از پنل دیواری سه بعدی برای دکوراسیون داخلی استفاده کنید

ما در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم در مورد دیوارپوش سه بعدی در دکوراسیون داخلی برای شما عزیزان صحبت کنیم. کافی است همین کلمه را در داخل اینترنت سرچ کنید تا انواع طراحی‌ها با پنل دیواری سه بعدی در اختیار شما قرار گیرد. البته اگر با گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان صحبت داشته باشید نمونه کار‌های خود در زمینه‌ طراحی دکوراسیون داخلی با دیوارپوش سه بعدی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

حتی در صورت امکان شرایط برای شما فراهم می‌شود تا این خانه‌ها و اماکن را از نزدیک مشاهده کنید. در صورتی که به شما پیشنهاد شده از پنل دیواری سه بعدی برای دکوراسیون خود استفاده نمایید پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را حتماً مطالعه کرده و سپس بعد از مشورت با مهندسین طراح، تصمیم خود را نهایی کنید.

پنل دیواری سه بعدی چیست؟

اجازه دهید در ابتدا موضوع را با تعریف پنل دیواری سه بعدی شروع کنیم. این قبیل از پنل‌ها نوعی پنل بافت‌دار هستند که به دلیل حالت برجستگی، سه بعدی به نظر می‌رسند و تأثیر بسیار چشمگیری بر روی معماری فضای خانه شما می‌گذارند. شما با کمترین هزینه می‌توانید ‌ایده‌های خاصی را در محیط داخلی خانه یا شرکت خود اجرا کنید که واقعاً برای مراجعه‌کنندگان و مهمانان بسیار شگفت‌زده خواهد بود.

پنل دیواری سه بعدی چیست؟

انواع مدل ‌های پنل دیواری سه بعدی

با توجه به اینکه در چند سال اخیر پنل دیواری سه بعدی در دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه‌ای به خود اختصاص داده است، به همین دلیل شرکت‌های مهندسی انواع مدل‌ های پنل دیواری سه بعدی را طراحی کردند تا مشتریان براساس سلیقه خود بتوانند زیباترین ‌ایده‌ها را برای محیط خانه یا شرکت خود اجرا نمایند. جدیدترین و البته رایج‌ترین انواع مدل‌ های پنل دیواری سه بعدی عبارتند از:

– پنل سه‌بعدی الماس

اگر این پنل از نزدیک مشاهده کرده باشید متوجه شده‌اید که برجستگی‌های متوسطی داشته و از نظر شکلی حالت الماس مانند را به دیوار القا می‌کند. با توجه به اینکه طراحی آن بسیار خاص است، بنابراین برای پذیرایی و قسمت تی وی روم، لابی فضای مسکونی و حتی برای شرکت‌ها بسیار مناسب است.

– پنل سه‌بعدی چهار برگ

همانگونه که از نام این پنل مشخص است، یک طرح کلاسیک متشکل از چهار برگ دارد که به صورت کاملاً قرینه قرار گرفته‌اند. شرکت برجستگی این پنل نیز متوسط است و جالب است بدانید اغلب مشتریان به سراغ پنل‌های سه بعدی با برجستگی‌های متوسط می‌روند چون از نظر آن‌ها طبیعی‌تر جلوه خواهد کرد .این پنل‌ها نیز بیشتر در فضای تجاری و در داخل ویترین‌ها کاربرد دارند.

– پنل سه‌بعدی برلیانس

این پنل از پلیمر بوده و برجستگی‌های بسیار بالاتری دارد. مهم‌ترین کاربرد‌های پنل سه بعدی برلیان در فضا‌های اداری، اتاق مدیریت و به طور کلی فضای شرکت‌ها به خصوص اتاق کارمندان است.

پنل سه بعدی برلیانس

مهمترین مزایای استفاده از پنل دیواری سه‌بعدی در طراحی داخلی

پنل‌های سه بعدی وزن بسیار کمی دارند بنابراین علاوه بر روی دیوار پوش، برای پوشش سقف‌ها نیز کاربرد خواهند داشت. تنوع زیاد در طرح و حتی رنگ این پنل‌ها باعث افزایش دامنه کاری آن‌ها شده است و همانگونه که متوجه شدید به غیر از فروشگاه‌ها و اماکن تجاری و اداری، حتی می‌توان از آن‌ها در فضای خانه نیز استفاده کرد. قطعاً قبل از اینکه بخواهیم پوششی برای دیوار‌ها و سقف خود انتخاب کنیم باید ویژگی‌های آن پوشش را مورد بررسی قرار دهیم.

مهمترین مزیت‌ های این پنل عبارتند از:

– این پنل‌ها ضد رطوبت بوده و به راحتی قابل شستشو هستند. بنابراین اگر لازم بود در محیط خانه یا محل کار دیواری که با پنل های سه بعدی پوشش داده شده است را بشویید از این بابت هیچ نگرانی نخواهید داشت.

– پنل‌های دیواری سه بعدی عایق صدا هستند به همین دلیل در خانه‌های آپارتمانی نیز کاربرد بیشتری خواهند داشت.

– تنوع زیادی در طرح و رنگ پنل‌های سه بعدی وجود دارد و لذا برای تمامی مشتریان با سلایق متنوع امکان انتخاب پنل ‌های دیواری سه بعدی وجود خواهد داشت.

– وزن پنل‌ های دیواری سه بعدی سبک است بنابراین شما بدون اینکه نگرانی از بابت سقوط این پنل‌ها داشته باشید می‌توانید آن‌ها را برای سقف نیز استفاده ‌کنید.

– از طرف دیگر سرعت عمل برای نصب این پنل‌ها بسیار بالاست.

– در صورتی که تصمیم گرفته‌اید رنگ پنل‌های دیواری سه بعدی را عوض کنید هیچ محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت. به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید و هر رنگی که دوست دارید بر روی پنل سه بعدی اجرا نمایید.

– با توجه به اینکه قطعاً در داخل دیوار‌ها باید سیم‌کشی شود و بعضی از تأسیسات عبور کند، برای پنل‌های دیواری سه بعدی چنین فضایی در نظر گرفته شده است تا به راحتی بتوان سیم‌های برق یا برخی از تأسیسات دیواری را از داخل این پنل عبور دهیم بدون اینکه از بیرون مشاهده شود.

مهمترین مزایای استفاده از پنل دیواری سه بعدی در طراحی داخلی

هزینه پنل دیواری سه‌بعدی چقدر است؟

مسلما تمامی ما زمانی که می‌خواهیم طراحی داخلی را انجام دهیم برای استفاده از متریال و برخی از‌ ایده‌ها به سراغ هزینه کار نیز ‌می‌رویم چون برای ما مهم است که هزینه کار کاملاً مقرون به صرفه و اقتصادی به نظر برسد. در مورد پنل دیواری سه بعدی این موضوع بسیار مهم است که شما کدام یک از مدل‌ها را انتخاب می‌کنید.

از طرف دیگر جنس پنل دیواری سه بعدی نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد و در صورتی که شما می‌خواهید در محیط شرکت یا خانه از این پنل‌ها استفاده کنید، مساحت قرارگیری پنل نیز تعیین‌کننده قیمت نهایی خواهد بود. هر اندازه تعداد پنل دیواری سه بعدی در داخل فضا بیشتر باشد مسلماً هزینه کار افزایش پیدا می‌کند. همچنین شما در نهایت باید بخشی از هزینه‌ها که مربوط به هزینه دستمزد مهندسین برای نصب پنل دیواری سه بعدی هستند را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 19 =