مزایای استفاده از کابینت ال شکل در آشپزخانه

استفاده از کابینت ال شکل در دکوراسیون آشپزخانه ال بنا به سبک طراحی آشپزخانه های امروزی بسیار کاربردی و پرطرفدار است. این سبک طراحی داخلی آشپزخانه، اغلب با یک جزیره یا کانتر و یا میز غذاخوری کوچکی برای ایجاد فضای مطلوب استفاده می شود که سطح کاری را برای انجام فعالیت های آشپزی و پخت و پز یا میل کردن غذا ایجاد می کند.

در واقع طرح ال شکل موقعیت بیشتری برای چیدمان مناسب در اختیار طراح قرار داده و دسترسی و امکان ایجاد کابینت های بیشتری را در دکوراسیون ایجاد می کند یکی از مهم ترین تجهیزات در درون هر آشپزخانه ای کابینت ها هستند شما باید در هنگام خرید و سفارش کابینت ها از انواع طرح های جادار کابینت استفاده نمایید.

رنگ کابینت، جنس کابینت و طرح آن روی دکوراسیون داخلی منزل تاثیر می گذارد. بهتر است که برای آشپزخانه های کوچک از کابینت ها با رنگ های روشن استفاده نمایید. اگر شما می خواهید از فضای کابینت های خود نهایت استفاده را ببرید بهتر است کابینت هایی با قفسه های زیاد را سفارش دهید تا بتوانید برای چیدمان ظروف و وسایل آشپزخانه نهایت استفاده از فضای کابینت ها را ببرید.

استفاده از کابینت ال شکل

استفاده از کابینت ال شکل

هنگام استفاده از کابینت ال شکل در چیدمان آشپزخانه، فضای کافی برای رفت و آمد و … نیز فراهم شده است. بنابراین با انتخاب دکوراسیون آشپزخانه ال بهینه سازی بیشتر از قبل انجام شده است. این سبک طراحی در آشپزخانه های باز پر کاربرد است. رنگ های روشن برای کابینت های این مدل آشپزخانه، رنگ های بسیار ایده آلی هستند زیرا باعث می شوند فضا بزرگ تر دیده شود. آشپزخانه ال شکل همچنین می تواند اوپن باشد. در این حالت می توان از ترکیب عالی رنگ های سفید و خاکستری در کنار کاشی هایی به رنگ گرم و یا کانترهای کوارتز استفاده کرد.

ویژگی‌های کابینت ال شکل

ویژگی‌های کابینت ال شکل

طراحی کابینت ال شکل با در اختیار گذاشتن فضای کافی، محیط داخلی آشپزخانه را زیبا و در عین حال دلباز نشان می دهد. این فراخی امکان رفت و آمد راحت شما را در نقاط مختلف آشپزخانه موجب می شود. از این رو بسیار مورد استقبال و در مرکز توجه است. با چنین طراحی هیچ چیز اضافی در وسط آشپزخانه خودنمایی نکرده و عملاً همه چیز در جای مناسبی مستقر شده اند. علاوه بر این موارد، باید از نورهای تاکیدی زیبایی که می توان در این محیط به کار برد، نیز صحبت به میان آورد.

نوارهای طولی این سبک طراحی امکان استفاده از نورهای تاکیدی را در زیر کابینت فراهم می آورد. این روش هم یک دکوراسیون زیبا برای آشپزخانه ال محسوب می شود و هم منجر به روشنایی خاصی بر روی نواحی از سینک و… می شود. در هر آشپزخانه ای ممکن است فضایی مرده در گوشه ها شکل بگیرد و ما را برای چیدمان بهینه ی فضا دچار دردسر کند. در این حالت، یکی از راهکارهای مناسب برای استفاده از فضاهای از دست رفته، به کار بردن کابینت ها با زاویه ۹۰ درجه و کابینت ال شکل است.

طرح کابینت ال شکل

این طرح برای آشپزخانه های اوپن فوق العاده خوب است و به جای تشکیل یک مربع یا مستطیلِ کامل، تنها از دو پهلویِ قائمِ کنار دیوار استفاده می کند. این چیدمان، الگویی بارزتر را برای آشپزخانه فراهم می کند و از شلوغ شدن بیش از حد آشپزخانه‌های کوچک جلوگیری می نماید. با این حال، برای این طرح، کابینت های با عمق زیاد گزینه مناسب تری است که فضای لازم را برای ذخیره ی اقلام و وسایل آشپزخانه در اختیار می گذارد.

کابینت ال شکل، تنوع بسیار زیادی دارد و می تواند براساس بزرگی و کوچکی آشپزخانه تنظیم شود. این شکل آشپزخانه برای آشپزخانه مدرن، مدلی بسیار مناسب و ایده آل است. همچنین اگر به آشپزخانه ای به سبک کلاسیک علاقه مند هستید، با طراحی مناسب آشپزخانه به شکل ال و به این سبک، می توان فضای خوب و مناسبی برای فعالیت های مربوط به آشپزخانه داشت.

کابینت جزیره در طراحی آشپزخانه با کابینت ال شکل

کابینت جزیره در طراحی آشپزخانه با کابینت ال شکل

این گونه نیست که کابینت ال شکل فقط مختص به آشپزخانه های کوچک باشد. در حقیقت، طراحی به فرم L در هر آشپزخانه ای و با هر پلانی قابل استفاده است. اگر آشپزخانه شما محیط گسترده تری دارد، کابینت جزیره می تواند همچون دیوار سوم عمل کرده و فضایی افزوده را در اختیارتان بگذارد. همچنین، از صفحه‌ی کانتر جزیره برای آماده کردن و صرفِ غذا نیز می توان استفاده کرد و حتی آن را به سینک هم مجهز نمود. در حقیقت، با افزوده شدنِ جزیره به چیدمانِ اِل کابینت ها، پلانِ آشپزخانه به نوعی حالتِ نعل‌شکل در می آید و بیش از پیش کاربردی می شود. وجود جزیره در آشپزخانه ال شکل، چند کابینت به کابینت های شما اضافه می کند. کشوها و کابینت های به کار رفته شده در جزیره این امکان را به شما می دهند تا فضای بیشتری برای قرار دادن ظروف و سایر وسایل داشته باشید.

قسمت‌‎های مختلف در مدل کابینت ال شکل

برای آن که آشپزخانه های کوچک، بزرگ تر و جادارتر دیده شوند، می توان از قفسه بندی باز استفاده کرد. البته این قفسه ها برای آشپزخانه های بزرگ نیز کاربرد دارند اما از آنجا که آشپزخانه های بزرگ فضای کافی دارند، استفاده از آن ها به سلیقه شما بستگی دارد، چرا که آشپزخانه ال شکل انعطاف پذیر است و می تواند با نیازهای شما مطابقت پیدا کند. برای آن که فضای جاسازی بیشتری داشته باشید، بهتر است کابینت های ردیف بالا را سرتاسری انتخاب کنید.

مدل‌های مختلف کابینت ال شکل

دقت کنید تا  این کابینت ها بر روی دیوار بلندتر نصب شوند، زیرا باعث می شود برای کابینت ها فضای بیشتری ایجاد شود و به راحتی به ظروف دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید مواد غذایی را در باکس های کابینتی بلند و وسایل برقی را در فضاهای تو کار قرار دهید. اگر در آشپزخانه پنجره ای وجود ندارد، می توان کابینت ها را دور تا دور آشپزخانه قرار داد و تعدادی از آن ها را با درهای شیشه ای نصب کرد تا جلوه بهتری به فضا بدهند و آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد.

تیم ما در مهراز طراحان، متعهد به بهبود کلی تجربه انسانی می باشد. با خوش بینی هدایت شده و قاطع، ما می توانیم از قدرت طراحی برای ایجاد تغییرات مثبت و ایجاد آینده ای که موجب برابری، انعطاف پذیری و رفاه برای همه می شود، استفاده کنیم. هدف ما طراحی مکان هایی است که تغییر مثبتی در جهان ایجاد کنند و به همین دلیل است که مردم در قلب همه کارهای ما قرار دارند. هدف ما ایجاد ساختمان هایی است که تأثیر ترمیمی ، مثبتی بر ساکنان ساختمان و تاثیر احیاکننده بر محیط داشته باشند. ما معتقد به استفاده از یک رویکرد تحلیلی برای بهینه سازی عملکرد ساختمان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =