بررسی مزایا و معایب ویلا شهرکی

یکی از انواع ویلاهای شمال که در شهرک‌های شمالی قرار گرفته است ویلا شهرکی می‌باشد. به طور معمول شهرک‌ها از مراکز شهرها دور هستند و به عنوان منطقه مستقل شناخته می‌شوند. تمام امکانات شهری همچون مراکز خرید، درمانی و پمپ بنزین در این شهرک‌ها وجود دارند از این رو با اسکان در این ویلاها نیازی به مراجعه به مراکز شهر نخواهید داشت و بسیاری از نیازهای اساسی خود را می‌توانید در این شهرک‌ها رفع نمایید. از ویژگی‌های بارز این ویلاها می‌توان به یک شکل و یکدست بودن آن‌ها اشاره کرد.

شهرک‌های شمال کشور به چندین دسته طبقه‌بندی می‌شوند. در برخی از شهرک‌ها تنها ویلاهای فلت وجود دارند در صورتی که در دیگر شهرک‌ها تنها ویلاهای دوبلکس ساخته شده‌اند. اگر قصد خرید ویلا شهرکی را دارید بهتر است به شهرک‌هایی بروید که ویلاهای مطابق سلیقه شما را داشته باشند. در ادامه به بررسی مزایا و معایب ویلاهای شهرکی خواهیم پرداخت.

مهمترین مزایای ویلا شهرکی

از مهمترین مزایای خرید ویلا شهرکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امنیت بالا

وضع اقتصادی در حال حاضر باعث شده است تا تعداد سارقان به صورت قابل‌توجهی افزایش یابند. از این رو تامین امنیت در ویلاها و خانه‌ها حرف اول را می‌زند. در صورت خرید ویلا مستقل که از دیگر ویلاها دور است میزان امنیت تا حد قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت. اما با خرید ویلا شهرکی که تمام ویلاها در آن در کنار یکدیگر قرار دارند به امنیت نسبی دست خواهید یافت.

یکی از مهمترین ویژگی‌های ویلاهای شهرکی وجود نگهبان و نگهبانی در آن‌ها می‌باشد. در اکثر شهرک‌ها مسیر ورود و خروج ساکنین تحت کنترل است و به غیربومیان بدون اطلاع ساکنین شهرک اجازه ورود داده نمی‌شود. از این رو می‌توان گفت در ویلاهای شهرکی امنیت بالا وجود دارد از این رو بدون نگرانی می‌توان برای مدت زمانی کوتاه یا حتی طولانی از شهرک خارج شد.

امنیت بالا
تامین امنیت در ویلاها و خانه‌ها حرف اول را می‌زند

دسترسی آسان به آب، برق و گاز

دسترسی ویلا به آب، برق و گاز یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی است که قصد خرید ویلا شمال را دارند. برخی از ویلاهای مستقل از مراکز شهر دور هستند و این موارد در آن‌ها وجود ندارد از این رو باید این امکانات را برای ویلا به صورت اختصاصی فراهم کرد. در صورتی که در ویلاهای شهرکی جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا تمام امکانات در دسترس ساکنین شهرک قرار دارد.

در این شهرک‌ها اغلب به صورت شبانه‌روزی به امکانات همچون آب و برق دسترسی خواهید داشت. برخی از این شهرک‌ها منابع بین ساکنین مشترک است و در برخی دیگر سیم‌کشی‌ها و لوله‌کشی‌ها برای ویلاها به صورت اختصاصی در نظر گرفته شده‌اند. به منظور کسب اطلاع از این موضوع در شهرک مورد نظر خود بهتر است سوالات خود را از مسئولین و هیئت‌امنای منطقه مورد نظر بپرسید.

آسودگی در مقابل حوادث پیش‌بینی نشده

شهرک‌ها علاوه بر نگهبانی مسئولین و تعمیرکاران مختلف دارند. اگر در برق و آسیب‌دیدگی لوله‌های آب اختلال ایجاد شود و اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای اتفاق بیفتد مسئولین باید به آن‌ها رسیدگی کنند. در حالی که در ویلاهای مستقل تمام کارهای مربوط به ویلا بر عهده صاحب ویلاست و این موضوع ممکن است در برخی مواقع آزاردهنده باشد. در صورتی که در ویلاهای شهرکی آسودگی خاطر بیشتر بوده و به آسیب‌های ناگهانی به موقع رسیدگی می‌شود.

بالاترین کیفیت زمین و ساختمان

زیرساخت‌های ویلا شهرکی محکم و اصولی است به همین دلیل دوام آن‌ها بسیار بالاست. در ساخت ویلاهای شهرکی از اصول استاندارد ساختمان‌سازی شهری بهره گرفته شده است از این رو در ظاهر و باطن ساختمان‌ها و ویلاها کیفیت بسیار بالایی مشاهده می‌شود.

در ساخت ویلاهای شهرکی از مصالح باکیفیت استفاده می‌شود از این رو استحکام آن‌ها بسیار بالاست. هنگام وقوع بلاهای طبیعی همچون زلزله بابت خرابی و فروریختگی ویلاها هیچ نگرانی نخواهید داشت. تمام ویلاهای شهرکی دارای جواز ساخت هستند از این رو به عنوان یکی از مطمئن‌ترین ویلاهای شمال کشور شناخته می‌شوند.

بالاترین کیفیت زمین و ساختمان
زیرساخت‌های ویلا شهرکی محکم و اصولی اس

قیمت مناسب ویلا شهرکی

ویلاهای شهرکی در شمال کشور شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند و ابعاد و ظاهر آن‌ها یکسان است. از این رو پیمانکاران و سازندگان ویلاهای شهرکی می‌توانند مصالح مورد نیاز خود را به صورت عمده و یکجا خریداری نمایند. این موضوع باعث خواهد شد برای خرید مصالح به هزینه کمتری نیاز داشته باشید از این رو قیمت ویلا شهرکی نسبت به دیگر ویلاها مناسب‌تر است.

معایب خرید ویلا شهرکی

هرچند ویلا شهرکی دارای مزایای بسیار زیاد و منحصربه‌فردی است اما دارای معایب نیز می‌باشد. ویلاهای شهرکی قوانین و اصولی دارند که تمام ساکنین این ویلاها باید به آن‌ها پایبند باشند. از مهمترین معایب ویلا شهرکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آزادی عمل کمتر در مقابل تغییرات

تمام ویلاهای شهرکی شبیه یکدیگر هستند و دارای ظاهر یکسان هستند از این رو مجاز به ایجاد تغییرات در نما و ظاهر ساختمان‌ها نخواهید بود. زمانی مجاز به ایجاد تغییرات خواهید بود که تمام ویلاها به صورت همزمان قصد ایجاد این تغییرات را داشته باشند.

آزادی عمل کمتر در مقابل تغییرات
تمام ویلاهای شهرکی شبیه یکدیگر هستند

سروصدای نسبتا زیاد

بدون شک سکوت و آرامش حکم‌فرما در ویلاهای جنگلی و ساحلی را نمی‌توان در ویلاهای شهرکی یافت. تعداد ویلاهای شهرکی در کنار یکدیگر بسیار زیاد هستند از این رو سرو صدای بیشتری در این ویلاها ایجاد می‌شود. هرچند نگهبانان و مسئولین به همسایگان و ساکنین شهرک تذکرات لازم را می‌دهند اما با این وجود گذر ماشین‌های شخصی و غیره برای دقایقی آرامش شما را بر هم خواهد زد.

شما مجاز به ایجاد سر و صدا تا پاسی از شب نخواهید بود. در دیگر انواع ویلا می‌توان با دوستان و خانواده خود دورهمی برگزار نمایید و تا پاسی از شب به گفتگو و خنده بگذرانید. در حالی که در ویلاهای شهرکی همچون آپارتمان‌ها و خانه‌های شهری محدودیت وجود دارد و باید پس از مدت زمان مشخص سرو صدا را به حداقل میزان خود برسانید.

سخن آخر

در این محتوا به طور کامل و جامع مزایا و معایب ویلا شهرکی را مورد بررسی قرار دادیم شما می‌توانید با توجه به موارد ذکر شده بهترین مورد را برای خود انتخاب کرده و آن را خریداری نمایید. امنیت و اطمینان خاطر موجود در این نوع ویلاها را نمی‌توان در دیگر ویلاها پیدا کرد. لازم به ذکر است که مزایای منحصر به فرد این ویلاها در مقایسه با معایب آن بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 2 =