قرمز رنگ می باشد، از بهترین گزینه ها می باشد. در چنین وضعیتی انتخاب چوب تیره توصیه می شود. بخصوص اگر قصد دارید تا فضایی مدرنیته را طراحی کنید، مبلمان تیره رنگ را پیشنهاد می کنیم. رنگ قرمز در کنار رنگ سیاه ترکیبی فوق العاده ایجاد می کند و می تواند محیطی زیبا و دلنشینی را برای افراد خلق کند. قرمز رنگی است که می تواند ظاهری یکپارچه را ایجاد کند. همچنین گزینه های زیادی وجود دارد تا بتوان این رنگ را در آن ها به کار برد.

ثبات و استحکام

اگر قصد دارید تا یکی از دیواره های اتاق خواب خود را با رنگ قرمز بپوشانید، توصیه می کنیم که این رنگ را حتما در یک بخش دیگر نیز به کار ببرید. همچنین سعی کنید که با ترکیب سایر رنگ هایی چون سیاه و یا سفید نیز تضاد ایجاد کنید. اگر فکر می کنید که پوشاندن کل سطح دیوار به رنگ قرمز برای شما خوشایند نیست، می توانید این رنگ را در برخی از بخش های اتاق به کار ببرید. همچنین شما می توانید این رنگ را به صورت الگوهای هندسی بر روی دیواره ها به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 18 =