آشنایی با انواع پرده زبرا

به منظور ایجاد انگیزه و افزایش روحیه گاهی اوقات لازم است در دکوراسیون منزل یا محل کار تغییر ایجاد کرد. یکی از مهمترین مواردی که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد پرده است. پرده‌های بسیار زیبا و باکیفیت امروزه در مدل‌ها و طرح‌های جدید وارد بازار شده‌اند که باعث ایجاد تحول نقاط مختلف منزل و مکان‌های عمومی شده‌اند. در حال حاضر در دنیای دکوراسیون انواع مختلف پرده وجود دارند که در فضاهای مختلف منزل قابل استفاده هستند و با توجه به کاربرد خود و سلیقه صاحب‌خانه انتخاب و خریداری می‌شوند. در ادامه با انواع پرده زبرا بیشتر آشنا خواهیم شد.

انواع پرده زبرا و کاربرد هر یک از آن‌ها

یکی از بهترین انواع پرده‌ها با طرح کلاسیک پرده زبرا می‌باشد که دارای قابلیت رولی و کرکره‌ای است. پرده‌های زبرا دارای انواع مختلفی هستند و با توجه به کاربرد هر خانه در انواع متنوع تولید می‌شوند. پرده‌های زبرا به راحتی می‌توانند نور را کنترل کنند اما با هدف راحت شدن انتخاب به دلیل تنوع زیاد برای هر نوع پرده زبرا یک نام مناسب انتخاب شده است. در ادامه با انواع پرده‌های زبرا بیشتر آشنا خواهیم شد.

انواع پرده زبرا و کاربرد هر یک از آن‌ها
پرده زبرا یکی از بهترین انواع پرده‌ها با طرح کلاسیک

پرده دبل رول زبرا

یکی از انواع پرده‌های زبرا پرده دبل رول می‌باشد که از ترکیب دو نوع پرده شید رول و پرده کرکره‌ای تشکیل شده است. این پرده‌ها که از دو پرده روی یکدیگر تشکیل شده‌اند از لحاظ جنس و رنگ از تنوع نسبتا بالایی برخوردار هستند. به طور معمول در این پرده‌ها پرده زیرین نازک‌تر است. این پرده دارای دو لایه موازی است و ترکیبی از تور و پارچه می‌باشد. با تغییر زاویه بین دو لایه و نوارهای میانی می‌توان میزان نور عمودی پرده را تغییر داده و آن را در حالت دلخواه تنظیم کرد. این نوع پرده زبرا دارای کاربردهای قابل توجه بسیار زیادی است. به عنوان مثال در طول شب می‌توان از پرده رویی که ضخامت بیشتری دارد استفاده کرد و حریم شخصی خود را در طول شب حفظ کرد.

پرده زبرا سیلوئت

پرده زبرا سیلوئت نوعی پرده زبراست که از دو لایه توری یا حریر مانند به صورت موازی و در کنار یکدیگر و لایه‌ای پارچه‌ای به صورت افقی در بین دو لایه حریر تشکیل می‌شود. سیلوئت در اینجا به معنای ضد نور می‌باشد. این نوع پرده زبرا جلوه‌ای همانند پرده کرکره فلزی به پرده می‌بخشد. عملکرد این نوع پرده زبرا در حقیقت از کرکره آلومینیومی الهام گرفته شده است و در قالب پارچه‌ای و زبرا ارائه شده است. این پرده زبرا دارای زیبایی خاصی است. این نوع پرده زبرا سه‌بعدی نیز نامیده می‌شود.

این نوع پرده زبرا دارای سه مکانیسم حرکتی است.

بالا رفتن پرده به منظور جمع شدن در قاب و عبور حداکثر میزان نور طبیعی

پایین آمدن پرده به منظور باز شدن پرده و پیشگیری از عبور نور

در حالت کاملا باز با چرخاندن زنجیره پرده در سمت باز شدن پانل‌های پرده از هم باز خواهند شد و نور به راحتی از آن عبور خواهد کرد. این امر باعث می‌شود تا این نوع پرده زبرا جلوه‌ای کاملا مشابه کرکره‌های فلزی و چوبی قدیمی پیدا کند.

پرده زبرا سیلوئت
این نوع پرده زبرا جلوه‌ای همانند پرده کرکره فلزی به پرده می‌بخشد

پرده زبرا ارسی

پرده زبرا ارسی نیز دارای عملکرد مشابه پرده‌های شید است و مکانیزم این دو نوع پرده زبرا کاملا شبیه یکدیگر هستند. از مهمترین تفاوت‌های این نوع پرده‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

یکی از مهمترین تفاوت‌های این دو نوع پرده زبرا در مدت زمان نگهداری پرده می‌باشد. در پرده‌های زبرا شید پرده‌ها در نقاط و ارتفاع مورد نظر سایه‌روشن خواهند شد. در صورتی که برای روشن شدن پرده زبرا ارسی باید به صورت کامل پایین بیاید.

نوردهی این دو نوع پرده زبرا تفاوت اصلی دیگر آن‌ها می‌باشد. در پرده زبرا ارسی نوردهی در حد معمولی و مشابه پرده زبرا سیلوئت می‌باشد.

پرده زبرا رومن

یکی از جدیدترین انواع پرده‌های زبرا، پرده رومن می‌باشد که از یک پارچه بدون آستر تشکیل شده است. این پارچه دارای چین‌خوردگی‌هایی است تا بتوان در هنگام جمع شدن به صورت یکنواخت و منظم تا شود. این پرده در طرح‌های مختلف در بازار موجود است و به صورت عمودی تا می‌شود تا نور به داخل اتاق بتابد. در مقابل پرده‌های معمولی که به سمت چپ یا راست حرکت می‌کنند این پرده به سمت بالا حرکت کرده و تا می‌شود. این نوع پرده زبرا به طور معمول از پارچه‌هایی نرم و متنوع تولید می‌شود.

پرده زبرا چاپی

این مدل پرده زبرا از مدل‌های جدید پرده‌های تزیینی است که به صورت دو لایه موازی روی یکدیگر قرار گرفته است. این نوع پرده زبرا دارای قابلیت سایه‌روشن است. در این نوع پرده زبرا قابلیت سفارش چاپ طرح دلخواه وجود دارد. این نوع پرده زبرا به طور معمول در ادارات و شرکت‌ها تجاری به منظور درج لوگو کاربرد دارند.

پرده زبرا پلیسه

پرده زبرا پلیسه به منزل شما جلوه خاص و کلاسیک می‌بخشد. در صورتی که طرفدار دکوراسیون کلاسیک هستید پرده پارچه‌ای زبرا پلیسه گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.این نوع پرده زبرا در طرح‌های مختلف پلیسه رنگی، طرح دار، گلدار، زردار و ساده در بازار موجود است.

پرده زبرا کودک

پرده کودک زبرا به دلیل دارا بودن طرح‌های شاد و لطیف در اتاق کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت عمده این نوع پرده زبرا با دیگر انواع پرده‌های زیرا در طراحی مناسب آن با اتاق کودک می‌باشد.

پرده زبرا کودک
طراحی مناسب پرده زبرا با اتاق کودک

مزایای استفاده از پرده زبرا

پرده زبرا در بازار با استقبال بی‌نظیری مواجه شده است و با توجه به برخی آمار از دیگر انواع پرده‌ها پرفروش‌تر بوده است. مزایای متعدد این نوع پرده زبرا دلیل اصلی فروش بالای آن می‌باشد. از مهمترین مزایای این نوع پرده زبرا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوام و طول عمر نسبتا بالا
  • کاربرد راحت و آسان
  • کارایی نسبتا بالا، با استفاده از این پرده منزل شما نما و جلوه خاصی خواهد یافت.
  • امکان نصب این پرده به صورت برقی و کنترلی همراه با ریموت وجود دارد.
  • با رول کردن پرده می‌توان میزان نور ورودی به خانه را تنظیم نمود.
  • در طرح‌ها و مدل‌های مختلف در دسترس می‌باشد و از تنوع قابل‌توجهی برخوردار است.
  • با دیگر وسایل منزل همخوانی دارد زیرا دارای طرح‌های بسیار متنوع می‌باشد.
  • نگهداری از این نوع پرده بسیار ساده و راحت است.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 11 =